Sharp XL2/X20E nowy soft + instrukcja.

zwirek75

New member
Z ciekawostek - w instrukcji jest informacja z TV wykorzystuje jądro linuxa + kilka bibliotek GPL.
Ciekawe kiedy sie doczekamy routera na platformie XL2e :)
 

Ru$lan

New member
Z tej instrukcji wynika, że update softu można zrobić na własną rękę ale czy ktoś biegle władający językiem niemieckim mógłby przetłumaczyc całą procedurę.?
 

photosmart

New member
Ru$lan napisał:
Z tej instrukcji wynika, że update softu można zrobić na własną rękę ale czy ktoś biegle władający językiem niemieckim mógłby przetłumaczyc całą procedurę.?

a czy XL2 ma wyjście USB ?
bo z tego co widzę w instrukcji "mowa jest" właśnie o zgrywaniu softu przez USB - chyba, że mają na myśli wejście serwisowe

pzdr
 

bulek

New member
W XL2 też jest serwisowe wejście USB. Tyle co sobie z niemieckiego przetłumaczyłem na angielski, to trzeba ściągnąć soft, wypakować go, wrzucić go (ten rozpakowany) jako jedyny plik na usb-stick (chyba chodzi o flash disk). Potem następuje procedura specjalnego włączenia tv, ale nie napiszę jaka, bo po pierwsze sam do końca jej nie rozumiem, a po drugie nie chcę mieć nikogo na sumieniu ;-). Tak czy inaczej tv updatuje się z tego flash dysku.

Pytanie... czy ten soft ściągnięty z Niemiec będzie pasował?
 

krexon

Member
zwirek75 napisał:
Z ciekawostek - w instrukcji jest informacja z TV wykorzystuje jądro linuxa + kilka bibliotek GPL.
Ciekawe kiedy sie doczekamy routera na platformie XL2e :)
W nowym sofcie jest zmodyfikowany kernel 2.4.17 z biblioteką gcc 2.95.3 :) i z systemem plików ext2

Jeśli masz soft E0710291, M000105 to nie musisz nić aktualizować :)

Opis aktualizacji softu w TV:
1. Rozpakować ściągnięty plik z aktualizacją i nagrać rozpakowany plik na pendrive (USB stick) jako jedyny plik (nie może być żadnych innych plików.
2. Odłączyć TV od zasilania.
3. Wpiąć pendrive z softem do TV w wejście serwisowe USB.
4. Trzymając wciśnęty przycisk włączania TV (POWER) podłączamy kabel zasilający.
5. Zielona dioda LED zacznie migać. Po około 4-6 mignięciach puścić przycisk zasialnia (POWER). Dioda dalej będzie migać. NIE ODŁĄCZAĆ PENDRIVE OD TV!
6. Po ok 2 minutach pojawi się obraz SYSTEM UPGRADE.
7. Po ok. 1 minucie paski postępu BANK 1 i BANK 2 dojdą do 100% i pojawi się komunikat UPGRADE COMPLETE. Czerwona i zielona dioda będą migać. Jeśli pojawi siękomunikat UPGRADE FAILURE, należy odłączyć zasilanie i powtórzyć procedurę.
8. Po pomyślnym wgraniu odłączamy zasilanie od TV i wyjmujemy pendrive.
9. Włączmy TV do zasilania i uruchamiamy :)


Aktualzacja godz. 17:25:
Aktualizacja wgrana - TV z nowym softem :)
 
Ostatnia edycja:

Ru$lan

New member
krexon napisał:
46X20E - z info Sharpa wynika, że w nowych TV jest już ten nowy soft i nie podają, co zmienili.

ja mam ten sam tv zakupiony tydzień temu i wersje softu mam taką: E0709141 i M000104, a więc niewątpliwie starszą :-/
 

Mouera

New member
W poniedziałek kupilem 42X20 i też mam M000104 - robię dzisiaj aktualizaję wg instrukcji.

Update
Godz. 00:15 Aktualizajca przeprowadzona pomyślnie :mrgreen: DZIĘKI Krexon za manual! Od włączenia do wyłączenia TV cała procedura trwala u mnie 4 minuty. Wszystkie ustawienia zostały oczywiście zapamiętane.
 
Ostatnia edycja:

krexon

Member
mariusz_nowak napisał:
Witam, kupiłem wczoraj 42XL2 i mam pytanko, gdzie sprawdzić jaki jest aktualnie wgrany soft. Dzięki, pozdrawiam.

