Sharp SA1 - czym najlepiej sygnał z DVD?

gonia

New member
Jestem zielony w temacie połączeń. Przeczytałem różne posty i instrukcje połączeń z mojego sprzętu, ale nadal nie wiem które rozwiązanie jest lepsze pod względem jakości obrazu/dźwięku. Proszę o pomoc fachowców :)

Chodzi o połaczenie DVD (Panasonic S75) z TV (Sharp SA1).
W gre wchodzi SCART-SCART lub D-sub/Component - Component (3 cinch).

W tym drugim przypadku będzie chyba jakiś problem z kablem audio, bo TV ma mini jack 3,5 mm, a DVD ma jakiś COAXIAL :confused:

W instrukcji do DVD piszą, że dla lepszego obrazu połączyć przez Component Video Out, ale SCART jest też wymieniony obok...

http://www.hdtv.com.pl/forum/reputation.php?p=152011
 

mostom

New member
gonia napisał:
Jestem zielony w temacie połączeń. Przeczytałem różne posty i instrukcje połączeń z mojego sprzętu, ale nadal nie wiem które rozwiązanie jest lepsze pod względem jakości obrazu/dźwięku. Proszę o pomoc fachowców :)

Chodzi o połaczenie DVD (Panasonic S75) z TV (Sharp SA1).
W gre wchodzi SCART-SCART lub D-sub/Component - Component (3 cinch).

W tym drugim przypadku będzie chyba jakiś problem z kablem audio, bo TV ma mini jack 3,5 mm, a DVD ma jakiś COAXIAL :confused:

W instrukcji do DVD piszą, że dla lepszego obrazu połączyć przez Component Video Out, ale SCART jest też wymieniony obok...
Zdecydowanie lepszy obraz będziesz miał przez component. Jeżeli chodzi o audio to obok 3 gniazd od component-u masz wyjście audio - prawy i lewy kanał - z tych gniazd dajesz sygnał. Możesz wtedy włączyć sobie skanowanie progresywne i masz obraz o.k. Tylko nie zapomnij w dvd przełączyć w opcjach na wyjście Y PB BR.
 

gonia

New member
Dziękuję za odpowiedź! :)
W tym TV nie ma normalnego componenta, tylko ANALOGUE RGB (D-sub), z którego jest przejściówka na 3 RCA. Pod spodem jest AUDIO R/L jako mini jack. Całosc oznaczona jako EXT4.

Te osobne, 2 gniazda RCA dla audio L/R są oznaczone jako OUTPUT. A mi chodzi o wejście dźwięku do TV, żeby nie było trzeba włączać amplitunera do oglądania DVD.

:???:
 

mostom

New member
gonia napisał:
Dziękuję za odpowiedź! :)
W tym TV nie ma normalnego componenta, tylko ANALOGUE RGB (D-sub), z którego jest przejściówka na 3 RCA. Pod spodem jest AUDIO R/L jako mini jack. Całosc oznaczona jako EXT4.

Te osobne, 2 gniazda RCA dla audio L/R są oznaczone jako OUTPUT. A mi chodzi o wejście dźwięku do TV, żeby nie było trzeba włączać amplitunera do oglądania DVD.

:???:
Już ktoś miał w telewizorze takie wejśćie minijack - musisz wziąć kabelek - minijack - dwa chincze. Chincze do dvd a do telewizora minijack. Te dwa chincze wyj. w tv to pewnie wyjście z tv na amplituner. Chyba będziesz miał problem ze skanowaniem progresywnym - bo w twoim dvd chyba jest to możliwe tylko dla NTSC (z tego co doczytałem w instrukcji).
 

gonia

New member
:blagam: Dzięki mostom :)
mostom napisał:
... Chyba będziesz miał problem ze skanowaniem progresywnym - bo w twoim dvd chyba jest to możliwe tylko dla NTSC (z tego co doczytałem w instrukcji).
Dokładnie tak jest w instrukcji: "Sygnał wyjściowy bez przeplotu nie jest możliwy w przypadku sygnałów w systemie PAL".
A jak to się objawia / jakie to ma znaczenie w praktyce?

