WD1E - brzęczenie...

pado

New member
witam,

kupiłem LCD i nie wiem, czy tak może być, a mianowicie- z tyłu TV, w gornej częsci coś "brzęczy"- przy normalnych odgłosach dnia codziennego, a tym bardziej dzwieków z TV nie jest to właściwie odczuwalne, ale zastanwia mnie fakt, czy tak może coś "brzęczeć"- to jest taki dzwięk, jakby coś nie miało styku- jakby cos mialo spięcie...oczywiscie tv chodzi normalnie... aaaa brzęczenie jest tylko kiedy TV jest włączone...

zastanwiam sie czy warto to reklamowac...

PS- czy ktoś wie, czy w woj, ślaskim jest serwis sharpa?
(tak pytam, bo i tak zadzwonie i sie dowiem, ale może ktoś wie juz z doświadczenia:)
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
moze zgadne masz podlaczona Antene (zwykla kablowke) i brzeczy ,zobacz czy brzeczy gdy ja wyciagniesz i wlaczysz sam tv , albo najlepiej jak masz urzadzenie zewnwtrzne (ps3 Dvd itp) .. wlacz je i przystaw ucho:) telewizor poprzez antene (sama Antene) ma za malo ''Masy'' Gdy jej nabierze przestaje buczec ,sprawdz!
 

pado

New member
krecha2 napisał:
moze zgadne masz podlaczona Antene (zwykla kablowke) i brzeczy ,zobacz czy brzeczy gdy ja wyciagniesz i wlaczysz sam tv , albo najlepiej jak masz urzadzenie zewnwtrzne (ps3 Dvd itp) .. wlacz je i przystaw ucho:) telewizor poprzez antene (sama Antene) ma za malo ''Masy'' Gdy jej nabierze przestaje buczec ,sprawdz!


dzieki za podpowiedz, ale niestety nic nie pomoglo- wylaczanie, wlaczanie innych urzadzen - dvd, tunera sat, kompa itp...odlaczenie anteny i zmiana anteny nic nie pomogla :(, chyba pozostaje wezwanie serwisu- bo wkoncu za sprzet za ponad 2000 zł nie ma im co darowac. dzis dzownilem i serwis przyjezdza do domu, a jak w domu nie naprawia to przysylaja po tv auto ;)

tutaj linki do zdjecia, w ktorym miejscu buczy:

http://www.pado.kg.net.pl/lcd.jpg

oraz nagranie wav, jak to mniej wiecej buczy (2.14 MB):

http://www.pado.kg.net.pl/lcd.wav

czy ktos ma jakies jeszcze podpowiedzi? choc raczej bez serwisu sie nie obejdzie...choinka, a ogladalem go przed kupnem i nic nie bylo slychac (ze wzgeldu na odglosy dnia codziennego)....
 

kono78

Member
:|

Hej
U nie tez buczy. Ale slyszalne jest to z 20 cm wiec to chyba nie jest jakis problem. Daj znac co na ten temat powie serwisant.
 

pado

New member
kono78 napisał:
Hej
U nie tez buczy. Ale slyszalne jest to z 20 cm wiec to chyba nie jest jakis problem. Daj znac co na ten temat powie serwisant.


serwis ma mnie odwiedzic w piatek lub poniedziałek..zobaczymy...
 

mrtomi

New member
Witam !! wlasnie zastanawia mnie to "buczeniem" i co mowia w sefwisie? Mam zamiar kupic ten TV w sumie jestem juz zdecydowany. Myslalem o RD2E ale zego co przeczytalem to roznica wg wielu jest ale nie warta okolo 1200 zl roznicy. Wiec che miec pewnosc ze dokonuje dobrego wyboru :) wiec ja jest z tym buczeniem moze to wina egzemplarza?

Pozdrawiam !!
 

pado

New member
mrtomi napisał:
Witam !! wlasnie zastanawia mnie to "buczeniem" i co mowia w sefwisie? Mam zamiar kupic ten TV w sumie jestem juz zdecydowany. Myslalem o RD2E ale zego co przeczytalem to roznica wg wielu jest ale nie warta okolo 1200 zl roznicy. Wiec che miec pewnosc ze dokonuje dobrego wyboru :) wiec ja jest z tym buczeniem moze to wina egzemplarza?

