którego sharpa wybrać: LC-32RD2E czy LC-32X20E ?

awtard

New member
Witam wszystkich!
mam takie pytanie do fachowców,a w szczególności locoloco i kiki z prośbą o pomoc w wyborze telewizora lcd. proszę o wypowiedź każdą osobę co ma pojęcie,gdyż ja jestem laikiem. nie wiem co to jest sygnał sd,czy ma znaczenie i jakie kontrast lub jasność,itd. wybór padł oczywiście na Sharpa. powiem szczerze nie wiem na którego się zdecydować. czy wybrać troszkę starszego 100 hz czy jednak full hd? w rachubę wchodzi wyłącznie tv 32 calowy. żeby wasza pomoc była bardziej przejrzysta to powiem tak,że sygnał telewizyjny to kablówka (popularna Toya-cyfrowy tuner do odbioru tej kablówki). oglądam bardzo dużo meczy piłkarskich,ale nie gardzę innymi dyscyplinami sportowymi. oczywiście sporo filmów,nie tylko tv,z dvd,ale i tzw divix. w przyszłości nie wykluczam podłączenia jakiejś platformy cyfrowej aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie widzę takiej potrzeby z uwagi na dostęp do bardzo dużej ilości programów dostępnych w ofercie Toyi. odległość z jakiej będzie oglądany mecz,film,itd to 2-2,5 m. dlaczego zastanawiam się,który wybrać tv? po pierwsze wiadomo,że z czasem będzie tylko full hd,myślę przyszłościowo.ten odbiornik będzie służył mi min 10 lat. zastanawiam się również czy będzie to, aż tak widoczna różnica między 100hz tv,a tym full hd na korzyść tego drugiego. pierwszy z telewizorków kosztuje 3858 zł, a drugi 4699 zł. jaką podjąć decyzję bym był w pełni zadowolony i postąpił slusznie. z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i zapraszam do dyskusji. pozdrawiam!
 

Saitou

New member
hello
mysle ze X20E jest nie do dostania w polsce i jeszcze dluzszy czas nie bedzie :roll: ale widze podales cene wiec jakis sklep pewnie oferuje juz ten model, tylko czy jest on z polskiej dytrybucji :roll: nawet RD2E ciezko teraz dostac.
Za 4.7k to mozesz kupic 37" XL1 - full HD. X2 z tego co wiem nie pokazuje duzej roznicy w por. do XL1.
37" 2-2.5m bedzie jak najbardziej odpowiedni. Przy 32", jesli kiedys dorobisz sie sygnalu full HD, z tej odleglosci nie zobaczysz raczej zadnej roznicy miedzy 1080p a 720p.
Na twoim miejscu majac do dyspozycji 5k kupilbym 37" XL1 (jesli masz w planach naped BD) lub 37" RD2E (jesli najblizsze lata spedzisz przy kablowce i DVD)

Powodzenia
 

GigeR

New member
37 XL1 nie robią, dopiero XL2 będzie 37".

Osobiście, gorąco polecam zakup 37" FUllHD, niż 32 100Hz, jeśli ma być to telewizorek na lata.

Pzdr.
 

awtard

New member
dzieki za pierwsze odpowiedzi,ale jeszcze raz powtarzam,ze nie interesuje mnie tv 37 cali. po prostu w segmencie gdzie jest miejsce na telewizor nie zmiesci mi sie wiekszy odbiornik. chcialbym wiekszy,ale nie wyrzuce segmentu ,ktory niedawno zakupilem. a moze poza sharpem ktos zaproponuje inne lcd w 32 calach? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
awtard napisał:
dzieki za pierwsze odpowiedzi,ale jeszcze raz powtarzam,ze nie interesuje mnie tv 37 cali. po prostu w segmencie gdzie jest miejsce na telewizor nie zmiesci mi sie wiekszy odbiornik. chcialbym wiekszy,ale nie wyrzuce segmentu ,ktory niedawno zakupilem. a moze poza sharpem ktos zaproponuje inne lcd w 32 calach? pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

obok Sharpa luknij na JVC P80 oraz Panasa LX70/700P
 

maxwell

New member
Pozwole sobie podpiac sie pod temat poniewaz mam taki sam dylemat a szkoda zakladac nowy topic.

RD2E czy X20E? Zalozenia podobne jak u kolegi autora. 90% ogladania to sport z Cyfry + ( ten nowy dekoder z HD). Co bedzie lepsze do sportu-Full HD czy 100Hz?Ewentualnie moze 37" XD1E?
 

publo

New member
rd2e x20e

Co do oglądania sportu to uważajcie bo xd1 smuży. Było już o tym pisane, nawet któryś z kolegów forumowiczów zrobił filmik jak mu tragicznie w grach smuży (jak znajde posta to wkleje odnośnik). Nie wiem jak jest w x20e

Panowie jeśli miałbym kupić tv 32" to nie miałbym problemu kupiłbym Panasa lx70/700 wiele już o tym tv pisano (bardzo pozytywnie), a ja sam dokładnie przyglądałem się temu tv i naprawdę wymiata nowa matryca zabiła jedną z wad LCD: kąty!!!
Ja niestety mam za duży pokój i musz mieć min 42" i to już jest problem:)
 
