Info Sharp WD1E

klucha3

New member
Witam
Poszukuję informacji na temat w/w Sharpa. Jak się sprawuje, bo jego cena jest w tej chwili atrakcyjna. Mało jest informacji o tym TV zwłaszcza o rozmiarze 37-42 cale.

Z pozdrowieniami
 

klucha3

New member
Faktycznie jest sporo przychylnych wypowiedzi. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na dwa nurtujące pytania:
-jak sprawuje się w trakcie użytkowania (jakieś wady w stylu buczenie, piszczenie itd.)
-czy przyjmuje sygnał 1080p

Pozdrawiam:)
 

rfr

New member
klucha3 napisał:
Faktycznie jest sporo przychylnych wypowiedzi. Nie znalazłem jednak odpowiedzi na dwa nurtujące pytania:
-jak sprawuje się w trakcie użytkowania (jakieś wady w stylu buczenie, piszczenie itd.)
-czy przyjmuje sygnał 1080p

Pozdrawiam:)
ad.1 Nie buczy, ani nie wydaje zadnych niepokojących dźwięków, podczas włączania/wyłączania również.

ad.2 nie przyjmuje 1080p, max 1080i

napisalem pare zdan o tym tv tutaj-> http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=136737#post136737
 

klucha3

New member
No to ładnie. Taki piękny i drogi, a nie przyjmuje 1080p. Sharp niby taka dobra firma, a takie buble produkuje. Jaki to full HD. Żygac się chce. Widze że to jest tak. Dodamy diode migającą dopłata 2000 PLN, dodamy srebrną listwe kolejne 2000 PLN. Można wymieniac tak dalej, bo na tym polega robienie ludzi w ch.......a. Skoro full HD to niech japończyk go swoim sprzedaje, to są śmiechy na sali.

Pozdrawiam
 

rfr

New member
klucha3 napisał:
No to ładnie. Taki piękny i drogi, a nie przyjmuje 1080p. Sharp niby taka dobra firma, a takie buble produkuje. Jaki to full HD. Żygac się chce. Widze że to jest tak. Dodamy diode migającą dopłata 2000 PLN, dodamy srebrną listwe kolejne 2000 PLN. Można wymieniac tak dalej, bo na tym polega robienie ludzi w ch.......a. Skoro full HD to niech japończyk go swoim sprzedaje, to są śmiechy na sali.

Pozdrawiam

Ja pisalem o 32wd1e ktory full hd bynajmniej nie jest...
 

MAQ1

New member
klucha3 napisał:
No to ładnie. Taki piękny i drogi, a nie przyjmuje 1080p. Sharp niby taka dobra firma, a takie buble produkuje. Jaki to full HD. Żygac się chce. Widze że to jest tak. Dodamy diode migającą dopłata 2000 PLN, dodamy srebrną listwe kolejne 2000 PLN. Można wymieniac tak dalej, bo na tym polega robienie ludzi w ch.......a. Skoro full HD to niech japończyk go swoim sprzedaje, to są śmiechy na sali.

Pozdrawiam

Oj chyba się komuś tematy pomyliły ;)
 

klucha3

New member
Faktycznie już mi się wszystko pomyliło od tego przegladania. Ale plama;)
Z tym fulem to pomyliłem z X20, ale co do przyjmowania sygnału 1080p to jednak bubel. Samsungi i LG podają że tv w tej klasie przyjmują 1080p.
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
klucha3 napisał:
Faktycznie już mi się wszystko pomyliło od tego przegladania. Ale plama;)
Z tym fulem to pomyliłem z X20, ale co do przyjmowania sygnału 1080p to jednak bubel. Samsungi i LG podają że tv w tej klasie przyjmują 1080p.

klucha3,

najpierw zadajesz jakieś (głupie?) pytanie, a jak otrzymasz odpowiedzi to wypisujesz jakieś (głupie?) opinie.

Bez urazy, ale jak jesteś nowy na Forum, to może więcej czasu poświęć czytaniu a mniej pisaniu.

Ps. Dobrze by też było, abyś jakiś tv zobaczył "na żywo" i w działaniu, a nie wyrażał sądy na podstawie tego, co napisał np. Samsung, LG czy jakikolwiek inny producent.
 

klucha3

New member
Panowie
Napisałem że od tego czytania to już się człowiekowi wszystko pokreciło.
Weryfikuję po prostu fakty użytkowników i producentów.I tak Samsung podaje że tv w podobnej klasie przyjmyje sygnał 1080p.Jak to wygląda w praktyce nie wiem.Ale wiem na pewno że dzisiaj jedno się pisze a co inne ma miejsce.Dlatego stawiam na użytkowników i ich praktyczne opinie.Wiem jedno że moim wyborem będzie Sharp (wynika to z opini użytkowników).Dlatego też przegladajac stronę Sharpa nie znalazłem info czy przyjmuje sygnał 1080p.Osobiście jestem pomiędzy WD1 a X20.WD1 to atrakcyjna cena i pochlebne opinie.X20 to inna bajka ale cena już spora.Nie ukrywam że mam węża w kieszeni i oglądałem oba tv w sklepach.Zaskoczeniem dla mnie był fakt że kiedy oglądałem TVN24 na stojących obok siebie XD1 i WD1, lepiej wypadł zdecydowanie ten drugi.I niestety od tego momentu zaczął się dylemat HD ready a full HD.W końcu tv musi pograc min. 5 lat, a obecnie musi pogodzic sygnał sd i hd.Za głupie pytania przepraszam ale każde pytanie jest głupie dla wiedzącego (przecież to takie oczywiste).Dużo przeczytałem stąd moja pomyłka w jednym z postów (aż do bólu).Wystarczyłaby odpowiedż w stylu -tak przyjmuje i wyświetla sygnał 1080p-.:) rfr dał jasną odpowiedż że nie przyjmuje, stąd moja uwaga że za taką kaske Sharp mógł się wiecej postarac skoro tv Samsunga przyjmują 1080p.Informacje jakie mamy dzięki posiadaczom różnych tv wskazują że firmy chwalą się nową funkcją, która w praktyce jest bublem albo nic nie wnosi (ale doliczaja sporo kasy).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
dla mnie takim bublem jest przyjmowanie sygnalu 1080p w telewizorach HD ready - nic to nie wnosi - wiec sharp w niskobudzetowym wd1 postanowil tego zbednego bajeru nie umieszczac i nie zwiekszac ceny o 200zł
 

MAQ1

New member
1. Czy może ktoś mi powiedzieć W PRAKTYCE co daje przyjmowanie lub wyświetlanie 1080p?
2. Jaki sygnał HD nadają nasze platformy cyfrowe (w szczegolności chodzi mi o "N")?
 
Do góry