Czy TUNER DVB-T w Sharpach wspolpracuje z modulem CI MPEG4 np. neotion

xchicken

New member
W zwiazku z poszerzeniem oferty kanalow nadawanych w testowej transmisji DVB-T (TVP Sport, Historia, Kultura) mam pytanie czy ktos odbiera transmisje prowadzone w mpeg-4 przy pomocy tunera dvb-t wbudowanego w TV sharpa oraz modul transkodujacy MPEG4-MPEG2 (np. neotion) zainstalowany w slocie CI telewizora. Na innym forum czytalem ze rozwiazanie takie dzialalo w SONY BRAVIA V2500. Przymierzam sie do zakupu Sharpa 32WD1E a moim jedynym zrodlem TV jest antena siatkowa. Jestem zdecydowany na LCD gdyz oprocz TV mam zamiar podlaczyc pod ten TV XBOX-a 360 oraz komputer (po DSUB). Pozdrawiam
 

wowoz

New member
U mnie działa. Mam Sharpa RD2E i moduł Neotion MPEG-4. Ale żaden Viaces czy Conax. Znajomy kupił mi w Czechach. A u nas nie wiem, gdzie można kupić. Szukałem wcześniej, ale nie znalazłem. Te 2 modele, które sprzedaje Hollex chyba nie są najlepsze dp tego celu. U mnie działa bez zarzutu, rewelacja.
 

maksym70

New member
Sharp a moduł MPEG-4

Z moich doświadczeń wynika, że Sharp model WD1 i XD1E nie współpracuje z modułem mpeg-4 firmy Neotion. Moduł o nazwie Neotion NP4 Vieccess Pocket wypożyczony do testu w znanej firmie sat. Sądzę, że pozostałe modele Sharpa, które posiadają wbudowany tuner DVB-t także nie będą współpracować. Problem leży w oprogramowaniu tunera Sharpa.
Natomiast LCD Sony bez problemu współpracują.
 

pit71

New member
Pioneer a DVB-t

Witam,
a jaki moduł byłby odpowiedni do Pionieera KURO ?
Czy ktoś uzywa jakiegoś do odbioru DVB-t w 4-ce ?
Pozdrawiam
 

gregosta

New member
Ja również chce zakupic SHARPiaka WD1E i interesuje mnie czy będzie on współpracował z modułem MPEG4->MPEG2 Neotiona. Jesli juz ktos to przerabiał prosba o info

pozdr
 

pado

New member
gregosta napisał:
Ja również chce zakupic SHARPiaka WD1E i interesuje mnie czy będzie on współpracował z modułem MPEG4->MPEG2 Neotiona. Jesli juz ktos to przerabiał prosba o info

pozdr

uważajcie z tymi modułami- jesli kupujecie to kupujcie tam, gdzie go możecie zwrocic...duza czesci odbiornikow (tv, sat) nie wspolpracuje z nimi, z racji swojego oprogramowania- w SAT kurierze był raz test tego modułu i wspolpracował z nim tylko 1 odbiornik sat- ktory mial specjalnie zmienione oprogramowanie....mysle, ze w przypadku TV nie bedzie inaczej...
 

Jimmy

New member
pado napisał:
uważajcie z tymi modułami- jesli kupujecie to kupujcie tam, gdzie go możecie zwrocic...duza czesci odbiornikow (tv, sat) nie wspolpracuje z nimi, z racji swojego oprogramowania- w SAT kurierze był raz test tego modułu i wspolpracował z nim tylko 1 odbiornik sat- ktory mial specjalnie zmienione oprogramowanie....mysle, ze w przypadku TV nie bedzie inaczej...

Zgadza się. W grudniowym numerze Sat Kuriera jest cały artykuł na ten temat - warto przeczytać. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, ż moduł MPEG4-MPEG2 Neotion nie będzie działał w większości TV i jest to kwestia zmiany oprogramowania TV lub modułu. Nie wiadomo, czy Sharp będzie zainteresowany dopasowaniem oprogramowania do modułu. Osobiście wątpię. Moduł ten mozna kupić lub zamówić w większości firm sprzedających sprzęt satelitarny w Polsce, ale bezwzględnie należy sobie zagwarantować możliwość zwrotu, gdy nie będzie działał.
Pozdrawiam
 

pom22

New member
współpraca MPEG4-MPEG2 Neotiona z X20

Czy z Sharpem X20 bedzie współpracował MPEG2-4 Neotiona , jak nie to jaki .
 

gregosta

New member
ok, dzieki za odpowiedz. W takim razie zapytam inaczej. Czy znacie jakis inny moduł MPEG4>MPEG2 który ma szansę zagrać w w Sharpie WD1?
 

ouzo

New member
gregosta napisał:
ok, dzieki za odpowiedz. W takim razie zapytam inaczej. Czy znacie jakis inny moduł MPEG4>MPEG2 który ma szansę zagrać w w Sharpie WD1?

Wałkowałem swego czasu ten temat mailowo z polskim oddziałem Sharpa. Na moje precyzyjnie postawione pytania odpowiadali tak lakonicznie i niejasno, że w końcu (mimo całej mojej miłości do marki Sharp) kupiłem Philipsa 7862 który ma MPEG2 i 4 oraz naprawdę sprawnie (kilka godzin oczekiwania i konkretne odpowiedzi) działający helpdesk mailowy.

