Sub i martwe pixele?

Radek996

New member
Witam
Po 2 tygodniach użytkowania sharp xl2e zauważyłem dwie kropeczki świecące na niebiesko i to są chyba sub pixele? jednak widać je tylko z bardzo bliska na czarnym tle i są praktycznie nie zauważalne ale jednak są a Tv kupiłem W anglii i nie mogę się doszukać kiedy przysługuje mi wymiana TV:) Jeśli ma ktoś jakieś informacje na temat polityki sharp-a w tym zakresie to prosiłbym o informacje. Jednocześnie wiem że firmy dopuszczaja jakaś liczbe martwych pixeli i sub pixeli ale nie wiem jak to jest z sharpem? Więc jak ktoś może pomóc to będe wdzięczny.
Pozdrawiam :)
 

bulek

New member
Sharp Polska oficjalnie stosuje regułę 0,001% ogólnej liczby pikseli (z podziałem na kolory). Dla XL2 będzie więc to 62 piksele. Nie wiem, czy inaczej traktują większe grupy pikseli, albo piksele umieszczone bliżej środka ekranu.

Te subpiksele, które widzisz to może być coś innego. Ja mam ze 3 martwe i ze 20 takich jakby dużo mniejszych od tamtych trzech, które świecą różnymi kolorami na stałe. Gość z serwisu powiedział mi, że to nie subpiksele, tylko źle naklejona folia (cokolwiek to znaczy).
 

Radek996

New member
Mój Sharp to 46xl2E i z tego co czytam to rozumiem że 62 takie pixele to "normalne"? jestem w lekkim szoku :) Bo przeglądając strony wyczytałem że większość firm jak sony samsung dopuszcza do 5 subpixeli lub 3 martwe pixele co można reklamowac i domagać się zwrotu kasy więc przypuszczam że podobnie jest z sharpem ale nie byłem i nie jestem pewien.

Ja czytalem o sub i martwych pixelach więc mam na ekranie 2 kropeczki naprawde malutkie które są w różnych miejscach od siebie i świecą na kolor niebieski widać je na czarnym tle więc są to chyba subpixele bo martwe pixele to ponoć jak są 3 pixele koło siebie tworząc jeden i maja kolor czerwony , niebieski i jakiś jeszcze lub jak są białe bądź czarne ale sam już nie jestem tego pewien, Nie chce tylko żeby sie pojawiło tego wiecej chociaż jest praktycznie nie zauważalne podczas normalnego oglądania a jedynie widać je z hmm 60cm max.
Cóż spróbuje się jeszcze jakoś dowiedzieć wiecej o sharpie tutaj w UK.
Może ktoś jeszcze podzieli się swymi opiniami tutaj:)
Dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tej pory mielismy sporadyczne wypadki z lcd Sharpa. Do tej pory jeśli ktoś sprawdzał - nie występowały. Wymienialismy je też na nowe modele jesli ktoś miał taki problem.
Ale była to wyłącznie nasza inicjatywa.
Ale pytać nie boli - więc zapytaj się w sklepie w którym kupiłeś i daj znać .
 

pkoso

New member
oto co mozna znalezc w instrukcji lx20e

"Panel LCD jest produktem zaawansowanej technologii,zapewniającym dokładne odwzorowanie obrazu.
Ze względu na bardzo dużą liczbę pikseli czasami na ekranie może się pojawić kilka nieaktywnych pikseli,
widocznych jako stałe punkty w kolorze niebieskim,zielonym lub czerwonym.
Jest to zgodne z danymi technicznymi produktu i nie stanowi defektu."

kilka rozumiem jako przedzial od 1 - 10.
Swoja droga to zdanie powyzej nie ma sensu - zaawansowana technologia i mozliwe nieaktywne piksele :D
 

bulek

New member
Akceptując kilka martwych pikseli przyczyniasz się ku dobru ogólnemu, czyli do obniżek cen. Gdyby producenci musieli wymieniać panele z jednym martwym pikselem, to podejrzewam, że cena byłaby kilkukrotnie wyższa. A zaawansowana technologia nie chroni cię przed wadami i usterkami. Chyba im bardziej upakowana różnymi elementami, tym większe prawdopodobieństwo błędów.
 
Do góry