42" FullHD czy HDReady do Xbox i 720p

noise

New member
Coraz mniej na rynku hdready o romiarze 42 i wiecej.
Ja wlasnie zastanawiam sie nad jakoscia samego obrazu jesli bierzemy do porownania:
- lcd hdready 42" (powiedzmy Sharp LC-42AD5 GY)
- lcd fullhd 42 (powiedzmy42X20E)
Przypomne ze chodzi o materialy 720p.
Czy to ze 42X20E jest nowszy bedzie znaczylo ze jest lepszy. Roznica cenowa jest znaczaca. 1080p nie jest mi do szczscia potrzebne bo i tak jestem 4m od TV.
Wydaje mi sie ze 720p bedzie lepiej wyswietlane wlasnie na tym tanszym 42AD5.

No i teraz pytanie co wybrac?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Twoim wypadku zdecydowanie 42 X 20 - i nie ważne nowy czy stary rynkowo model , ważne jest przeznacznie i wykorzystanie . Ponieważ gry mają to do siebie że wciągają - a to powoduje że siadasz blisko monitora. Potrzeba jest widoczności większej ilości szczegółów.
Ponieważ sygnał należy do bardzo dobrych to matryca Sharpa X 20 jest celowym zakupem. Czy warto dołożyć - zdecydowanie TAK .
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

motobartcompany

New member
Moim zdaniem full HD w przypadku xboxa 360 to bezsens. Masz dosłownie 3 gry które działają w tej rozdzielczości i to są przeciętniaki w których i tak jest średnia grafika.

przy
Hd ready ustawiasz rozdzielczość 1360-768 , full HD i xbox 360 to skalowanie w dół
 

noise

New member
motobartcompany napisał:
Moim zdaniem full HD w przypadku xboxa 360 to bezsens. Masz dosłownie 3 gry które działają w tej rozdzielczości i to są przeciętniaki w których i tak jest średnia grafika.

przy Hd ready ustawiasz rozdzielczość 1360-768 , full HD i xbox 360 to skalowanie w dół

hmmm ale nie o to pytalem.
Pytalem bardziej jak sie zachowuja matryce fullhd kiedy podajemy im 720p.
I czy nie lepiej skupic sie na hdready - tanszych. Ale czy gorszych do 720p?
Nic nie pisze o matralach fullhd bo mam swiadomosc ze to bez sensu - zbyt malo i ja siedze za daleko od TV.
 

koven

New member
motobartcompany napisał:
Moim zdaniem full HD w przypadku xboxa 360 to bezsens. Masz dosłownie 3 gry które działają w tej rozdzielczości i to są przeciętniaki w których i tak jest średnia grafika.

przy
Hd ready ustawiasz rozdzielczość 1360-768 , full HD i xbox 360 to skalowanie w dół

X skaluje sprzetowo rozdzialke do 1080p w grach, ktore tego nie obsluguja
 

noise

New member
ok moze wroce do modelu ktorego rekomendowal Kiki.
Moj xbox nie jest elite wiec nie posiada hdtv :(
Z tego co wiem on ani zaden inny fullhd sharp nie przyjmie po component 1080p? Wiec bez sensu jest kupowanie fullhd jesli sygnal z xboxa pojdzie hdready :(
Chyba ze cos pokrecilem?
 

mdag

New member
motobartcompany napisał:
Moim zdaniem full HD w przypadku xboxa 360 to bezsens. Masz dosłownie 3 gry które działają w tej rozdzielczości i to są przeciętniaki w których i tak jest średnia grafika.

przy
Hd ready ustawiasz rozdzielczość 1360-768 , full HD i xbox 360 to skalowanie w dół

Chciałbym zauważyć, że materiały 720p też będą skalowane, właśnie do rzeczonych 1366x768.
Lepszy telewizor fullHd będzie potrafił lepiej przeskalować i wyświetlić obraz 720p, niż jakiś słaby telewizor hd ready ten sam obraz.
 
Do góry