Sharp 46XL2 SD test

sin111

New member
Witam wszystkich forumowiczow.
Z poczatku myslalem czy nie podlaczyc by tego pod ogolny topic o XL2 ale ze wzgledu na liczna ilosc fotografii postanowilem wrzucic do strefy foto-testow.

TV wybieralem dlugo - od 8 miesiecy sledzilem forum - w koncu wybor padl na sharpa - dostalem go po bardzo dobrej cenie - 1700 euro wraz z transportem z Anglii do Dublina.
TV wisi na scianie - odleglosc od tv mam 3m

13.jpg

TV na scianie prezentuje ie rewelacyjnie

23.jpg




Pod TV podlaczona mam cyfre+ na zwyklym dekoderze Philipsa po euro.Mimo wszystko jakosc jest bardzo dobra. PO swietaxh powinien dotrzec Ferguson 8900 - podziele sie wrazeniami:)

Ponizej zamieszczam zdjecia z cyfry+ - rozne kanaly sd - odleglosc ok 1.5m:

9.jpg

8.jpg
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    33,5 KB · Wyś: 956
Ostatnia edycja:

sin111

New member
Wspolpraca z komputerem - Sharp polaczony jest do portu DVI kablem Tech+Link Wires DVI-HDMI.
Przy natywnej rozdzielczosci pulpit lekko wychodzi za krawedzie - nie widac pasku start itp. Trzeba zeskalowac do 1824x1036 aby pulpit byl w calej okazalosci. Natomiast przy ogladaniu filmow mozna dac full hd.

POnizej zamieszczam fotografie Divx'ow gdyz nie posiadam zadnego materialu HD/FULL HD:

22.jpg

17.jpg

18.jpg

21.jpg

19.jpg
 
Ostatnia edycja:

sin111

New member
20.jpg

15.jpg

16.jpg

14.jpg

Wg mnie czern,katy,szybkosc matrycy - to wszystko co mnei neipokoilo - odeszlo w niepamiec. Praca z kompem to bajka - czcionki czyste i czytelne, barwy lepsze niz na moim poltorarocznym Benq. TV jak na razie super sie sprawuje - teraz tylko zobaczyc pelne mozliwosci w FULL HD - mialem juz kupowac ps3 dzisiaj lecz jednak niewielki wybor gier i filmow oraz ich ceny powstrzymaly mnie - nie warto jest wydawac 400euro aby ogladac w kolko zmarszczki Daniela Craig'a;)

Mam nadzieje ze moj "foto test" pomogl co niektorym i przekonal co do jakosci tego tv. Jezeli chcielibyscie jakies inne zdjecia testowe walcie smialo - w maire mozliwosci i czasu postaram sie wrzucic.

Pozdrowienia i WESOLYCH SWIAT W NAJWYZSZEJ ROZDZIELCZOSCI
 

fikol55

New member
:)

fajnie info, sam przymierzam sie do zakupu tego modelu tylko w 52 calach :) mam nadzieję, że będzie równie dobry

WESOŁYCH ŚWIĄT!
 

emeryt21

New member
do nowego posiadacza Sharpa

Gratuluje wyboru! Ja tez kupilem 2 tygodnie temu i jestem zadowolony z wyboru.Teraz chce kupic DVD-player,bo mnostwo "gazetowych" filmow kupowanych razam z Wyborcza i inymi.Moze masz jakis pomysl na dobry,ale "bez wodotryskow" player.Chcialbym,aby dobrze wspolpracowal z amplitunerem(kolejny zakup,jaki?) i tez satelita HD.:)
 

szpak26051981

New member
witaj sin111 dziekuje za test dlugo na to czekalem :) ja rez dolacze calkiem nie dlugo dzieki tobie do grona szczeliwych posiadaczy tego sharpa -pozdrawiam

ZYCZE WSZYSTKIM ZDROWYCH WESOLYCH I RADOSNYCH SWIAT
 

fikol55

New member
do emeryt21

Ja planuje dość porządny amlituner. Waham się miedzy Yamaha 1800; 2700 i 3800. Ta ostatnia raczej dla mnie za droga. Co do DVD to mam zamiar jechać bezpośrednio z kompa podłączonego do amplitunera. Natomiast zastanawiam się co do odtwarzacza LG dającego radę obu systemom HD.

