Sharp LC-32AD5E-GY vs. Sony KDL-32U2520

Reseller

New member
Witam,
mam dylemat - byłem skłonny nabyć już natychmiast Sonego za 2400 zl. Ale jak pojawił się na rynku Sharp w kolorze srebrnym to mój entuzjazm do zakupu Sony mocno zmalał. Design Sharpa odpowiada mi znacznie bardziej, parametry mają bardzo zbliżone. Poza tym Sharp ma OPC - czego nie ma najtańszy Sony. Pomóżcie proszę w dokonaniu wyboru. Gwarancja - Sharp 24 miesiące - Sony 12 miesięcy. Wszystko jednak wskazuje na wyższość Sharpa. Może jest coś co przeważy szalę na korzyść jednego lub drugiego? W rachubę wchodzi tylko telewizor w kolorze srebrnym - tak ze względu na kolor pozostałego sprzętu.
 

radzix

Member
Z tej dwójki wziąłbym Sharpa :eek:k: . Jeżeli Sony to tylko coś z wyższych modeli. Sharp to Sharp.
Dobrze zastanów się nad kolorem, srebrnego bym nie kupił. Czarny tv jest bardziej elegancki wg. mnie, ale jak nie chcesz psuć sobie całej kolorystki to weź srebrny.
 

Reseller

New member
Kiedys też tak myślałem, czarny to czarny - ale od czasu jak wprowadzili "piano black" - może i elegancki, ale totalnie niepraktyczny ;). Mieszkam na parterze - kurzy się okrutnie, poza tym mam obok budowe nowego bloku - to w domu bez codziennego sprzątania robi się totalny syf :(. Poza tym wszystkim mam małe dziecko - więc bez dotykania i "paluszkowania" się nie obejdzie . Jak już pisałem - czarny połysk jest mało praktyczny. Reszta sprzętu - dekoder Polsatu, DVD, wieża... są srebrne - do tego stolik - szkło z aluminiowymi nogami... Wg mojej TŻ i mnie było by głupim wprowadzanie kolejnego koloru :p Ale wracając do sedna sprawy, czy są jakieś przesłanki od strony technicznej lub funkcjonalnej o których nie mówią sprzedawcy i ulotki reklamowe do wyboru jednego lub drugiego?
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
Jako użytkownika tego Sharpa (lecz czarnego ;)) mogę powiedzieć Ci tylko tyle, ze jestem z niego bardzo zadowolony. Przez miesiąc mojego użytkowania nie sprawił żadnego problemu.
Błyszcząca obudowa mi akurat nie przeszkadza, oglądam głównie wieczorami więc wszelkie odbicia światła są praktycznie niezauważalne (zobaczymy jak będzie latem). Zgodzę się natomiast z Tobą co do kurzu - na podstawce niestety wszystko widać gdy jest trochę dłużej bez sprzątania :( Tak wiec Twój wybór kolorystyczny jest jak najbardziej uzasadniony. Kwestia palcowania u mnie nie jest testowana ale za to mam 2 koty, którym podoba się przechadzać obok telewizorka i usadowić z któregoś boku (tak, tak czasem się odezwie żywy sub :D). Na szczęście nic więcej nie czynią (odciski na obudowie).
Obraz ze zwykłej anteny zbiorczej jest bardzo dobry. Innych jeszcze nie testowałem - czekam na stabilizację ofert naszych cyfrowych dostawców treści.

O serii U Sony'ego sam naczytałem się na forum, że nie jest to specjalnie dobry wybór. Wyższe modele owszem są godne uwagi, ale nie seria U. Poszukaj na forum o tym bo nie pamiętam w których wątkach to czytałem.
 

kain

New member
Sharp czy Sony

Witam!
Kilka mm-cy mialem podobny problem : jaki kupić LCD /firma i ile cali/.
W końcu po zapoznaniu się z opiniami w Forum oraz wizycie w kilku salonach RTV zdecydowałem sie na zakup Sharpa LC - 37 AD 5 BK.
Mimo ze dlugo czekalem na dostarczenie do sklepu tego typu telewizora, to jestem bardzo zadowolony ,zwłaszcza jezeli chodzi o kolorystykę obrazu ale wogole to pod kazdym innym względem. Zastanów sie jedynie co do wielkości ekranu, bo ja poczatkowo tez mialem zamiar kupic 32 cale ale biorac pod uwage zalecaną odleglośc oglądania, to w moim przypadku 37-calowy okazalo sie ze jest optymalny/ogladam z odl. ok.2,5m/.
Sharp to Sharp ! :)
Pozdrawiam i zycze udanych zakupow.
 

