LC32WD1E wypalony piksel

ENDRYU

New member
Witam kupiłem telewizor WD1 mam go drugi dzien i zauwazyłem JEDEN WYPALONY PIKSEL wzwiązku z tym mam pytanie jak sie ma gwarancja sharpa do wypalonych pikseli dzieki za odopwiedz pozdr
 

markin

New member
ENDRYU napisał:
Witam kupiłem telewizor WD1 mam go drugi dzien i zauwazyłem JEDEN WYPALONY PIKSEL wzwiązku z tym mam pytanie jak sie ma gwarancja sharpa do wypalonych pikseli dzieki za odopwiedz pozdr

Hejka.!!!
Nie wiem czy to co napisze jest mozliwe, ale ja miałem podobny problem po 3 dniach w tym samym modelu. Zakupiłem go na allegro miałem jeszcze czas aby go odeslac ale postanowiłem tego nie robic gdyz nigdy nie ma gwarancji ze w nastepnym modelu nie bedzie powtórki. A teraz sedno po nastepnym dniu martwy piksel zniknął czy to mozliwe???? sam nie wiem. Nie myslcie tylko ze moglo mi sie wydawac albo ze ekran byl zabrudzony bo dobrze go wyczysciłem i w miejscu gdzie byl ten nieszczesny piksel nie bylo nic brudnego, tak wiec moze zaczekaj kolego jeszcze pare dzionkow..:))))
 

ENDRYU

New member
widzisz tak sie składa ze niestety w pudle od telewizorka nie miałem gwarancji zgłosiłem sprzedawcy a on zadzwonił i maja dosłac poprostu wziołem TV myślac ze jest w srodku a po rozpakowaniu w domu nie było gwarancji moja wina a jeżeli Ty ją masz to napisz mi co tam pisze odnosnie martwych pikseli pozdro
 

Mr Marqes

New member
uszkodzony piksel

Orginalna gwaracja Sharpa mówi:

W przypadku telewizorów i monitorów lcd uszkodzenia pojedyńczych pikseli[brak świecenia lub świecenie ciągłe] reklamacja zostanie uwzględniona, gdy liczba uszkodzonych pikseli przekracza 0,001% całkowitej liczby pikseli tworzących matrycę.
Wyliczając wychodzi 10.
U mnie narazie mam 3 ciągle świecące na biało po tygodniu użytkowania, 2 z nich jeden obok drugiego.
 

bulek

New member
W tej regule na wyliczenie pikseli brane są wszystkie składowe kolorów oddzielnie, więc uzyskaną wartość trzeba pomnożyć przez 3. Tak więc w tym konkretnym przypadku matryca nie full hd powinna miec 30 martwych pikseli przed wymianą.
 

bulek

New member
Serwis nieoficjalnie wymienia już mniejsze ilości, ale regułę mają dokładnie taką. A tak szczerze mówiąc, to nie wiem czy bym zuważył 30 martwych rozłożonych w miarę równo po ekranie siedząc na swojej sofie.
 

pado

New member
chciałem zapytać jak tam u was z martwymi pikselami? pojawiają się, czy też znikaja po jakimś czasie? (dotyczy modelu WD1E)

u mnie tak jakby byl jeden- ale chyba nie za bardzo sie moze zdecydowac, czy sie pojawic an stale, czy nie.... ciekawe co przyszlosc jeszcze przyniesie...
 
Do góry