Co lepiej 37" , czy 32 " 100Hz

Mr_skywalker

New member
Witam,

Ciężka sytuacja zyciowa zmusza mnie do zakupu TV LCD. Wg opini testów itp padło .. na 99% na Sharpa. Odlełgość do TV z kanapy to ok 3,2 metra. I teoretycznie wskazywało by, że 37" bedzie jak znalazł. Ale mam ograniczony fundusz, chciałem przeznaczyć ok 3500 zł , wiec jest dylemat, jaki model wybrać Sharpa z dostępnych na rynku dla 37", albo może lepiej wziąć 32" ale za to 100 Hz. Obrazy 100 Hz w sklepach wyglądają ładnie, ale czy gra jest warta świeczki? Będę wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam,
 

Mr_skywalker

New member
Nie no tak naprawdę sie ciesze ze kupie nowy TV (moja kieszeń mniej, o żonie już nie wspominając).
Ale wracając do tematu, czy na odległość 3,2-3.5m od TV 32" nie jest za mały troche? Zapwene to kwestia przyzwyczajenia. A może warto zainwestowaćw WD1E? Sporo postów przeczytałem, ale tak szczerze to nie wiem na co powinno sie zwrócić największą uwagę. Mnie zależy oczywiście na jakości obrazu, na jak nejmniejszym smużeniu. Nastawiłem sie na Sharpa, ale ponoć JVC ma lepsze kolory, a SONY daje 5 lat gwarancji. Nie wiem też czy nasze oko uchwyci różnice w czasie rakcji 8ms a 6ms ?
 

Mystik

New member
Mr_skywalker napisał:
Nie no tak naprawdę sie ciesze ze kupie nowy TV (moja kieszeń mniej, o żonie już nie wspominając).
Ale wracając do tematu, czy na odległość 3,2-3.5m od TV 32" nie jest za mały troche?
A to zależy. Jeden lubi rozgladać się na boki śledząc ruch piłki, a drugi nie.
Pytanie, co miałeś do tej pory. Bo jeżeli np. 29 calowowy 4:3, to zmiana na 32 cale będzie mało zauważalne. A jak do tego dojdzie słaby sygnał SD, to już w ogóle żona Cie zabije.
Osobiście przekonałem się już wielokrotnie, że biedny dwa razy traci, tak więc, może warto jeszcze coś odłożyć i kupić większy i lepszy. Oczywiście bez przesady.

pozdrawiam
 

Mr_skywalker

New member
No więc do tej pory miałem 8 letniego Philpsa CRT 26". Z tym, że wprowadzam się z mieszkania zostawiajać go i wprowadzam sie do nowego, gdzie powiesze na ścianie ( w miejscu dokładnie do tego przeznacznym) LCD który mam zamiat kupić. Problem polega na tym, że wiem że zawsze można powiedzieć... "kurcze może lepiej dołożyć bo ten ma to , a tamten to". Ale tak moż na w nieskończoność. Oszem oglądam piłkę, wyścigi , ale i filmy oraz przedewszytkim dobre koncenrty na DVD.
Co do sygnału jak narazie będzie cyfrowy odbiornik kablówki ASTER, która ponoć w marcu ma wprowadza HD. Ponieważ nie planuje montażu stelaża ruchomego, wiec zmiana kątu widzenia bez zmiany jakości obrazu stanowi istotną kwestię. Sharp ma sporo modeli, ale pytanie co jest dobre, ale żeby nie przepłacać niepotrzebnie.
 

Pioro

New member
w symie mam ten sam problem, ale czy te 100hz ma jakies duze znacznie? widzialem w electroworlf tv sharpy stojace kolo siebie, puszczony byl filmik hd (chyba) i na rd2 prezentowal sie super, obraz stabilny a na ra1e, ad5 itd obraz jakby byl malo stabilny, to kweistia ustawien czy to wlasnie jest to sylnne 100hz?
 
Do góry