Sharp LC-46XL2E + Ferguson HF8900HD problem z obrazem po HDMI

Gericom

New member
Witam.
Ferguson HF8900HD 160GB (11.03.1F)
Sharp LC-46XL2E (E0710291-M000105)
Kabel HDMI ekranowany profesional.
Problem polega na tym ze obraz z poprzedniej sceny przebija sie i jest delkatnie widoczny na nastepnej scenie , jest to bardzo widoczne przy przejsciu z jasnej sceny w ciemną lub przy przełanczaniu kanałów gdy mamy na sekunde czarny obraz to na nim widac pozostałosci po poprzednim kanale.
Jest tak tylko po HDMI , po componencie i po euro nie ma tego defektu obraz jest normalny bez nakładania sie.
Obraz z PC laptopa przez DVi na HDMI tez jest OK bez efektu nakładania sie obrazów.
Sprawdzałem wszystkie 3 wejscia HDMI w LCD i to samo nie da sie oglądać obraz wygląda jak by duchy po nim latały.
W załączniku fotka z widocznym problemem:

Pozdrawiam...........Gericom
 

Gericom

New member
Witam...........po kilku dniach szukania przyczyny problemu z obrazem na HDMI (zmiana trzech kabli , telefonach do serwisu Fergusona i Sharpa) , wszystko sie wyjaśniło.
Przyczyna tkwiła w załaczonej funkcji redukcji szumów obrazu na wysoką
" DNR " w LCD (Menu / Opcja / DNR / wysoka/niska/wył.)
Po wyłączeniu DNR-a wszysko jeast OK.
Obraz po HDMI podany z Fergusona i z Blu-Reya na LCD Sharp LC-46XL2E jest teraz super:D :D :D .

Pozdrawiam....................Gericom
 

ernet

Active member
Bez reklam
u MNIE JEST JESZCZE GORZEJ:
Dzis kupiłem 89000 - wszystko ok. - wgrałem nowy firmware oraz listę kanałów, ALE;
mój TV Sony Bravia 40d3000 HD READY nie wykrywa podłaczenia Ferdka po HDMI ! Podłaczyłem kablem HDMI , tak jak powinno być ( zmieniłem kabel HDMI na inny- nic, podłaczałem pod 3 rózne wejścia HDMI w moim TV - NIC.
Komunikat z TV- "nie wykryto urządzenia podłaczonego do gniazd HDMI ??????. Dodam, że mam nagrywarkę Sony z wyjściem HDMI i mój TV wykrywa ja BEZ PROBLEMU ! czy macie jakiś pomysł co " jest nie tak " ?!
 

Jimmy

New member
ernet napisał:
u MNIE JEST JESZCZE GORZEJ:
Dzis kupiłem 89000 - wszystko ok. - wgrałem nowy firmware oraz listę kanałów, ALE;
mój TV Sony Bravia 40d3000 HD READY nie wykrywa podłaczenia Ferdka po HDMI ! Podłaczyłem kablem HDMI , tak jak powinno być ( zmieniłem kabel HDMI na inny- nic, podłaczałem pod 3 rózne wejścia HDMI w moim TV - NIC.
Komunikat z TV- "nie wykryto urządzenia podłaczonego do gniazd HDMI ??????. Dodam, że mam nagrywarkę Sony z wyjściem HDMI i mój TV wykrywa ja BEZ PROBLEMU ! czy macie jakiś pomysł co " jest nie tak " ?!

Witam,
Wprawdzie nie mam Fergussona, a Technisata, to problem taki może się pojawiać gdy w opcjach tunera satelitarnego ustawiony jest sygnał na wyjściu HDMI - automatyczny. Sharp XL2E niestety nie rozpoznaje automatycznego sygnału HDMI, więc opcję taką w tunerze trzeba ustawić na sztywno tzn np 576p lub 1080i, o ile Ferguson takie opcje posiada.
Pozdrawiam
 

mozi

New member
Xbox 360 + 52X20E

Witam,

Dzięki za hinta z tą opcją DNR. U mnie też duchy przy kombinacji X360 elite + Sharp 52X20E. Pół nocy siedzialem, przełączałem kable. Dodam że na ps3 przy opcji dnr srednia nie ma tego efektu. W przypadku xboxa 360 wystarczy istawic niska i nie da sie patrzeć.
 
Do góry