jaki model 37" za około 3500 zł ???

sokol

New member
Witam tak sobie myśle że się zdecyduje chyba na firmę Sharp nie wiem dlaczego ale jakoś zdaje mi się że robią naprawde solidne sprzęty.... To teraz do rzeczy... który model byście mi polecili w przedziale cenowym około 3000-3500 zł na poczatku będzie działał na zwykłej kablówce pozniej dojdzie pewnie jakies HD... zależy mi na bardzo dobrym obrazie nie chce ogladać pixeli tylko czysty obraz;) zdecydowałem sie na 37" ponieważ do TV mam okolo 2,5 m odległości ...pomożcie dobrać coś konkretnego...Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sokol

New member
hmmm... a jesli juz chodzi o ten model to moze coś wiecej na jego temat ktoś wie?? Czy ma HD ready ?? Jesli ktoś posiada lub widział ten TV w akcji niech się wypowie na temat parametrów i działania....Pozdrawiam
 

sokol

New member
tak jednak patrze ze nie bede go ogladał z odległości wiekszej niz 2.5 m a wiec chyba zdecyduje sie na telewizor 32" również Sharpa... tylko moze macie jakieś konkretne modele TV 32" w przedziale ok. 3000 zł....Pozdrawiam
 

radzix

Member
Widzę, że kolega niezdecydowany.

Pamiętaj żeby przed zakupem samemu sprawdzić tv w jakimś dużym sklepie typu (MM), i ocenić wyświetlany obraz z kilku źródeł, tylko sklepowe oświetlenie może wprowadzić pewne przekłamania w wyświetlanym obrazie. O dobrej jakości sygnał SD w sklepie może być ciężko.

Zobacz Sharp WD1, wyżej za ok. 3200zł jest Panasonic LX70P (100Hz), świetna matryca IPS-Alpha.

Poczytaj sobie wątki o Shaprie http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=53

O Panasonicu http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=50

Miłego czytania życzę.
 

sokol

New member
dzis byłem w MM i patrzyłem ale tam prawie na kazdym są cholernie duże pixele nie wiem pod co oni mają to podłączone.... kolega mi polecił 32 calowy Sharp LC-32WD1E lub Sharp LC 32 RA1E teraz na pewno zdecyduje sie na 32 " bo jednak 37 za duzy... Aha zalezy mi na HD też zeby mozna było w przyszłości podpiąć pod lepszy obraz...
 

radzix

Member
Obecnie wszystkie tv są min. HD Ready, Więc nie ma obaw. To prawda w MM sygnał SD mają fatalny, ale tym się nie sugeruj. Osobiście mam plazmę LG PC51 i do tego cyfrę+ i np. tvn, tvn 24, canal+, fox life, axn bradzo ładnie grają. Wszystko zależy od dane stacji telewizyjnej oraz nadawanego programu. A jeżeli będziesz miał podłączone kanały HD lub odtwarzacze Blu Ray albo HD DVD to z 2 metrów chciałoby się mieć 50''.

Poczytaj o WD1, zobaczysz, że radzi on sobie bardzo przyzwoicie jeżeli chodzi o sygnał SD.
 

sokol

New member
Tak siedze caly dzien i przegladam te LCD i podobają mi się dwa modele a mianowicie: Sharp LC-32WD1E oraz Sharp LC-32RA1E różnica w cenie jest niewielka a chyba ten drugi czyli RA1 zdecydowanie jest lepszy ma funkcje Funkcja truD a to chyba bardzo duzo skoro na razie ma pracowac na kablówce.... Mam racje czy nie warto przepłacać za tego RA1 tylko dla Funkcji truD ???
 

radzix

Member
sokol napisał:
Tak siedze caly dzien i przegladam te LCD i podobają mi się dwa modele a mianowicie: Sharp LC-32WD1E oraz Sharp LC-32RA1E różnica w cenie jest niewielka a chyba ten drugi czyli RA1 zdecydowanie jest lepszy ma funkcje Funkcja truD a to chyba bardzo duzo skoro na razie ma pracowac na kablówce.... Mam racje czy nie warto przepłacać za tego RA1 tylko dla Funkcji truD ???

