sharp LC 42XL2E czy sony KDL-40V3000?

elichaa

New member
Witam.
Zamierzam kupić telewizor LCD,a ponieważ jestem zupełnym laikiem w tym temacie bardzo proszę o radę,na który z wymienionych TV w tytule powinnam się zdecydować.
Nie wiem na ile ważne jest 100 Hz i 4 ms w sharpie? Sony tego nie ma, natomiast posiada wiele innych kuszących parametrów?
Z góry dziękuję!
 

mirecore

New member
złe porównanie

Do tego SHARPA możesz jedynie porównać SONY z serii X ale i tak SONY ma wolniejszą matryce. Ja dosyć długo badałem temat i też chciałem SONY jak każdy LAIK. Ale najlepiej zobaczyć na własne oczy. Ja odwiedzałem dużo sklepów brałem pilota w łapy i kazałem sobie zmianiać podawany sygnał na SD/HD/DVD a nawet BR i z moich badań wniosek był oczywisty tylko SHARP XL2.

W sklepi jednak nie słychać czy TV buczy, a podobno te SHARPY mogą buczeć z kolei SONY z serii X są drogie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

elichaa

New member
Dziękuję za sugestie.Zdecydowałam się na zakup Sharpa 42 XL2E.
W najbliższym czasie wyrażę swoją opinię,oczywiście oceniając tylko jakość obrazu.
Pozdrawiam i dziękuję.
 

sin111

New member
Podziel sie wrazeniami jak TV sprawuje sie w SD(C+ lub N) i po podlaczeniu do kompa.
1. Czy Twoim zdaniem kolory sa zywe i ok(Ponoc w porownaniu z Samsungiem Seria F kolory na XL2 sa gorsze-czyt wyblakle, za mgla itp)?
2. Czy widzisz dominacje czerwieni?
3. Czy czern to czern, a nie ciemny blekitny/brunatny

To sa najczestsze uwagi dotyczace tego LCD z jakimi spotkalem sie na forum...
Ad buczenia - to dopiero dzis przeczytalem pare komentarzy ze tv buczy...wiem ze buczy to seria XD ale z tego co mi wiadomo w XL1,XL2 juz to wyeliminowali...:hmm:
 

elichaa

New member
Moi drodzy,pierwsze wrażenie po podłączeniu TV Sharp do telewizji kablowej UPC -b.dobre.
Nie mam porównania z innym sygnałem nadawania ,ale uważam,że jest ok.
Telewizor pracuje cicho,nie słychać żadnego buczenia.
Wprawdzie należy jeszcze popracować nad wszelkimi ustawieniami,ale czerń to czerń,nie zauważyłam dominacji koloru czerwonego.
To narazie tyle,więcej napiszę za kilka dni.
Pozdrawiam.
 

mirecore

New member
super,
ale czy napewno jest cichy-cichy?
ile sekund się uruchamia?
ile sekund przełączają się kanały?
ja widziałem obraz z CYFRY+ i był bardzo OK
a obraz z HD idealny jak dla mnie
(TIPS: niebieskie logo możesz wyłączyć gdzieś w menu)
 

bulek

New member
Mój 46XL2E jest cichy-cichy. Kanały przełączają się w ok 1 - 2 sek. Uruchamianie zależy od trybu w jakim go wyłaczysz. Możesz skonfigurować szybkie uruchamianie, ale wtedy więcej prądu żre na standby (nie próbowałem jeszcze). Zwykłe uruchamianie trwa dośc długo (Linux musi mu się załadować)... ok 10 sek.
 

mirecore

New member
bulek napisał:
Mój 46XL2E jest cichy-cichy. Kanały przełączają się w ok 1 - 2 sek. Uruchamianie zależy od trybu w jakim go wyłaczysz. Możesz skonfigurować szybkie uruchamianie, ale wtedy więcej prądu żre na standby (nie próbowałem jeszcze). Zwykłe uruchamianie trwa dośc długo (Linux musi mu się załadować)... ok 10 sek.

dzieki
bałem się że opisywane na forum buczenie tych modeli jest w standardzie, ale to jak sie okazuje sporadyczne przypadki, które trafiają sie każdej marce (SONY X3500 buczało na forum i inne)
Jestem zdecydowany na 46XL2 ale teraz jak na złość nie ma ich w całym kraju, tylko 42 i 52.
Znowu czekanie albo 42, a gwizdunia tuż, tuż.
 

elichaa

New member
Sharp parcuje naprawdę cicho nie słychać żadnego buczenia.
Dość wolno jednak przełączają się kanały,moim zdaniem nie 1-2 s.,
a 4 s.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
mirecore napisał:
Do tego SHARPA możesz jedynie porównać SONY z serii X ale i tak SONY ma wolniejszą matryce. Ja dosyć długo badałem temat i też chciałem SONY jak każdy LAIK. Ale najlepiej zobaczyć na własne oczy. Ja odwiedzałem dużo sklepów brałem pilota w łapy i kazałem sobie zmianiać podawany sygnał na SD/HD/DVD a nawet BR i z moich badań wniosek był oczywisty tylko SHARP XL2.

W sklepi jednak nie słychać czy TV buczy, a podobno te SHARPY mogą buczeć z kolei SONY z serii X są drogie.

Pozdrawiam

Jeśli do Sharpa XL2 chcesz porównać Sony X3500 to stawiasz Sharpa z góry na straconej pozycji.
Sony X3500 to wyższa jakość obrazu i wykonania, ale i także niestety zdecydowanie wyższa cena.

Dla laika np. błyszcząca obudowa Sharpa może być przysłowiowym lepem na muchy, na który da się złapać. Dla bardziej wymagającego użytkownika taka obudowa to zdecydowany minus.

Sony produkuje profesjonalny sprzęt studyjny, z którego korzystają telewizje na całym świecie. Sharp kieruje swoją produkcję praktycznie tylko do klientów mniej wymagających.

Jesli Sharp w kolejnych swoich "topowych" modelach nie potrafi poradzić sobie z głupim przełączaniem kanałów telewizyjnych to też o czymś świadczy.
 

Paczek27

New member
Pytanie do posiadaczy XL2 E:
Czy czerń to czerń, a biel to biel, nawet patrząc pod kątem? Czy można uzyskać kolory żywe, jak na Samsungu czy Philipsie? Czy obraz jest ostry (żyleta)?
 
Do góry