LC37X20E - jako monitor PC

Vego

New member
noszę się z zamiarem zakupu LC37X20E i mam małe pytanko

jako ze wszystkie filmy ktore ogladam ogladam za pomocą PCta i gram na nim tez interesuje mnie czy po podłączeniu tego TV będę w mogł wyswietlac na nim obraz w rozdzielczosci 1920x1080 czy z racji tego ze jest to TV obraz z PC będzie niższej rozdzielczości

sygnał oczywiscie po kablu dvi -> hdmi lub dvi -> dvi jesli takowe złącze ten TV posiada

THX za pomoc
 

bulek

New member
Jeśli tylko twoja karta będzie umiała wysłać 1920x1080p, to przy połączeniu DVi -> HDMI będziesz miał pełną rozdzielczość na ekranie (najlepiej jak w TV włączysz tryb "piksel na piksel").
 

blacky

New member
No właśnie.
Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z tagiego układu.
DVI->HDMI (1080p) z PC-ta. Jaka jest jakość i jak ten telewizor sobie z tym radzi. Może jakiś screen ?
Jaka minimum karta musi być. Interesuje mnie złącze AGP.

Pozdrawiam
 

piciuuu

New member
to ja moze sie podlacze pod ten temat
od niedawna mam Sharpa LC-42X20E i karte Radeon X1950 Pro Sapphire 256MB, polaczenie przejsciowka dvi-hdmi(hama) i dobry jakosciowo kabelek hdmi-hdmi, niestety jestem troche niezadowolony z obrazu, jest jakby troszeczke nieostry (mimo regulacji ustawien) i poprzedni lcd jaki mialem to samsung le-32R82B i obraz z 720p byl rewelacyjny, podejrzewam ze problem lezy w mojej karcie graficznej poniewaz nie widzialem w zadnym opisie ze ma wsparcie dla hdmi a druga sprawa ten tv ma hdmi 1.3 i przyjmuje obraz w 24Hz (co wydaje mi sie ze zostalo wprowadzone niedawno razem z hdmi 1.3)
i teraz moje pytanie do posiadaczy tego tv, jakiej karty graficznej urzywacie do polaczenia z kompem bo jak mi wiadomo nie wyszly jeszcze karty graf zgodne z hdmi 1.3? czy jest wogole sens zmieniac karte? czy warto w takiej sytuacji zmieniac kabel na hdmi 1.3?
tylko zeby mnie wszyscy dokladnie zrozumieli, obraz jest dobry ale z doswiadczenia wiem ze moze byc jeszcze lepszy - mowie oczywiscie o pozycjach 1080p x264 z bitrate powyzej 12000 i oczywiscie dobry jakosciowo encode
dzieki za jakiekolwiek rady

ps
blacky, wysle pozniej bo stronka jest wylaczona chwilowo
 
Do góry