Sharp LCD - Jaki model wybrać ? LC-46XL2E czy LC-52XD1E ?

chaosman

New member
Witam
Chciałbym zakupić nowy TV. Poczytałem trochę na forum i zdecydowałem, że to będzie Sharp :). Mam tylko problem z wyborem modelu. Na forum bardzo dobrze jest oceniana seria XD1E, wiec zdecydowawałem się na model 46". Cena promocyjna 5925 pln. Problem w tym, że promocja się skończyła i obecna cena jest sporo wyższa :(. Aktualnie mam "promocyjny" dostęp do modelu 52" LC-52XD1E (7950 pln) lub 46" LC-46XL2 (6700 pln).

Telewizor będzie pracowałam najczęściej wieczorami. 3-5 godzin dziennie. Pomieszczenie najczęściej zaciemnione. Odległość od tv do sofy około 4 metrów. Do tego kino sony + profigold pgv1002, polsat cyfrowy i od czasu do czasu komputer. Być może blu-ray za jakiś czas.

Zatem na co się zdecydować ? Matryca 52" czy 46" i 100hz.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam
 

mariusz_nowak

New member
Na Twoje warunki napewno zdecydował bym się na 46 XL2 bez dwóch zdań. No a cena za 46 XL2 jest rewelacyjna (sam bym za tyle chciał), ale wydaje mi się, że coś pokręciłeś, może chodziło Ci o 46X20E.(chodzi o cenę). Pozdrawiam;)
 

chaosman

New member
Ceny w ktore trudno uwierzyc ;)

Nic nie pokrecilem :). Ceny ktora podales sa jak najbardziej aktualne. Malo tego ! Podane ceny dotycza TV z 3 letnia gwarancja (door to door) + stolik (statyw) sharp gratis :). Jest tylko jeden maly haczyk ;). Ta oferta jest dostepna tylko w UK ! A co do finalnego wyboru to zdecydowalem sie wlasnie na model LC-46X20E. Aktualna cena okolo 5200 pln. Zastanawialem sie czy 100 Hz warte jest doplaty 1500 pln (LC-46XL2E) i po kilku godzinach na forum doszedlem do wniosku ze nie. W sumie czy jest sens placic za cos czego "trzeba szukac" ;). Mam nadzieje ze nie bede zalowal :).

Pozdrawiam
 

mariusz_nowak

New member
chaosman napisał:
Nic nie pokrecilem :). Ceny ktora podales sa jak najbardziej aktualne. Malo tego ! Podane ceny dotycza TV z 3 letnia gwarancja (door to door) + stolik (statyw) sharp gratis :). Jest tylko jeden maly haczyk ;). Ta oferta jest dostepna tylko w UK ! A co do finalnego wyboru to zdecydowalem sie wlasnie na model LC-46X20E. Aktualna cena okolo 5200 pln. Zastanawialem sie czy 100 Hz warte jest doplaty 1500 pln (LC-46XL2E) i po kilku godzinach na forum doszedlem do wniosku ze nie. W sumie czy jest sens placic za cos czego "trzeba szukac" ;). Mam nadzieje ze nie bede zalowal :).

Pozdrawiam

Daj znać, czy jesteś zadowolony.:-D Też nad tym modelem się zastanawiam.
 

chaosman

New member
LC-46X20E testy juz niebawem

Kuriera z przesylka spodziewam sie najpozniej do konca tygodnia. Byc moze juz jutro :). Z uwagi na to, iz nie jestem fachowcem moja ocena ow TV moze byc niezbyt obiektywna. Po wstepnych testach napisze jakie sa moje ewentualne spostrzezenia co do tego modelu. Mam nadzieje ze okaze sie godnym nastepca modelu XD1. Jezeli ktos ma jakies konkretne pytania, a ja bede w stanie na nie odpowiedziec to oczywiscie sluze pomoca :).

Pozdrawiam
 

chaosman

New member
LC-46X20E pierwsze wrazenia :)

Nie wiem dlaczego ale dostawa kurierem zajela 10 dni :(. No coz co kraj to obyczaj ;). Generalnie od dwoch dni jestem posiadaczem LC-46X20E. Pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne. Ten tv jest poprostu piekny :grin: . Co najbardziej mnie zaskoczylo to polska instrukcja i polskie menu !! Po pierwszym uruchomieniu bylem odrobine zawiedziony :(. Obraz bez rewelacji :( . Tak wiec wzialem do reki instrukcji i pilot i po kilku minutach obraz bylo poprostu ... :) . Generalnie ustawienia fabryczne sa nie do przyjecia !
Poczatkowo na kilku filmach DVD zaobserwowalem lamiacy sie obraz :( , ale po zmianie rozdzielczosci w odtwarzaczu na 1920x1080i wszystko jest jak nalezy :). Podobna sytuacja zaobserwowalem na filmach DVD odtwarzanych z komputera. Kabel DVI-HDMI Profigold. Z tym niestety nie udalo mi sie nic zrobic. Na pewno nie jest to wina tv. Dodatkowo uruchamialem kilka gier. Wrazenia powalajace ! Na chwile obecna wszystko jest idealnie. Zadnego smuzenia, zadnych stop klatek. POPROSTU CUDO :) !!

Pozdrawiam
 

chaosman

New member
Ustawienia

Rozumiem ze interesuja Cie ustawienia obrazu ?
Moje ustawienia wygladaja nastepujaco :

Podswietlenie [ + 10]
Kontrast [ +25]
Jasnosc [ -10]
Kolor [ +10]
Barwa [ 0]
Ostrosc [ +7]

Odpowiednie ustawienia to rzecz gustu i to co odpowiada dla mnie moze byc dla Ciebie nie do przyjecia.
Uwazam, ze kazdy indywidualnie powinien "powalczyc" ;) z ustawieniami.

Pozdrawiam
 

tombson

New member
chaosman napisał:
Nic nie pokrecilem :). Ceny ktora podales sa jak najbardziej aktualne. Malo tego ! Podane ceny dotycza TV z 3 letnia gwarancja (door to door) + stolik (statyw) sharp gratis :). Jest tylko jeden maly haczyk ;). Ta oferta jest dostepna tylko w UK ! A co do finalnego wyboru to zdecydowalem sie wlasnie na model LC-46X20E. Aktualna cena okolo 5200 pln. Zastanawialem sie czy 100 Hz warte jest doplaty 1500 pln (LC-46XL2E) i po kilku godzinach na forum doszedlem do wniosku ze nie. W sumie czy jest sens placic za cos czego "trzeba szukac" ;). Mam nadzieje ze nie bede zalowal :).
Witaj!
Mozesz podac adres sklepu gdzie zamowiles ten tv.
Zamierzam kupic ten tv i to w uk.
Z gory dzieki
pozdawiam
 

chaosman

New member
LCD Sharp w UK

Witam
Proponuje przejrzec oferty super sprzedawcow na brytyjskim e-bay'u. Ja skorzystalem z oferty firmy Crampton and Moore www.cramptonandmoore.co.uk. Od razu zaznaczam ze czas dostawy jest dosc dlugi. Ja czekalem prawie 3 tygodnie, ale bylo warto :).

Pozdrawiam
 
Do góry