Tu masz wątek o RA1 oraz WD1 http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13435. WD1 jest (o ile dobrze pamiętam) nowszym modelem co prawda nie ma trueD, ale za to ma inny system polepszania obraz. Weź pod uwagę to jak radzą sobie te tv z formatowaniem. Bo chyba ktoś o tym pisał. Sam musisz dokonać wyboru, do niczego nie namawiam.
 

sokol

New member
ehehe wiem że nikt mnie do niczego nie namówi ale z tych dwóch modeli mozesz powiedzieć co byś wybrał jako specjalista i człowiek który troche widział tych TV ;)
 

radzix

Member
Nie uważam się za specjalistę doradzam na podstawie tego co wyczytam na forum. Na forum jest kolega Kiki, który jest specjalistą. Sharp na forum ma duże uznanie, a więc produkowane przez niego tv mają swoją klasę.

Oto wypowiedź jednego z użytkowników "Nie do końca jest tak jak piszesz.Seria WD1 nie ma truD ale za to posiada "Motion de-juddering software" (http://www.sharp.co.uk/invt/lc32wd1e&bklist=)
który poprawia w znaczny sposób płynność obrazu.De facto wygląda to lepiej niż na RA1/RD1.Dziś wystawiliśmy z kolegami WD1 i postawiliśmy blisko RA1 i zdecydowanie lepiej grał WD1.Posiada on także nowe, przeprojektowane menu-inne niż w RA1,XD1, oraz (uwaga,uwaga!!)-posiada 2xHDMI,osobne wejście component oraz osobne DSub-wreszcie:),hehe.Rozdzielenie tych dwóch ostatnich gniazd jest jak najbardzoej słusznym posunięciem ze strony Sharpa.Poza tym gniazda są umiejscowione jak w Philipsach, czyli wtyki są od dołu w środkowej części tylnego panelu-bardzo ułatwia to wieszanie telewizora blisko ściany.
Wejście DSub przyjmuje sygnał do 1360*768 więc jest spoko."

inna wypowiedź:
"Faktem jest ,że w RA1E obraz skacze jak szalony w porównaniu do WD1E.
Samo to przemawia już za WD1E.Matryce mają pewnie te same(6ms-kontrast 1200).Za WD1E przemawiają też większe możliwości w sferze formatowania obrazu(można np przemieszczać go w osiach x i y).
".

Poczytaj i decyduj.
 

sokol

New member
No juz właśnie czytałem tego posta.... dzieki wielkie za udzielone informacie i pomoc.... jutro pojade do sklepu i zerkne jak to wygląda... jeszcze raz dzieki i pozdrawiam...
 

sokol

New member
Airvision napisał:
Jak już obejrzysz to proszę, daj znac jakie wrażenia bo też się zastanawiam nad tymi modelami :)

Z góry dzięki.

Sytuacja jest taka... byłem w sklepie widziałem go w akcji no i powiem szczerze, że naprawde byłem pod wrażeniem kolory świetne a co najlepsze baaardzo dobrze odwzorowuje czerń... porównywałem do obok stojących samsungów i panasoniców i jedynie co było podobne i godne uwagi to panasonic ( ale nie pamietam modelu) ....wiem jedno że ten Sharp WD1 jest naprawde gdony polecenia.... dziś właśnie go kupiłem w sklepie Sirius.pl bo u mnie na miescu kosztował prawie 3 koła.... aha jak ktoś jest zdecydowany to niech lepiej kupuje bo w sklepach się kończą sztuki;)....
PS jeszcze jedno pytanie czy ma znaczenie że te Tv są składane w różnych miejscach bo słyszałem że te składane w Japan sa lepsze niż jakieś z Hiszpani czy Taiwanu prawda to czy nie do konca ????:hmm:
 