pozdro i Wesołych
 

bulek

New member
sin111 napisał:
Przy natywnej rozdzielczosci pulpit lekko wychodzi za krawedzie - nie widac pasku start itp. Trzeba zeskalowac do 1824x1036 aby pulpit byl w calej okazalosci.
Widziałem efekt wychodzenia pulpitu poza krawędzie, ale znikał natychmiast po ustawieniu w TV trybu "pixel na pixel" (czy może u ciebie "dot by dot"). Spróbuj ustawic na PC rozdzielczośc full-hd i wtedy zmień na ten tryb w TV.
 

sin111

New member
Proboje to zrobic ale jak na razie bezskutecznie. w kontrolerze nvivia mam 1920 x 1080 oraz na tv po hdmi wyswietla mi 1080p - pulpit obciety. Jest w ustawieniach TV cos takeigo jak pozycja ale nie mam niczego co by odpowiadalo opcji "pixel w pixel" - jedyne co sie da to przesowac ekran. Aby pulpit byl widoczny musze zeskalowac w nvidia control panel do 1824x1034 ale jak tylko klikne zastosuj na tv przy wyswietlaniu zrodla pisze HDMI 6 - 1080p 60hz chciaz rozdzielczosc jest inna wiec powinno pisac 1080i...:hmm:
 

p0is0n

New member
dzieki za test, tez mnie uspokoiles z tym obrazem SD.
A wiesz moze czy ten tv pracuje w trybach 24p/30p i ile mocy konsumuje?
 

sin111

New member
Tv pracuje w trybie 24p - jak bede mial czas na weekendzie to wrzuce fotki z Patrioty przez blu-ray - tv automatycznie przelacza tryby i zmienia rozdzielczosc w zaleznosci od podlaczonego zrodla - wyswietla sie komunikat w prawym gornym rogu - przy patriocie mam 1080p 24Hz
 

Szemot

New member
sin111 napisał:
Proboje to zrobic ale jak na razie bezskutecznie. w kontrolerze nvivia mam 1920 x 1080 oraz na tv po hdmi wyswietla mi 1080p - pulpit obciety. Jest w ustawieniach TV cos takeigo jak pozycja ale nie mam niczego co by odpowiadalo opcji "pixel w pixel" - jedyne co sie da to przesowac ekran. Aby pulpit byl widoczny musze zeskalowac w nvidia control panel do 1824x1034 ale jak tylko klikne zastosuj na tv przy wyswietlaniu zrodla pisze HDMI 6 - 1080p 60hz chciaz rozdzielczosc jest inna wiec powinno pisac 1080i...:hmm:

Musisz do tewgo na pilocie TV włączyc przycisk Aspekt Ratio i tab bedziesz miał opcje normal i Upscalling. I przestaw na tą drugą wtedy nbedziesz miał na 100% ekranu. Sma podłączam Laptopa po HDMI i tez tak mialem i jest wszystko ok. Ktos gdzies tłumaczył po co to jest i generalnie to logiczne ale nie w LCD tylko w CRT. Czyli, ze obraz zawsze był wiekszy niz obraz widziany przez to, ze w CRT od 15 lat zeby zlikwidowac zniekształcenia obrazu na rogach to TV np 27 cali miał widzianych 25 cali bo ramka zakrywała te 2 cale z pogorszona jakoscia i po te ten Upscalling. Ale czemu po podłączeniu kompa do LCD nie jest to automatycznie ustawiane to nie wiem. Chyba sie konstruktorzy nie zastanowili.

Widze, ze masz Sharp LC-46XL2E ja mam wersje XL1E i zastanawiam sie jaka jest róznica. Patrze po sklepach i po forach, parametry te same, loga i obsługiwane formaty te same, nawet wymiary i waga. Jedyna różnice jaka widze to to ,ze wersja 1 jest droższa o 500-1000zł. Wiesz moze jaka jest róznica miedzy nimi ??
 

rocko

New member
Sharp 46 Xl2e

Witam,
nosze się z zamiarem zakupu tego modelu, mam jednak pewne obawy:
1. Obraz SD z Cyfry + - wg zdjęć jakie wstawił sin111 - wygląda że obraz jest przyzwoity niemniej - jak go oceniasz w porównaniu do tradycyjnego Cxt ?
2. Przekątna ekranu 46 ": moja odległość do TV to od 2,8 do 3,4 m, i z tego co czytałem to wiele jest różnych opinii uzależnionych od sygnału HD/Sd. Ja bedę używał tego LCD w 90 % Sd z Cyfry + , a 5 % DH. Jaka jest Wasza opinia co do komfortu oglądania przy tej wielkości matrycy i odległości gdy w większości jest to sygnał Sd?
Będę wdzięczny za praktyczne opinię.
 