Mam 46X20e, ale układ menu jest podobny - po przełączeniu na ATV w TV z menu Opcje wybieram Informacje :)
 

mariusz_nowak

New member
krexon napisał:
W nowym sofcie jest zmodyfikowany kernel 2.4.17 z biblioteką gcc 2.95.3 :) i z systemem plików ext2

Jeśli masz soft E0710291, M000105 to nie musisz nić aktualizować :)

Opis aktualizacji softu w TV:
1. Rozpakować ściągnięty plik z aktualizacją i nagrać rozpakowany plik na pendrive (USB stick) jako jedyny plik (nie może być żadnych innych plików.
2. Odłączyć TV od zasilania.
3. Wpiąć pendrive z softem do TV w wejście serwisowe USB.
4. Trzymając wciśnęty przycisk włączania TV (POWER) podłączamy kabel zasilający.
5. Zielona dioda LED zacznie migać. Po około 4-6 mignięciach puścić przycisk zasialnia (POWER). Dioda dalej będzie migać. NIE ODŁĄCZAĆ PENDRIVE OD TV!
6. Po ok 2 minutach pojawi się obraz SYSTEM UPGRADE.
7. Po ok. 1 minucie paski postępu BANK 1 i BANK 2 dojdą do 100% i pojawi się komunikat UPGRADE COMPLETE. Czerwona i zielona dioda będą migać. Jeśli pojawi siękomunikat UPGRADE FAILURE, należy odłączyć zasilanie i powtórzyć procedurę.
8. Po pomyślnym wgraniu odłączamy zasilanie od TV i wyjmujemy pendrive.
9. Włączmy TV do zasilania i uruchamiamy :)


Aktualzacja godz. 17:25:
Aktualizacja wgrana - TV z nowym softem :)


Witam! Próbowałem zaktualizować 42XL2E wg instrukcji ale coś nie działa. Pkt.6 i 7 już u mnie nie występuje (żeby była jasność, robię wszystko dokładnie jak opisane w instrukcji, wersja softu starsza), telewizor załącza się ale dopiero po ok 6min. i jest normalny ekran bez jakichkolwiek komunikatów. Po sprawdzeniu softu dalej jest poprzednia wersja, więc może to tylko jest dla modelu X20e. Jeśli nie to proszę o pomoc co robię nie tak lub jak to jest z tą aktualizacją dla XL2. Pozdrawiam:roll:
 

krexon

Member
A czy na pewno rozpakowałeś plik exe i na pendrve masz tylko i wyłącznie jeden plik o nazwie safe-kernel.img1?

W pliku pdf opisującym upgrade softu pojawiła się historia zmian (sorki za język, ale tłumaczyłem elekronicznym translatorem z niemieckiego na angielski):

E0709121 + M000104:
Corrections in the OSD menu

E0709141 + M000104:
Recovery of problems in connection with the pin code

E07009251 + M000104:
Picture adjustments (for France)
Recovery of problems with the display format adjustment
Recovery of problems with sub-titles

E0710171 + M000105:
Recovery of problems with sub-titles

E0710241 + M000105:
Recovery of problems with the Scart inputs

E0710251 + M000105:
Picture improvements in the "film mode"

E0710291 + M000105:
Supplementing picture improvements in the "film mode"
 

mirecore

New member
tak dla upewnienia sie spytam, ściągnołem taki plik <safe-kernel.img1> czy to ten, około 11 MB
TV jeszcze nie mam, ale tak na wszelki wypadek wolę być przygotowany na aktualizację.
 

mariusz_nowak

New member
krexon napisał:
A czy na pewno rozpakowałeś plik exe i na pendrve masz tylko i wyłącznie jeden plik o nazwie safe-kernel.img1?


Mam dokładnie ten plik i tylko to jest na pendrive, niewiem może spróbuję innego pendrive'a.
Dzięki za objaśnienie poprawek w nowym sofcie. Jak sie uda z aktualizacją to dam znać tak na przyszłość jak by ktoś też miał z tym kłopot.
 

mariusz_nowak

New member
Tak jak pisałem, jak się uda to opiszę jeszcze jak to się stało. Otóż zmieniłem pendrive'a i trzymałem przycisk dłużej (ok.10 sek.) Nie wiem co pomogło, ale zadziałało. Aktualizacja była ekspresowa, nie trwała nawet dwóch minut. Dzięki Krexon, Pozdrawiam.:D
 

krexon

Member
Pojawił się kolejny soft do tego TV:

E0801171 + M000107
Improvement of the sorting possibilities of the stored DTV transmitters

Tłumaczenie z babel.altavista.com :)
 

mariusz_nowak

New member
krexon napisał:
Pojawił się kolejny soft do tego TV:

E0801171 + M000107
Improvement of the sorting possibilities of the stored DTV transmitters

Tłumaczenie z babel.altavista.com :)


A gdzie jest ten soft? Może jakiegoś linka kolega by zapodał. Z góry Dzięki!
 
Do góry