Sharp LC-46XD1E + laptop

pedro180

New member
Witam. Jakiś czas temu kupiłem Sharpa 46XD1E i chcialem go podłączyc do laptopa. Mam potrzebny kabel RGB i minijack. Gdy juz to podłączylem to na ekranie tv jest czarny ekran, ale gdy włączylem jakąś mp3 przez winampa to dźwięk leciał z tv. Czy ktos wie co może byc przyczyną, że nie ma obrazu. A może ktos napisałby jak to należy podłączyć:). Proszę o pomoc i z góry dziekuje:)
 

klolik

New member
Witam
Sprawdź czy masz wybrane odpowiednie źródło sygnału (ale skoro słyszysz muze to widocznie tak).
Jak wysyłasz obraz na tv? Klon, dual panel, czy też jako jedyny monitor (spróbuj tej ostatniej opcji). Pobaw się w ustawieniach grafiki, o aktualizacji sterowników do karty nie będę wspominał :-D
Poszukaj na forum tematów o podłączaniu kompa do lcd.
W razie czego pytaj kolegę jarwisza on ma takie cacko, może Ci pomoże.

Pozdrawiam
 

kcv

New member
Laptopa, czy też każdy inny komp, musisz podłączyć kablem VGA. Jeśli karta grafiki posiada wyjście HDMI to przez wyjście i kabel HDMI. O złączach S-video i composit lepiej zapomnieć. Jakość straszna.

Jaki to kabel RGB:?: Czyżby jakaś przejściówka:?: Są takie, ale lepiej ich nie stosować.

Dźwięk jest ok. Minijack>cinch. Ale lepiej jest dokupić porządną kartę dźwiękową na USB lub PCMCIA. O niebo lepszy dźwięk stereo, oraz obsługa 5.1 , 7.1 .
 

jarwisz

New member
Bez reklam
pedro180 napisał:
Mam potrzebny kabel RGB i minijack. Gdy juz to podłączylem to na ekranie tv jest czarny ekran, ale gdy włączylem jakąś mp3 przez winampa to dźwięk leciał z tv.

1.najpierw napisz jaki masz laptop a w szczególności jaką kartę graficzną i jakie wyjścia z laptopa.
2.dżwięk idzie bo karta muzyczna to co innego niż karta graficzna.Tu się z reguły nie pojawiają kłopoty.
3.daruj sobie kabel RGB - nie po to masz XD1 by oglądać obraz o gorszych parametrach - chyba że laptop jest nie najwyższych lotów
4.Pobaw się jeszcze na razie ustawieniami karty graf.
jak masz nVidia - uruchom kreatora wielu monitorów.Najlepszy obraz powinien być po "Klonowaniu"
Sprawdz ile podajesz mu Hz - nie może być więcej niż 60Hz /przy fullHD/

jak masz Ati - to podobno trzeba za każdym razem wyłączać i włączać LCD
jak widzisz za mało wiemy by Ci pomóc


pozdrawiam
 

jarula29

Member
42xde1a a laptop HP - problem z rozdzielczością

witam jarwisz to może soróbujesz mi pomóc.
mam lc 42xde1a i lapka hp dv8387ea. po podłączeniu kompa to lcd nie moge ustawic rozdielczości większej niż 1024x768 i nieważne czy chodzi lcd jako primary czy dual view. powyżej tej rozdzielczościekran jest czarny.
czy to jest może uzaleznione od karty graficznej(ATI256mb?) czy moze od czegos innego.podłączam przez VGA.
sterowniki juz zaktualizowałem. podaje mu 60 Hz.
jesli to mozliwe to prosze o pomoc

dzieki z góry


pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jarula29 napisał:
PC rozpoznaje lcd jako następny monitorplug&play, domyślnie ustawiając go jako primary

musisz poprawnie skonfigurować kartę graf.
LCD - MUSI być rozpoznawany jako HD - i dopiero wtedy będzie możliwość zmiany parametrów wyświetlania XD1.
W chwili obecnej nie zmienisz rozdzielczości gdyż PC nie rozpoznaje go jako fullHD.

pogrzeb w sterownikach ,pobierz nowe...etc
musi być LCD HD lub np Sharp HD
 
Do góry