Szemot

New member
Ja uzywam własnie 46cali z odlogłosci jakies 3-3,5m Duzo HD (oprocz tych z Cyfry jeszcze dochodzi z laptopa po HDMI) Jelsi chodzi o kanały HD to wyglada serio fajnie. Oczywoscie pod warunkiem ze obraz nei jest jednolity czyli np zachodzace slońce. Wtedy jak ktos sie wpatruje to widac jednak artefakty spowodowane kompresja ale tego nie przeskoczysz. Jesli chodzi o zwykle kanały SD to sprawuje sie odziwo dobrze pod warunkiem ,ze maja spory bitrate jak np standartowe kanały jakie mamy z TV naziemnej. Ogladanie TVN to czysta przyjemnosc mimo iz nie w HD. Gorzej czasem bywa ogladajac kanaly o nickim Bitrate. KOszmarem jest ogladanie np Hallmark czy EduSat itp Najbardziej mnie zawodzi HBO bo jest poprostu beznadziejna jakosc. Zwalszcza widac to na ciemnych filmch jak np Kod Da Vinci. Zdecydowanie lepsza jakosc jest jak puscimy ten film ze sredniej jakosci Divxa. Filmy na Canal+FilmHD, które sa tylko Upscallingiem do rozdzielczosci HD (bo nie wszystkie filmy leca w rzeczywistym HD) tez oceniam naprawde bardzo dobrze. Jelsi nie dysponujesz dekoderem cyfry HD to jesli chodzi o zwykły Canal+film oceniam na bardzo dobrze. Dodatkowy plus, ze jest to kanał automatycznie dopasowany do ekramu i zawsze puszcza obraz w 16/9 Problem niestety widze gdy podlaczy sie cyfre do własnie tego TV przez HDMI. Nie da sie wtedy z poziomu telewizora dopasowywac orrazu do ekranu jesli film leci w 16:9 (a jednak dzis to wiekszosc i nawet wiadomosci czy programy rozrywkowe jak Taniec z gwiazdami wszystko w 16:9) Wtedy trzeba zastosowac przycisk "HD" z pilota cyfry by dopasowac obraz do calego ekranu TV. I tu powstaje zonk poniewaz delikatnie ucinany jest obraz w pionie i w poziomie. Zupełnie jak funkcja PanScan w starych telewizorach. I jesli podlaczona masz Cyfre przez HDMI i ogladasz program w 16:9 (poza tymi ktore sa w HD bo to wyswietlane jest ok) to problem masz ogladajac obraz poucinany badz jedynie na powierzchni 60% ekranu. Poziom frustracji dosc spory zwazywszy, ze wydajesz kupe kasy na sprzet. Gdy podłaczysz Cyfre przez Scart czy Component problem znika a TV sam automatycznie dopasuje do wielkosci ekranu. Zapomniec mozesz jednak wtedy o kanałach HD oraz lpszej jakosci obrazu na niektorych stacjach.
 

mirecore

New member
szemot

przestaw dekoder na domyślnie ZOOM 16/9 a nie SZEROKI
jak obraz będzie 16/9 to zawsze będziesz miał 100% ekranu, jak inny to przytnie tylko górę i dół bez przycinania boków
 

Szemot

New member
No wiem ale jednak sporo materiału na dzis dzień jeszcze puszczane jest w 4/3 wiec moze to zrobie za rok czy dwa. na dzis dzien sie musze pomęczyć. Naszczeście tez zauważylem przedwczoraj, ze HBO2 zaczęło nadawać w 16:9 jak canal+Film czyli, ze automatycznie jest i nie trzeba nic dopasowywać. Oby tak dalej z reszta stacji.
 
Do góry