LC-46XL2E - dwa pytania.

mat2807

New member
Witam,
od dwoch godzin jestem szczesliwym posiadaczem w/w modelu i zastanawiaja mnie 2 rzeczy, na ktore nie umiem sobie odpowiedziec:
1) po co jest to niebieskie podswietlenie pod napisem Sharp (napisali jak to wylaczyc ale nie napisali do czego sluzy)?
2) czy mozna ogladac Cyfre+ bez dodatkowego dekodera (jesli tak to jak sie nazywa ewentualna przejsciowka, ktora trzeba wsadzic do gniazda na karty (bo na moje oko dla karty Cyfry jest za wielka)?

Dziekuje za odpowiedzi i wracam przed TV;)
pozdrawiam
 

mk5461

New member
mat2807 napisał:
Witam,
od dwoch godzin jestem szczesliwym posiadaczem w/w modelu i zastanawiaja mnie 2 rzeczy, na ktore nie umiem sobie odpowiedziec:
1) po co jest to niebieskie podswietlenie pod napisem Sharp (napisali jak to wylaczyc ale nie napisali do czego sluzy)?
2) czy mozna ogladac Cyfre+ bez dodatkowego dekodera (jesli tak to jak sie nazywa ewentualna przejsciowka, ktora trzeba wsadzic do gniazda na karty (bo na moje oko dla karty Cyfry jest za wielka)?

Dziekuje za odpowiedzi i wracam przed TV;)
pozdrawiam

Ad1. Służy do patrzenia.... Po prostu ozdobnik. Jak przeszkadza, można wyłączyć.

Ad2. XL2E ma tuner DVT - telewizji cyfrowej naziemnej. Nie da się oglądać TV satelitarnej - ta wymaga innego dekodera. Z tyłu wkłada się kartę CI - np. czytnik kart do dekodowania kanałów kodowanych (choć widziałem też karty dekodujące MPEG4 podłączane do gniazda CI).
 
Do góry