Reseller

New member
A co to znaczy Sharp to Sharp? Gdzie znajde dokladny opis technologii LCD TFT Advanced Super View & Black. Jak to sie ma do matryc Samsunga - montowanych miedzy innymi w Sony np do technologii S-PVA? Chcialbym poczytac cos wiecej o matrycach Sharpa - moze to byc chocby belkot marketingowy. Ale zeby bylo cos, co przekona mnie do tego producenta i jego technologii. Do tej pory zajmowalem sie tylko monitorami do 21" wlacznie. Wiem jakie matryce kto montuje i jaka przewage ma jedna nad druga... Ale co do LCD 32" i wiekszych, to raczej kiepsko z moja wiedza.
A co do Sharpa, to czy seria AD5, lub w niektorych sklepach opisywana AD5E czyms sie roznia? Jak ma sie ta seria do innych (wyzszych/nizszych) modeli tego producenta? Czy AD5 to taki Sharpowski odpowiednik Serii U w Sony?
LC-32AD5E-GY mozna juz kupic za okolo 2.400 zl, ale czy nie warto poczekac, dolozyc pare zlociszy i kupic np Sony KDL-32S3020, ktory kosztuje 3.100 zl? Wiem, ze sa duze problemy z dostepnoscia Soniakow, ale moze warto poczekac?
Zaczalem rozwazania nad zakupem LCD od Sony KDL-32U2000, teraz jestem na etapie Sharpa, moze odbije mi jeszcze bardziej i poczekam troszke, gromadzac gotowke na Sony KDL-32S3020?
 
Ostatnia edycja:

diabeł

New member
Kupiłem ten model kilka dni temu.Mam duży problem ponieważ rozlewają się obrazy.Sygnał daje z kabla i prawdopodobnie to jest powód.Z dvd jest super.Kolorki spoko.Tylko jak to diabelstwo ustawić aby wszystko mi nie pływało jak idzie z kablówki???.Sonego bym nie kupił.Przerost loga firmy nad treścią.Oczywiście mówie o tym segmencie cenowym.Na super wydatki mnie nie stać.
 

diabeł

New member
Tak kupiłem lc-32ad5e.Co do pytania to tylko dvd.Myśle,że to słaby sygnał kabla jest powodem tego pływania.Jestem tego nawet pewien.Byłem u znajomka który też ma ten model.Z "n" jest taka brzytwa,że ludziki biegają ci po pokoju.Niesamowite.Myśle nad tym jak wzmocnić sygnał.Zastanawiam sie czy można dołączyć zwykły wzmacniacz antenowy...Czy to coś da???...Narazie mam kabel z internetem.Nie opłaca się kupować "n" pakietów.Do takiego obrazu idzie przywyknąć,czasami jest lepiej...,ale ten obraz u tego kolesia mnie olśnił.Jeżeli ktoś ma cyfrowy sygnał to telewizor jest na 9/10."""Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził""":twisted: .
 
Ostatnia edycja:

Reseller

New member
Tos mnie Wasc pocieszyl. Mam swoja antene z Cyfrowym Polsatem. Mam nadzieje, ze juz wkrotce Sharp LC-32AD5E-GY stanie na moim stoliku :) Chyba, ze to bedzie... LC-37AD5E-GY. W koncu to "tylko i az" 650 zl drozej.
 

diabeł

New member
W MM w warszawie na al.Krakowskiej,jeżeli sie nie myle był 37"ad5e w cenie 2799.Ja tyle zapłaciłem za 32" tego samego modelu,ale mi się nie mieści większy na ściane.:twisted:
 

Reseller

New member
Jakis czas temu mialem do testow monitor Nec'a 32" i stwierdzilem, ze 32" w zupelnosci mi wystarczy. Jednak wciaz interesuje mnie tylko AD5-GY czyli srebrny.
 

diabeł

New member
Zakupiłem dekoder cyfrowy.Żyleta to mało powiedziane jest poprostu zajebisty.Kontrast,barwy,nic nie pływa,nic się nie rozjeżdza.SUPER.:eek:k:
 

Reseller

New member
Dziwny objaw - telewizor podłączony do komputera z kompa wyjście S-Video + fonia na Jacku. Do TV podłączony po przejściówce z cinch na EURO. I jak wyświetlany obraz jest ciemny to obraz zaczyna lekko pływać. Co to może być? Kabel?
 

Reseller

New member
diabeł napisał:
Mam duży problem ponieważ rozlewają się obrazy.Sygnał daje z kabla i prawdopodobnie to jest powód.Z dvd jest super.Kolorki spoko.Tylko jak to diabelstwo ustawić aby wszystko mi nie pływało jak idzie z kablówki???

Ja rozwiązałem problem z pływającym obrazem z komputera. Diabeł tkwił w ustawieniu systemu kolorów na złączu, przez które był podłączony komputer. Zamiast trybu "AUTO" ustawiłem z palca "PAL" i już wszystko jest OK.
 
Do góry