Pozdrawiam !!

mysle, ze jest to wina konkretnego egzeplarza. dodam tylko, ze jest to właściwie "iskrzenie" a nie buczenie- to jest dosc istotna wg mnie roznica...
 

pado

New member
Mam prośbę do posiadaczy WD1E:

na środku tylnej obudowy jest kratka wentylacyjna(nad naklejka z modelem itp), zaglądając do środka, widać u mnie 3 zielone diody,z których az 2 dośc intensywnie migąja. czy u was jest tak samo?...nie jestm ekspertem, ale czy aby takie diody na płytach głównych nie migają, jeśli coś jest uszkodzone, ma np zwarcie?...bo troche mnie dziwi fakt, ze ktos wklada diody , po to , zeby sobie ot tak migały :confused:......zwykle takie diody sluza do wstepnej diagnostyki (jak np w komputerach)

bardzo prosze o sprawdzenie i napisanie jak jest u was...

(jutro chyba TV trafi do serwisu, wiec zdam relacje, co i jak mnie przyjeto)
 

ENDRYU

New member
witam po przeczytaniu twojego opisu przystawiłem ucho i co, mam ten sam problem co Ty tez brzęczy, w tym samym miejscu co Tobie, ten sam dzwiek,przyjrzałem sie równiez tym diodom z tyłu obudowy i tak patrzac od tyłu pierwsza z lewej miga(powoli), po środku miga(bardzo szybko) po prawj swieci. Daj znac jak bedzie odbiornik po serwisie bo chyba jedziemy na tym samym wózku. Ku...a tyle pieniedzy i nie dosc ze mam wypalony 1 piksem to jeszcze to brzeczenie pozdrawiam czekam na Twoją odpowiedz DZIĘKI
 

pado

New member
ENDRYU napisał:
witam po przeczytaniu twojego opisu przystawiłem ucho i co, mam ten sam problem co Ty tez brzęczy, w tym samym miejscu co Tobie, ten sam dzwiek,przyjrzałem sie równiez tym diodom z tyłu obudowy i tak patrzac od tyłu pierwsza z lewej miga(powoli), po środku miga(bardzo szybko) po prawj swieci. Daj znac jak bedzie odbiornik po serwisie bo chyba jedziemy na tym samym wózku. Ku...a tyle pieniedzy i nie dosc ze mam wypalony 1 piksem to jeszcze to brzeczenie pozdrawiam czekam na Twoją odpowiedz DZIĘKI

no tak, ale moze tobie brzeczy bardzo cicho i nie przeszkadza ci to?

dzis jade z TV do serwisu- mial serwisant przyjechac do domu, ale procedura jest taka: najpierw czekasz na niego, potem jak trzeba odstawic tv do serwisu, to przysylaja auto(serwisant nie moze go wizasc), co oznacza, ze potrwa to z tydzien...szkoda mi czasu, wiec sam podwioze. po rozmowie z serwisantem, powiedzial, ze oczywiscie nie jest dopuszczalne jakiekolwiek buczenie itp, jesli przeszkadza w uzytkowaniu TV...tak wiec zobaczymy...

heh, tez jestm zdenerwowany, bo wsumie same pozytywne opinie mial ten model , a i nikt sie nie skarzyl na buczenie i inne odglosy :(
 

Rogal

New member
I jak sprawa jakoś się rozwiązała, bo po świętach sam się przymierzam do zakupu tego tv...
Czy w ogóle wsłuchiwanie sie w odgłosy telewizora z odległości 20 cm ma sens ?
 

rep

New member
32"

Witam.
Znajomy sobie kupił całkiem niedawno ten model i podczas oglądania buczały głośniki tzn jak wydobywał sie dźwięk z głośników. Po dwóch dniach zawiózł tv do sklepu i mu wymienili bez gadania, to było naprawde dość głośne buczenie. Po odebraniu nowego tv i oglądaniu jakiś tydzień coś sie spieprzyło i nie dało się przełanczać programów pilotem (okazało sie, ze pilot jest dobry). Zawózł znowu tv do sklepu i teraz musi czekać 2 tygodnie na następny. Dla mnie nieporozumienie :(

Pozdro.
 

kono78

Member
Rogal napisał:
I jak sprawa jakoś się rozwiązała, bo po świętach sam się przymierzam do zakupu tego tv...
Czy w ogóle wsłuchiwanie sie w odgłosy telewizora z odległości 20 cm ma sens ?
Wlasnie chyba nie ma sensu, mam 24 miesiace gwarancji jak cos w nim wybuchnie to pomysle o serwisie. Bardziej wkurza mnie niedopasowanie tej siatki na glosnikach jak sie patrzy pod katem.

