LCD Sharp WD1E i DVI-HDMI

OmniModo

New member
Sporo węszyłem za zakupem TV „na lata”. Chciałem się zmieścić do 3500 za 37” z jakością lepszą niż przeciętna (szczególnie do „słabego” obrazu z AVI/DivX)
Na polu boju został JVC G80, Panas LX, no i coś z Sharpa. Z przyczyn zaopatrzeniowych JVC odpadł, Panas drogi-stać mnie było tylko na 32” , więc jeszcze się SZARPnąłem i dopłaciłem trochę do WD1. Przekroczyłem moje ostateczne limity, ale naiwnie pomyślałem - niech tam, będzie drogi, ale na pewno super. Kupiłem … i zaczynam żałować.
Mam LCD LC37WD1E (Aquos) i wszystko bajka oprócz najważniejszej dla mnie rzeczy - podłączenia do PC. Podaję jak to u mnie wygląda, w kolejności wg jakości obrazu:
Konsolka xbox360 na VGA-RGB (D-Sub) extra rewelka
SAT TvNG „n” na HDMI doskonale, a DiscoveryHD to po prostu wymiata
DVD Sony na Component (tylko takie ma wyj. cyfrowe) super
Nagrywarka DVD LG na SCART-RGB (1) bardzo dobrze
Sony PS2 na SCART-RGB (2) spoko i lepiej niż 7-letni CRT Sony Trinitron 28”
Nawet kablówka Vectra Gliwice (SS - Syf Sygnał) da się oglądać (ale lepiej nie :) )
Natomiast PC (nVidia GF 8500) DVI->HDMI zero, czyli nic. Po prostu brak sygnału

Tutaj wielka porażka, straszny zawód. Chyba SHARP blokuje sygnał z PC po HDMI. Chociaż instrukcja o tym milczy. W niektórych LCD innych marek jak np. Samsung i LG wyraźnie piszą , żeby do HDMI nie podpinać PC-eta, ale w przypadku Sharp-a tylko zmowa milczenia…
Pytałem o ten problem w innym temacie, posypały się odpowiedzi (wszystkim bardzo dziękuję) porobiłem różne próby i założyłem też google , ale nie znalazłem rozwiązania.
Zapodaję więc ten temat w tym dziale, bo chyba tylko inni SHARP-owcy mnie poratują.
Pokrótce co i jak :
PC AMD X2 z Gigabyte GeForce 8500 2xDVI
DVI -> HDMI to interkonekt SVL1107 Bandridge (bez komplikującej osobnej przejściówki, to cały gotowy kabel - jedna wtyczka to DVI , a druga HDMI)
Sterowniki nVidii WHQL 162.18, system XP Prof. SP2 PL
Sterowniki już przeinstalowywałem, to samo wspomagacz nVidia PureVideo.

Rozdzielczości stosowałem przeróżne, np. 640x480, 800x600 oraz 1280x720 i 1360x768, ponadto w Panelu nvidia wymuszałem 575p, 720p, 1080i oraz 1080p, a także 50 i 60 Hz
zmieniałem wejścia HDMI w TV (są dwa),
podmieniałem wtyczkę DVI do pierwszego wyjścia DVI w karcie (zamiast monitora),
W PowerStrip „stworzyłem” własny sterownik do LCD-SHARP,
Acha, w panelu nvidia pisze że kabel połączeniowy drugiego monitora to, cytuję: " &DVI "

Wszystkie kombinacje na nic, zazwyczaj ciemny obraz, totalnie brak sygnału (TV po pewnym czasie się sam wyłącza), nieraz tylko wyskoczy na telewizorze "Format nieobsługiwany" :(

Podpowiadano mi, że to sprawa zabezpieczeń DHCP , ale dlaczego? Przecież jak podpinam "zwykły" monitor (LCD Samsung) to wszystko jest wporzo, zresztą wykrycie braku DHCP oznacza pogorszenie obrazu (przeskalowanie w dół), może nawet jakieś zakłócenia, a u mnie po prostu totalna ciemność (ale fajna czerń, a wszyscy tak narzekają na LCD :grin: )
Jeśli to na pewno sprawka DeHa CePu to najwyżej zmienię kartę na obsługująca DHCP albo system na Vistę 64bit, bo rzekomo w tych 32-bitowych bitowych nie ma obsługi …
ALE MUSZĘ MIEĆ PEWNOŚĆ, nie stać mnie na zakupy do prób.

Inna sugestia to dwukierunkowość kabla. Ale to teoria, którą raczej odrzucam - przecież kabelek hdmi-hdmi ma 19 pinów, a wszystko w takim działa. Zresztą mój DVI-HDMI ma na wtyczce DVI 24 piny więc chyba jest Dual. Ponadto z tego co wiem, to Dual-Link tym się różni od Single-Link , że wzrosła przepustowość o 2x więcej Mbit i przenosi większe rozdzielczości, przekraczające nawet możliwości dzisiejszych TV FullHD. To wszystko więc dotyczy jakiś projektorów albo olbrzymich monitorów LCD , a nie „naszych” domowych TV-LCD. Skoro w telewizorach są gniazda HDMI 19-pinowe to nie będzie miało znaczenia czy mój kabel z drugiej strony ma DVI Dual czy Single.
Zresztą Bandridge to marka która dba aby kabel spełniał wszystkie najlepsze normy. I dlatego też taki kupiłem, są drogie, ale solidne wykonane i testowane, co pozwala uniknąć później wymian na kolejne inne.

