Sharp 42XD1 czy 42XL2

lis205

New member
Witam Przymierzam się do kupna Lcd i byłem już zdecydowany na 42XD1E ale w oko wpadł mi 42XL2E
Moje pytanie brzmi czy warto dopłacić 2000 zł za XL2?
Czym się różnią od siebie oprócz 100hz
Telewizor będzie przeznaczony do oglądania cyfry+ i ps3 w % 30/70
Z góry dzięki za odp.
Pozdr.
 

octanedh

New member
witam! nie wiem czy jest sens doplacac az 2000 - pewnie zaraz jacys maniacy sie straszne oburza, ale mi sie tak wydaje. Osobiscie sam posiadam xd1e i jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu. wspolpraca tego tv z xboxem 360 jest ok, a jesli planujesz podlączyc ps3 no to juz bedzie bajka(hdmi i 1080p).
Ale to juz twoja kasiorka i twoja decyzja.Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
octanedh napisał:
witam! nie wiem czy jest sens doplacac az 2000 - pewnie zaraz jacys maniacy sie straszne oburza, ale mi sie tak wydaje.
Ale to juz twoja kasiorka i twoja decyzja.Pozdrawiam

A i owszem odezwą sie bo
w 42 " XD1 to nie matryca Sharpa i gorzej świeci niż 46" XD1 a cena i jej stosunek do jakości to ocena subiektywna każdego z Nas

i czy za wygląd- slim , 100 Hz , więcej wejść w tym " prawdziwy" component , ładniejszy pilot , inny rodzaj dżwięku - SRS True Surround XT , zdolność do wyświetlania 24Hz/1080p , panel z 10 bitową obróbką sygnału - większa gradacja kolorów , 4 ms odświeżanie matrycy i w końcu większy papierowy kontrast - 2000:1 warto dopłacić ??

proponuję zobaczyć samemu :D
a może porównać z innymi w tym z Toshibą 3030Z ( i kupić 46" XD1 za cenę atrakcyjną w stosunku do jakości i wielkości :p )

Pozdrawiam
 

lis205

New member
Witam
dzięki za odp
Chyba zrobie tak że zamiast XL2, dozbieram jeszcze i kupię 42XD1 i cine pack:D, bo w końcu ważna też fonia:D
Z zalet kóre wymienił km1963 za XL2 przemawiają tylko: 100 Hz, 4 ms odświeżanie matrycy (według mnie)
Zastanowie się jeszcze nad X20 może jest na forum posiadacz tego lcd i się wypowie nad jego ulepszeniami w stosunku do XD1E

Pozdr
 

octanedh

New member
przyjacielu - wez tylko pod uwage fakt, ze kazdy chwali co ma. tak jak wczesniej napisales- bedziesz mial ps3 i ctfre, ale wiem ze najwazniejszym polaczeniem bedzie to z ps3;)(przez hdmi) i daltego napisalem ze MOJE zdanie na ten temat to tanszy-xd1. te 2 tysiace przeznacz sobie na Heavenly Sword, MotorStorm, Resistance,Lair i kilka filmow na Blu-Ray i bedziesz naprawde zadowolony.Fakt, pieniądze są brane pod uwagę przez kazdego z nas indywidualnie, ale nic nie szkodzi aby polecic czlowiekowi troche inne podejsie do sprawy, prawda? Trzymaj sie i milych zakupów!!!
 

km1963

New member
Bez reklam
lis205 napisał:
Witam
dzięki za odp
Chyba zrobie tak że zamiast XL2, dozbieram jeszcze i kupię 42XD1 i cine pack:D, bo w końcu ważna też fonia:D
Z zalet kóre wymienił km1963 za XL2 przemawiają tylko: 100 Hz, 4 ms odświeżanie matrycy (według mnie)
Zastanowie się jeszcze nad X20 może jest na forum posiadacz tego lcd i się wypowie nad jego ulepszeniami w stosunku do XD1E