Z tym kablem to właśnie tak czułem - 3,5 mm jack + 2 x RCA.

A może połączyć przez S-Video + RCA dla audio?
:confused:
 

mostom

New member
gonia napisał:
:blagam: Dzięki mostom :)

Dokładnie tak jest w instrukcji: "Sygnał wyjściowy bez przeplotu nie jest możliwy w przypadku sygnałów w systemie PAL".
A jak to się objawia / jakie to ma znaczenie w praktyce?

Z tym kablem to właśnie tak czułem - 3,5 mm jack + 2 x RCA.

A może połączyć przez S-Video + RCA dla audio?
:confused:
Chodzi o to, że masz przeplot (standartowo), a przy skanowaniu bezprzeplotu - poczytaj ten wątek - ostatni post : http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19938&highlight=skanowanie+progresywne

Ja osobiście jednak polecam component - z s-video nie miałem zbyt dobrych doświadczeń - lepiej niż przez scarta, ale obraz nie był taki jak w przypadku componenta.
 

gonia

New member
mostom napisał:
... Ja osobiście jednak polecam component - z s-video nie miałem zbyt dobrych doświadczeń - lepiej niż przez scarta, ale obraz nie był taki jak w przypadku componenta.

Przestudiowałem dokładniej różne opcje połączenia sprzętu z tym TV i wyszło mi, że mogę wejść z obrazem z DVD do TV przez Component (YPbr) --> Analogue RGB (D-Sub) poprzez dołączoną przejściówkę D-sub/3 cinch.
Ale co z dźwiękiem?
Osobne kable cinch (L/R) wychodzą już z DVD do amplitunera (2ch) i pozostaje mi tam tylko ten COAXIAL (gniazdo cinch) obok OPTICAL, obydwa w sekcji DIGITAL AUDIO OUT (PCM/Bitstream).
Czyli idę tym kombinowanym kablem cinch/mini jack czy da radę wyjść dwoma kanałami z wyjścia 5.1ch (np. L/R FRONT)?
:hmm: :???:

No i dziękuję za link. Chyba musze to sprawdzić na własne oczy ;)
 

mostom

New member
gonia napisał:
Ale co z dźwiękiem?
Osobne kable cinch (L/R) wychodzą już z DVD do amplitunera (2ch) i pozostaje mi tam tylko ten COAXIAL (gniazdo cinch) obok OPTICAL, obydwa w sekcji DIGITAL AUDIO OUT (PCM/Bitstream).
Czyli idę tym kombinowanym kablem cinch/mini jack czy da radę wyjść dwoma kanałami z wyjścia 5.1ch (np. L/R FRONT)?
:hmm: :???:
Rozumiem, że dźwięk masz już podłączony do amplitunera. Po co chcesz go jeszcze podłączać osobnym kablem do telewizora. Włączasz amplituner - film masz na ekranie a dźwięk na głośnikach od kina. Ewentualnie jak już chcesz koniecznie to zrobić to możesz podłączyć do amplitunera 2 chincze z sekcji surround FRONT L i R - i w ustawieniach głośników w dvd ustawić 2 channel (2-kanałowy), a do tv to co masz teraz podpięte do kina.
 
Ostatnia edycja:

gonia

New member
Tak, mam audio w amplitunerze, ale wolę, żeby córka (5 lat) nie grzebała przy całym sprzęcie jak chce bajkę na DVD obejrzeć ;)

Czyli można wziąć 2 z 5.1? :)
 

mostom

New member
gonia napisał:
Tak, mam audio w amplitunerze, ale wolę, żeby córka (5 lat) nie grzebała przy całym sprzęcie jak chce bajkę na DVD obejrzeć ;)

Czyli można wziąć 2 z 5.1? :)
zgodnie z instrukcją - tak. Tylko tak jak wyżej napisałem trzeba zmienić w ustawieniach dvd 2 kanały.
 

gonia

New member
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
TV czeka na mnie w innym mieście, więc te moje pytania były takie trochę teoryczne ;)
 
Do góry