Wszystkie rady i próby sprowadzają mnie do jednego - wina spoczywa w TV. CZY NAPRAWDĘ ten SHARP nie odbiera sygnału cyfrowego z PC ?!?
Sygnał jak sygnał. Dane cyfrowe, zera i jedynki, co to ma za znaczenie czy wysyła je PC-et, konsola, SAT-a czy DVDHD ? Kabel markowy, to samo karta graficzna …

Odbiór danych z komputera to dla mnie niezwykle istotna sprawa. W 90% źródło oglądania filmów to komp i tak będzie dalej dopóki nie stanieją stacjonarne HD playery (i unormuje się system zapisu)

Tylko posiadacze Sharpów znają odpowiedź, z góry wiec dziękuję za każdą udzieloną radę, na pewno zastosuję nawet najdziwniejszy sposób rozwiązania problemu
(oprócz pozbycia się telewizora J )

Kupiłem drogi TV i SZARP_nął mi OSTRO, ale kieszeń i nerwy. Cała nadzieja w doświadczeniu innych posiadaczy Sharpów.:roll:
 

OmniModo

New member
Koniec problemu - Polecam model WD1E i lepsze

Uwaga! Zapodaję rozwiązanie mojego problemu (umieszczam je w każdym z tematów w którym sam pytałem o pomoc)
Jak mi już sugerował ar2-administrator pomogła wymiana kabla. Trzeba było się wcześniej słuchać starszych :D . Nie dawałem wiary, że markowy Bandridge za 300zł może dać du… ..ciała, ale taka okazała się prawda.
Przypomnę tylko, że nie miałem w ogóle obrazu na telewizorze Sharp LCD (LC-37WD1E) po podłączeniu komputera (AMD X2, GeForce 8500) kablem-przejsciówką DVI-HDMI.
Objaw – PC-et wyczuwał obecność drugiego monitora, w sterownikach karty (nVidia Forceware v95, 102 i 103) było aktywne drugie urządzenie, ale obraz na telewizorze czarny i za każdym razem komunikat „Format nieobsługiwany!”
Szukałem problemu w kompie, preinstalowałem wszystko, wymieniłem nawet k.grafiki lecz nadal bez efektu, aż wnerwiony kupiłem kabelek Thompson KBV920 za 59zł (najtańszy jaki akurat był DVI-HDMI) i obraz na telewizorze SUPER WYMIOTNY
Pewne problemy z jakością czcionki przy rozdzielczościach typowych dla HDTV, np. 1280x720, ale jak ustawiłem 1366x768 to kryształ (miłe zaskoczenie, bo myślałem że HDMI nie obsługuje takiej rozdziałki)
W tym momencie decyzja – rezygnuję całkiem z monitora LCD (wysokiej klasy Samsung 17”) bo teraz jak na niego patrzę, to tak jakbym miał przed sobą malusi ekranik z gameboy-a :-D
Reasumując, pomogła wymiana kabla, od tego trzeba zaczynać , nie wierzcie, że markowy i drogi (z opisu również: „testowany”) oznacza bezbłędny . Przy objawach takich jakich moje zaczynajcie „zabawę” od kabli , to oszczędzi wam wielu nerwów.
Co do współpracy mojego TV to informacyjnie podaję (kolejność wg jakości obrazu):
1) PC z GF8500 po kablu-przejściówce DVI->HDMI super kryształ,
2) Konsola MS xbox360 przejściówka ->D-Sub (VGA) rewelacja
3) Satka TNG ‘n’ -> HDMI doskonale , a na kanałach HD rewelacja
4) Konsola PlayStation2 przejściówka -> SCART (EURO-RGB) super
5) DVD Sony -> Component (3xRCA) doskonale
6) Nagrywarka DVD -> SCART (EURO-RGB) bardzo dobrze
7) Kamerka analogowa (stary-dobry JVC :) -> Composite (CVBS czy też S-Video) bdb
8) Magnetowid VHS Grunding -> SCART (EURO-RGB) znośnie
9) Kablówka Vectra Gliwice -> wbrew pozorom da się oglądać, ale lepiej dać sobie spokój :p

Dobra, kończę już, więcej nie zaśmiecam forum moimi przydługimi wywodami. To raczej mój ostatni post dopóki nie zmienię TV na lepszy (parametrowo, wielkość już wystarczy) oczywiście to będzie Sharp :krol:

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, dziękuję tym którzy mi pomogli w wyborze i później w podłączeniu telewizorka , a pozostałym życzę udanego zakupu (Sharp-a oczywiście :D )
 

ENDRYU

New member
Witam. chciałem podłączyc kompa poprzez kabel DVI - HDMI tylko zastanawiam sie czy kupic kabel dvi - hdmi 18+1 czy 24+1 pin chodzi o koncówke DVI . Monitor który mam obecnie podpiety do kompa ma 18+1 pin . Czy jest jakas róznica w tych kabelkach czy bedzie to obojetne. Telewizor LC32WD1E - karta graficzna GEFORCE 8500GT
http://www.allegro.pl/item280007820_hdmi_dvi_18_1_10m_filtr_1080p_hq_zloty.html
czy http://www.allegro.pl/item278803651_kabel_hdmi_dvi_5m_1080p_zloty_prof_dvi_24_1_khdg5.html
bedzie to kabelek 10 metrów czy długosc tego kabla wpłynie na jakosc obrazu czy to bez znaczenia? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
 

makrus

New member
sharp lcd+nVidia przez HDMI= audio klapa

mam problem z połączniem sygnał video ok ale z fonią klapa sharp nie odtwarza dzwieku.laptop z dzwiękiem radzi sobie świetnie po przełączeniu na tv cisza choć wskaźniki głośności migają.nie wiem czemu tak jest kabel HDMI nowy.
 
Do góry