Obsługa, zmiana kanałów CP przez pilot Sharp LC32WD1E ....

mrtomi

New member
.... witam jestem posiadaczem , szczsliwym posaidaczem TV Sharp 32WD1E i powiem krotko po podpieciu dekodera CP przez przejsciowke euro - component obraz żyyyyleta !!! wszystko elegancko gdyby nie to ze albo cos zle zrobilem albo jeszcze czeos nie zrobilem, mianowicie chodzi mi o to, ze kanaly moge zmieniac tylko pilotem od dekodera czy nie mozna tego jakos "podpiac" albo skalibrowac z pilotem od TV? Czy zadziala tu DTV czy tez tak po prostu musi byc ? mysle ze powinno byc to mozliwe tylko jeszcze nie oszedlem jak? Byc moze dlatego ze TV mam dopiero od kilku godzin Dzikuje za opinie i pomoc. Pozdrawiam !!
 

mirecore

New member
a sprawdziłeś w instrukcji czy ten pilot ma taką możliwość, bo z tego co ja wiem to tylko te topowe modele (XL2, XL1 ...) mają takie uniwerslane piloty. Ale nawet jak takie są to trzeba je zaprogramować wpisując odpowiedni kod (lista z kodami producentów powinna być w instrukcji)
 

mrtomi

New member
czyli jedny slowem DTV w tym momencie tj przy kozystaniu z CP przestaje byc potrzebne nie wykozystam rowniez EPG i ESG - szkoda.... kodow nie znalazlem w instrukcji obslugi byc moze masz racje ze ta opcja jest tylko w wyzszych modelach poszukam jeszcz na stronach producenta i mzoe popytam w serwisach tymczasem czekam jeszcze na inne opinie i podpowiedzi Pozdrawiam !!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Co na to instrukcja dekodera CP ?
Czy inne TV (ich piloty) przełączja kanały CP ?
Czy w ogóle to jest możliwe bez specjalnego (uczącego ? ...) pilota ?
 

mirecore

New member
wiem że w SHARPIE XL2 jest pilot uniwersalny, z listą kodów ale nie wiem jak to działa w praktyce ...
w SONY chyba seria X jest taki pilot...

w sharpie jest system AQUOS LINK ale to działa tylko ze sprzętem zgodnym z tym systemem i analogicznie jest z każdą marką

uczące się piloty to już rarytas za około 1000zł
a tym trzeba po prostu wklepać KOD danego producenta, na liście KODów znajduje sie na 100% dekoder CP Philips
 
Ostatnia edycja:

mirecore

New member
masz racje coś około 300zł, wcześniej widziałem tylko te droższe 800zł

no to jest jakieś rozwiązanie, ale i tak lepiej upewnić się wcześniej czy w tej internetowej bazie LOGITECHA znajduje się dekoder C+

ale chyba są też takie piloty które uczą sie bez podłączania do internetu, ściagania, konfigurowania itp. tylko bezposrednio uczą się od pilotów, czy mi sie śniło???
 
Do góry