Pozdr

XL2 to jest nowy model ( elektronika ) a X20 to kontynuacja XD1

z Sharpa wybrałbym jak w temacie posta (ciekawe jak świeci Toshiba - mam nadzieję iż niedługo uda się pooglądać - porównać z testem na forum )
w pierwszej kolejności XL2 bo 100 Hz poprawia jakość obrazu SD
w drugiej X20 ulepszone XD1 a nie staroć nieorginalną czyli 42"

pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
octanedh napisał:
staroc? staroc to Odra 1 i Odra2:hmm:

Rok temu XD1 to był najlepszy TV na rynku ale w rozmiarach 37" z Kameyama I i 46" , 52 z Kameyama II
42" to wypełnienie oferty firmowane przez Sharpa odbiegające elektoniką i wyświetlaniem obrazu od "swoich" braci i nie różniące nie poza wyglądem od innych firm a że ktoś kupił i jest zadowolony to inna sprawa;)

pozdrawiam
 

octanedh

New member
no wlasnie;)wyrazam tylko swoje zdanie i faktycznie swoje zadowolenie z zakupu xd1. Ale zgodze sie z toba ze jesli mialbym juz doplacic to wybralbym 46xd1. no ale tak jak napisalem wczesniej, z kasa trzeba sie liczyc -zwlaszcza gdy ma sie konsolę- wiem cos o tym.Gry sa baaardzo drogie;)
równiez pozdrawiam!!!
 

lis205

New member
Po przeczytaniu i przeanalizowaniu większości postów postanowiłem wybrać 42X20E. Myśle że w tej wersji zostały poprawione mankamenty poprzedniego modelu czyli XD1 (przynajmniej mam taką nadzieje;))
A na full Hd i 100 Hz w jednym przyjdzie jeszcze czas, w końcu nie kupuje telewizora na całe życie;)
Może w czasie użytkowania 42X20E wejdzie coś nowszego a przynajmniej stanieją 100 "Hercówki";)

Pozdr
 

krecha2

New member
nie wiem czy bedziesz chcial 100hz bo to dla niektorych taki ''chlyt' marketingowy , chodzi o to ze nie widac tego 100hz dopiero, i tu przytocze wypowiedz pewnego pana wktory byl na pokaznie sharpa ze 100hz i bez i wlasnie dopiero po pokazaniu palcem tv ze 100 hz kazdy zauwazyl tak tego nie widac , przypomne ze nasz sharp ma 4ms reakcji wiec nie boj sie bedzie plynny , ja tez chyba kupie 42x20e pozdrawiam!!
 

lis205

New member
Witam
Masz racje ja w MM widzialm Jvc full hd 100 hz który miał obraz podzielony na:
obraz z 100hz i bez, ja osobiście widziałem różnice tylko w ostrości napisu który przelatywał przez obydwie połowy, ale przyznać muszę, że obraz był w HD a z tego co słyszałem i wyczatałem 100 Hz to największa zaleta w sygnale SD
Pozdr
 

harpia

New member
1080p

:???:A czy 42X20E potrafi poprawnie wyświetlić obraz 1080p tzn. pełne ramki 1080 linii, w kazdej po 1920 pixeli.?
W żadnym opisie technicznym, instrukcji obsługi takowej informacji nie ma !!
POZDRAWIAM!!
 

krexon

Member
Przy sygnale 1080p po naciśnięciu wyboru formatu pojawiają się dwie opcje: "Pełny" oraz "Piksel w piksel". Ta druga opcja powoduje wyświetlanie pełnego obrazu, o który pytasz.
 

autorus

New member
Zastanawiam się czy brać 42 xd1 czy może plasmę th-42pv700p panasa. Tv ma byc dla teścia, więc się tak nie podniecam, jednakże wolę nie walnąc babola bo bedę miał gadanie. W panasię obawiam się wypalania, a teść ma cyfrę która lubi trochę pochodzić. I raczej sie z nią bawić nie będą.

Autorus
 
Do góry