W tym Philipsie na dodatek można samemu aktualizować oprogramowanie przez USB, nowe wersje softu pojawiają się co kilka miesięcy.
MPEG-4 z obu warszawskich multipleksów działa. Naprawdę działa.
 

pado

New member
pom22 napisał:
Czy z Sharpem X20 bedzie współpracował MPEG2-4 Neotiona , jak nie to jaki .

nie liczyłbym, ze ktokolwiek odpowie na takie pytanie, dopoki ktos nie kupi takiego modulu i nie sprawdzi na wlasnej skorze...
 

gregosta

New member
To dziwne, nigdzie w necie nie moge znaleźć informacji o tym ze PHILIPS 7862 odbiera MPEG-4, czy jestes pewien tego co napisales?
 

witrup

New member
_Jakub napisał:
Witam,

czy ktoś już coś ma, testował. Chodzi o odbieranie DVB-T w mpeg 4 na Sharpie X20E.

Witaj Kuba

czy udało Ci się coś w tym temacie w końcu znaleźć, bo temat widzę dawno nie był odświeżany, a nie ukrywam, że sam byłbym mocno zainteresowany odbiorem DVB-T w moim Sharpie LC-42XL2E ?

Pozdrawiam Wszystkich Kolegow Forumowiczow
 

mumin73

New member
SHARP i mpeg-4 w XL2E

Szanowny Panie ......!

Dziekujemy za Pana zapytanie E-Mailowe.

W odpowiedzi na Pana e-mail, pragne Pana poinformowac, ze telewizory SHARP
wyposazone w tuner DVB-T dekoduja obraz w standardzie MPEG-2, co jest
zgodne z obowiazujacymi w Europie standardami nadawania DVB-T.
Stosowany przez wszystkich polskich operatorów system nadawania DVB-T ma
jedynie charakter testowy i moze zostac dowolnie zmieniany bez uprzedniego
informowania odbiorców, o czym równiez znajda Panstwo informacje na
stronach internetowych poszczególnych nadawców.

Firma SHARP moze zapewnic ze swojej strony, ze w momencie zatwierdzenia
poprzez Ministerstwo Infrastruktury obowiazywania w Polsce odpowiedniego
standardu, zapewnimy do niego wsparcie w naszych urzadzeniach.

Najprawdopodobniej będzie to urządzenie zewnętrzne wskazane przez nas do
kupienia osobno.


Modele serii HD1 oraz DH65 odbieraja ten format.



Projekt telewizji DVB-T w Polsce jest ciagle jeszcze tylko dyskutowany.
Standard MPEG-4 nie zostal jeszcze opracowany, co oznacza rowniez, ze
sprzety radzace sobie z nadawanym obecnie MPEG4 , nie musza sobie z nim
radzic np. za tydzień (jesli parametry MPEG4 zostana zmienione).
Nie ma sensu kupować i szukać kart w tej chwili - nikt nie zagwarantuje, ze
taka dzisiaj kupiona karta bedzie działała za tydzien, za dwa tygodnie, za
miesiac itd.

Po wydaniu konkretnej ustawy, tzn. finalnej specyfikacji MPEG4 firma Sharp
zajmie sie support`em w tej sprawie.

Jesli ma Pan dalsze pytania, prosimy o podanie numeru klienta. Numer
klienta to: ......

W razie dalszych pytan, jestesmy do Pana ciaglej dyspozycji pod numerem
telefonu:
0 801 601 609 (oplata jak za polaczenie lokalne)
(Pon.-Pt. 08:00 do 17:00)

Z powazaniem,

Infolinia Sharp
 
J

Judash

Guest
Jasne, nie zatwierdzony niezle glupoty wciskaja wam.DVB-T MPGE4 jest juz zatwierdzony i testowany.Moze wyslij im ten artykul:

Według prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej pierwsze nadajniki naziemnej telewizji cyfrowej zaczną działać najwcześniej za pół roku. Oznacza to, że już w okolicach lipca widzowie będą mieli dostęp do regularnej oferty DVB-T. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie konkurs na pierwszy multipleks. Kontynuowane będą testy DVB-T.



Na chwilę obecną brak porozumienia pomiędzy Krajową Radą Radiofonii i Telewizji oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej w kwestii np. drugiego multipleksu. UKE chce jak najszybciej utworzyć drugi multipleks, który dzięki pojawieniu się nowych nadawców, umożliwiłby prawdziwą konkurencję. KRRiT ma odmienne zdanie. Kolejny spór dotyczy wyboru podmiotu, zajmującego się obsługą pierwszego multipleksu, w którym mają się znaleźć dotychczasowi nadawcy.

Przyznać trzeba, że biurokracja przy nadajnikach NTC (DVB-T) to główny polski "grzech", który dość skutecznie zablokował naziemna telewizję cyfrową w Polsce. Kraje ościenne są bardziej zaawansowane w tym względzie. U nas tylko wieczna dyskusja i rozważania, a w tym czasie satelitarne platformy i kablówki przejęły większość rynku - klient zapyta, a po co mi DVB-T?

I to wszystko w MPEG4!
 
Do góry