Sharp 46X20E - zmiana czasu i daty

hondeczka

New member
W jaki sposob zmienic date i czas ? Telewizor blednie mi je podaje. Odbieram ze zwyklej antenki 3 programy cyfrowo. Wszystko bylo dobrze do momentu podpiecia tej antenki tzn dopoki podpiety mialem tylko dekoder CYFRY. Czy mozliwe zeby sygnal naziemny cyfrowy podawal bledne dane ? Nie chce mi sie w to wierzyc.
 

qba79

New member
Witaj HONDECZKA. Ja ma w zasadzie do Ciebie pytanie a nie odpowiedz na Twoje ponieważ jeszcze nie ma tego TV ale przymierzam się do zakupu. W zasadzie mam 2 pytania. Jak wrażenia? Czy po komponencie jest 1080p? Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

hondeczka

New member
Odpowiadam. Mam tego LCD 46X20E od 3 tygidni. Zanim go kupilem czytalem na tym forum wiele opini Najwieksza uwage zwracalem na uwagi osob. ktore go juz posiadali. Nastawilem sie na SHARPA bedac w USA - odwiedzajac tam sklepy - mialem porownanie obrazow z wielu marek tej samej wielkosci ekranu. Sharp z jakoscia obrazu rzucal sie w oczy. Gwarancja na niego (za jakas tam dodatkowa oplata- chyba 300$) wynosila 5 lat. Ale nie mialem go jak kupic, bo jak go wziac do samolotu, no i ewentualne clo. Chodzac w Polsce po wielu sklepach odnioslem wrazenie, ze NIKOMU NA SPRZEDAZY SHARPOW nie zalezy.Nie wiem o co chodzi, ale taka jest prawda. Wracajac do mojego LCD. Kupilem go przez internet. Byl to moj pierwszy zakup w zyciu.Przez pare dni zylem w stresie, bo tez wiele osob pisalo tu rozne rzeczy (chyba ci co im zalezy na kupowaniu w sklepach stacjonarnych). Ale wszystko bylo ok. Gwarancja Sharp Polska (nawet dzwonilem o sprawdzenie numeru fabrycznego do serwisu Sharpa). Czlowiek jak czyta rozne wypowiedzi to wpada psychicznie w stan niedowierzania nikomu i niczemu. Telewizor jest SUPER. Odbieram z satelty Cyfre+ (nie HD) oraz z normalnej antenki pokojowej (dipola) 3 kanaly TVP nadawane naziemnie cyfrowo (obraz 576i ). Z obrazu jestem bardzo zadowolony. Podpinam tez do niego laptopa zlaczem RGB - uzyskuje tutaj dwie mozliwosci rozdzielczosci obrazu (piksel na piksel) tj. 1360x768 i 1024x768 . Porownujac kolory na laptopie i telewizorze nie stwierdzam zadnych roznic. Przy odborze kanalow SD tez nie stwierdzam zadnego snurzenia i innych wad. Telewizor nie buczy, nie piszczy. Czarny jest czarny, a bialy jest bialy. Nie ma zadnych martwych pikseli. Po prostu trzeba sobie obraz ustawic wg wlasnych upodoban. Szczerze mowiac polecam go tym co maja na niego ochote a sie wahaja. I jeszcze jedno - kupujcie jak najwiekszy ekran. Odnoszac sie do glownego tematu - odnosnie czasu i daty - stwierdzam ze nadawca sygnalu naziemnego ma zle ustawienia. Rozmawialem nawet telefonicznie z pracownikiem nadajnika, ale uslyszalem ze czas i data jest pobierane z telegazety. Zgadzam sie z tym ze tak jest w przypadku sygnalu analogowego, gdyz moj telewizor jezeli wyrzuce kanaly cyfrowe i pozostana tylko analogowe prawidlowo dobiera czas i date. Ale jezeli dorzuce mu jeszcze cyfrowe to czas i data zmieniaja sie na warosci bledne.W telegazecie czas i data na kanalach cyfrowych sa poprawne - wiec nasuwa mi sie wniosek, ze podbieranie czasu i daty w przypadku kanalow cyfrowych nie odbywa sie z telegazety.
 
Do góry