A tym czasem milego ogladania.
 
Ostatnia edycja:

markin

New member
U mnie tez buczy to chyba normalne ale zredukowałem to tzn mam podłaczony tuner cyfry, na telewizorze daje glosnosc na okolo 18 i podglaszam tunerem i jest to prawie nieslyszalne. Rzeczywiscie jesli na telewizorze dam glosnosc 30 albo wiecej to glosno buczy ale gdy zmniejsze i reguluje tunerem tak jak to opisalem powyzej to jest gicio:)))
 

piniu80

New member
Kurcze to ja też taki egzemplarz musiałem trafić. U mnie buczy też i myśle, że to coś z głośnikami bo jak podłącze przez wieżę to nie buczy. Teraz walcze ze sklepem, żeby mi wymienili na inny egzemplarz, bo buczenie odkryłem zaraz po podłączeniu w domu.
 

rafald3

New member
Hej.Również jestem posiadaczem tego lcd i....buczy!Powiem szczerze ,że wcześniej nie zwracałem na to uwagi(bo w sumie nie przeszkadza przy normalnym użytkowaniu) ale teraz będę oczekiwał na reakcję serwisu.
jeżeli chodzi o głośniki to na początku drżały maskownice i wrażenie było tak jakby ocierały o metal-ale o dziwo uspokoiły się.Pado napisz co w serwisie .pozdro
 

markin

New member
nie wiem chlopaki czy zauwazyliscie rowniez ze jak damy jasnosc w opcjach na maxa to absolutnie nie ma zadnego buczenia(wd1e). Ja mam ustawione OPC tzn ze dostosowuje sie do naswietlenia w pomieszczenia i wtedy minimalnie bucy, ale ciutke, nic nie przeszkadza. pozdro
 

pado

New member
markin napisał:
nie wiem chlopaki czy zauwazyliscie rowniez ze jak damy jasnosc w opcjach na maxa to absolutnie nie ma zadnego buczenia(wd1e). Ja mam ustawione OPC tzn ze dostosowuje sie do naswietlenia w pomieszczenia i wtedy minimalnie bucy, ale ciutke, nic nie przeszkadza. pozdro
Panowie, ale chce jeszcze raz podkreslić: buczenie to nie to samo co iskrzenie/brzęczenie....

być może mówimy o 2 różnych problemach...

dzis ma byc TV na "stole" operacyjnym, jutro powinni mi cos juz powiedziec.
w serwisie naprawiaja wszystko oprocz matryc i czas oczekiwania na czesci to 2-3 dni...

EDIT:

TV jest naprawiony, co zajęło całą godzinkę!!!
Jeszcze nie odebrałem, ale serwis zadzwonił i się okazało, że w miejscu , które wskazałem na fotce, w środu odpadła/nie została przy produkcji zamontowana jakaś część, co powodowało iskrzenie....

tak wiec jak ktos ma cos podobnego, to uderzac do serwisu..

byc moze jutro odbiore tv to zdam relacje...
 
Ostatnia edycja:

escobarek

New member
Mam ten sam typ odgłosu pado w swoim nowym telewizorku 32WD1E, a kupiłem go dosłownie przed 2-oma tygodniami. Ale słychac go jedynie kiedy przyblize swoją głowę do górnej części telewizora na kilka(naście) centymetrów, więc nie moge napisać, że przeszkadza to przy normalnym obcowaniu z tym LCD. Jednak drażni mnie coś innego - przy głośności około 30 (połowa) na pojedynczych kanałach pojawia się "jakby" trzeszczenie z głośników. Rozumiem że to tylko u mnie taki bonus? :/
 
Do góry