Sharp LC37AD5 czy Sharp LC37WD1E?

macbed

New member
Witam!
Zastanawiam się nad wyborem jednego z powyzszych modeli.Odległość od tv u mnie w mieszkaniu to ok 5,5m.Co lepsze starsze i wieksze czy nowsze i mniejsze?Sygnal z tv kablowej multimedia analogowej i cyfrowej.Alternatywą dla mnie bylo jeszcze JVC ale "buczenie" modelu G skutecznie mnie odstraszylo.
Aaaa i jeszcze jedno czym się różni LC37AD5E od LC37AD5BK?
Z góry dziekuje za pomocne opinie i niestety musze wyczekiwac na dostawe w Hoopli poniewaz Sharpow ani widu ani slychu:)
p.s Korekta do tematu.Mialem na mysli LC32WD1E
 
Ostatnia edycja:

macbed

New member
Plazmy odpadają.Wypalane loga i tym podobne fajerwerki nie za bardzo mi sie podobaja.Do tego jeszcze "docieranie" tv.To jakis dla mnie zart.
Moj budzet to 3500 zl iani grosza wiecej.Musze znalesc jakis kompromis.
 

radzix

Member
No to męcz się z Twoimi 32" przy tej odległości (5,5m to naprawdę bardzo mało). Współczuje. Po dotarciu (docieranie to juz to to co kiedyś, a na loga trzeba trochę uważać i tyle), plazma odwdzięczy się Tobie z nawiązką. Ja mam plazme LG PC51 o 3 tygodni i polecam. Do telewizji SD jak znalazł.
 

klolik

New member
macbed napisał:
A może ktoś wie czym sie różnią modele z symboliką "E" od "BK" przy modelu AD5?
Witam
Wg producenta pełne oznaczenie serii to LC-xxAD5E-yy
gdzie xx - rozmiar (20-42"), yy-dostępny kolor (BK-black, GY-grey)

Pozdrawiam
 

macbed

New member
Wybor padl na 37WD1E.Faktycznie skalowanie oraz walka sygnalem SD wychodza niezle.
Mimo wszystko zastanawia mnie jedna rzecz.A mianowicie przesiadlem sie z telewizoka sony 50hz i ogladajac dynamiczne sceny na sharpie mam wrazenie jakby szybsze ruchy postaci lub na przyklad samochodow sa o "pol kroku" szybsze od tych do ktorych sie przywyczailem ogladajac na standrdowym ekranie.Czy macie podobne wrazenia.Takie delikatne plywanie elementow.Nastepna sprawa to jak dlugo trwa wlaczanie u was telewizora.U mnie trwa to kilka sekund.Nie za dlugo?
Ostatnia sprawa czy przy wlaczonym u was sygnale ext1,2... bez podlaczonego zrodla do gniazda sa widoczne w gornej partii ekranu delikatne widoczne raczej tylko wieczorem jasne smugi.Pewnie szukam dziury w calym hmmm ale w koncu od tego jest forum.
Niech nikt ni e odbiera tego jakoszukania haka na ten TV poniewaz jest on git!!!!!!!!!
Pozdrawiam
 

Romanoff

New member
macbed,

Efekt o którym piszesz jest skutkiem działania systemu kompensacji ruchu, w który wyposażony jest ten tv. Dzięki niemu nie doświadczasz efektu judderingu czyli skakania obrazu.
Możesz ten układ wyłaczyć w zaawansowanych opcjach obrazu jeżeli bardzo Cię drażni - nosi on nazwę MJC(Motion Judder Compensation).

Osobiście uważam że układ ten działa całkiem sprawnie, choć oczywiście nie jest ideałem. Na Twoim miejscu spróbowałbym się do tego przyzwyczaić, zresztą sam sobie porównasz obraz przy włączonym/wyłączonym układzie.

Pozdro
 

greegoo

New member
Czesc
Czym roznia sie TV LC37AD5 LC37WD1E miedzy soba (male zestawienie) ? i rowniez w stosunku do 37SA1E ? Przymierzam sie do zakupu LC37, do tej pory rozwazalem 37SA1E, nie wiedzac o tym ze SA1E zostal juz wycofany z produkcji. Za wszelkie odp ulatwiajace wybor serdecznie dziekuje
Grzegorz
 

klolik

New member
@greegoo
Tu masz katalog i porównanie obok siebie serii AD5E i WD1E
klik
Model SA1E rzeczywiście jest już wycofywany i jego zakup nie wydaje mi się zbyt korzystny, może poza ceną.
 
Do góry