Jussi

New member
Bez reklam
No nie wiem sam. Dobrze ze sie zdecydowales juz,ale jak dla mnie ogladanie 32 cali z 2,5 metra jak sam piszesz nie bedzie komfortowe... Bierz zawsze pod uwage skrajne przypadki, czyli wlasnie najwieksze odleglosci, bo zapewne w tej odleglosci masz ustawiona kanape albo inne legowisko :) Ja bym jednak polecal 37 cali. No ale jesli widziales w sklepie dokladnie ze 32 jest wystarczajace no to i tak nie zmienie twojego wyboru :)
 

sokol

New member
Jussi napisał:
No nie wiem sam. Dobrze ze sie zdecydowales juz,ale jak dla mnie ogladanie 32 cali z 2,5 metra jak sam piszesz nie bedzie komfortowe... Bierz zawsze pod uwage skrajne przypadki, czyli wlasnie najwieksze odleglosci, bo zapewne w tej odleglosci masz ustawiona kanape albo inne legowisko :) Ja bym jednak polecal 37 cali. No ale jesli widziales w sklepie dokladnie ze 32 jest wystarczajace no to i tak nie zmienie twojego wyboru :)

wiesz u mnie taki jest skrajny przypadek że inaczej nie da rady nic ustawić także wiesz;) a poza tym skoro mam do wydania okolo 3000 zł to chyba lepiej kupic bardzo dobry 32" niz badziewne 37 cali na ktore nie bedzie mi sie chciało patrzeć;)
 

sokol

New member
OKI jestem po przerwie..... wczoraj mi dostarczył kurier TV Sharp LC-WD1E ...wrazenia hmmmm...
wykonanie widze na bardzo wysokim poziomie ładny czarny fortepianowy połysk z wykończeniem srebrnym... tylko chyba trzeba jakimiś sciereczkami przetrzeć bo ciągnie wszsytko co lata w pobliżu i po czasie jest cały w kurzu ;):D:D no i najwazniejsze obraz... jak ze zwykłej kablówki to jest naprawde świetny wiadomo ze to nie całkowite mozliwosci tego TV ale naprawde jest dobrze... z czasem przejdzie na HD i mam nadzieje ze będzie SUPER:) po podłączeniu laptopa tak samo bardzo pozytywne wrazenia wszsytko śmiga jak należy;) aha ... jesli ktos sie zdecyduje to niech sie nie przeraza obrazem po pierwszym odpaleniu bo ustawienia fabryczne są fatalne;) wszystko na default to nie ma efektu;) ....
dzwiek... jest również na wysokim poziomie... oczywiste że nie oszołamia ale to normalka potrzeba zewn. głośników;) ale jak na głośniki obudowy + TrueSurround czy jakoś tak ;) jest naprawde bardzo dobrze... także polecam wszystkim ten model nie będzie nikt żałował w tym przedziale cenowym ;) kupiłem w sirius.pl 2665 zł ale nie polecam tego sklepu ;) wiecej mozna nerwów stracić a Panowie tam pracujący chyba nie wiedzą co się dzieje i co wysyłają bo z ich gadki to dziś powinienem dostać drugi taki bo wysłali a niby kurier zawalił pozniej wysłali drugi... trele morele ehehhe pozdrowienia dla Panów z sirius.pl ...
 
Ostatnia edycja:

Mr_skywalker

New member
Witam,

No własnie, ja sie przymierzam do zakupu TV 37" i z info jakie wyczytałem a forum WD1E jest raczej godnym polecenia. W podobniej cenie mam jeszcze do wyboru RD1 lub JVC M80 ... Nie widziałem M80 w sklepie, ale widziałem jakieś inne JVC w sklepie i RD1 i co mnie zaskoczyło w RD1 to to , ze pod każdym kątem widzenia obraz był niemal identyczny, a przy JVC już przy 45st juz było widać zmianę kolorów.
Jak to wygląda w WD1E ?
 
Do góry