Ostatnia edycja:

kocisko

New member
Przejrzałem sporo postów i obecnie też jestem zdezorientowany na dzien dzisiejszy co wybrac SHARPA LC32RD2E 100HZ lubSHARPA LC32X20E FULL HD ,chciałbym zaznaczyć że z RD2E sa kłopoty z kupnem ale będę szukać może ktos mi pomoze co wybrac telewizję oglądam z Polsatu może ten problem ma rozwiązany AWTARD dlatego dołączam śie do postu dziękuje za wszelaką pomoc kocisko
 

awtard

New member
kocisko napisał:
Przejrzałem sporo postów i obecnie też jestem zdezorientowany na dzien dzisiejszy co wybrac SHARPA LC32RD2E 100HZ lubSHARPA LC32X20E FULL HD ,chciałbym zaznaczyć że z RD2E sa kłopoty z kupnem ale będę szukać może ktos mi pomoze co wybrac telewizję oglądam z Polsatu może ten problem ma rozwiązany AWTARD dlatego dołączam śie do postu dziękuje za wszelaką pomoc kocisko
siemka!
kolego "kocisko" ja po wniklywym przejrzeniu tego forum i kontaktach z ludzmi,ktorzy maja pojecie na ten temat wzbogacilem swoja wiedze poprzez wizytowanie sklepow, i dopytywanie sie o tv lcd. wybralem wspomnianegp Sharpa rd2 i jestem zachwycony! polecam, bo warto. ogladalem tego w full hd i powiem szczerze,ze nie dostrzeglem jakiejs wielkiej rzonicy. fakt prezentuje sie on efektownie, a do tego obraz tak samo jak w rd2 jest super. ja niestety w pzreciwienstwie do ciebie odbieram tv kablowa w Łodzi popularna Toye z niby dekoderem cyfrowym. ty masz polsat wiec bedziesz mial obraz zyletke. wedlug expertow moge ci podpowiedziec,ze full hd dostrzezesz dopiero przy 46 calach i z odleglosci ok 1,5 m. to jest wiedza jaka mi przekazali experci oraz sprzedawcy w sklepach. polecam rd2 aczkowliek jesli go nie ma, to proponuje tego w full hd. z pewnoscia wybor Sharpa jako tv jest najlepszy. nie tylko,ze ja go posiadam,ale dlatego,ze w sklepie zanim zakupilem go w necie postawiono mi 3 telewizory obok siebie (wszystkie 100 hz- super to chodzi w jakosci dvd)): moj sharp, panasonic oraz najbardziej zachwalany jvc. wszystkei telewizory byly podlaczone do tzw. analogu i na tej podstawie dokonalem wyboru. bezapeelacyjnie Sharp gral najlepiej. stad moj wybor,ktory bardzo bardzo polecam. na sam koniec chcialbym dodac,ze zawsze negatywnei bylem nastawiony do sharp,ale pzrekonalem sie i jesli chodzi o telewizor to w pzryszlosci bedzie to rowneiz Sharp. pozdrawiam!
mam nadzieje,ze w jakim stopniu pomoglem ci w podjeciu decyzji.
 

kocisko

New member
Kupiłem SHARPA LCD 37X20E

Poprzez analizę postów na forum zdecydowałem i kupiłem LCD 37 X20E ogólnie jestem zadowolony [nie buczy nie widać martwych pikseli ],jeszcze nie opanowałem w miare dobrych i optymalnych nastaw szczególnie obrazu [może ktoś mi doradzi co wł. co wył. najlepiej] .tv odbieram z polsatu .Włączyłem funkcję OPC aut.dost.jasnośći ekranu,i się okazało że pilot nie działa na tuner ,tylko ręcznie po wyłączeniu opcji wszystko ok! lub oddalić tuner około metra od sensora OPC .Obraz przy wł.OPC ciemny brak ostrośći, napewno złe dobrałem parametry ,[ lcd mam od wczoraj ] jeżeli ktoś może mi coś doradzić w nastawach parametrów , to byłbym wdzięczny.
 

Boguslaw152

New member
Cześć. Czy tuner DVB-T w obu modelach pracuje w standardzie MPEG-2 czy może juz w nowszym MPEG-4
icon5.gif
 

mariusz_nowak

New member
kocisko napisał:
Poprzez analizę postów na forum zdecydowałem i kupiłem LCD 37 X20E ogólnie jestem zadowolony [nie buczy nie widać martwych pikseli ],jeszcze nie opanowałem w miare dobrych i optymalnych nastaw szczególnie obrazu [może ktoś mi doradzi co wł. co wył. najlepiej] .tv odbieram z polsatu .Włączyłem funkcję OPC aut.dost.jasnośći ekranu,i się okazało że pilot nie działa na tuner ,tylko ręcznie po wyłączeniu opcji wszystko ok! lub oddalić tuner około metra od sensora OPC .Obraz przy wł.OPC ciemny brak ostrośći, napewno złe dobrałem parametry ,[ lcd mam od wczoraj ] jeżeli ktoś może mi coś doradzić w nastawach parametrów , to byłbym wdzięczny.

OPC można ustawić zakres od -16 do +16 jak chcesz żeby nie ściemniał się za bardzo obraz to zmień np od +2 do +16 i tyle. Pozdrawiam
 

nowy13

New member
A ja mam pytanko co do LCD z tematu. Też mam dylemat który wybrać mam do TV 2metry więc 32" chyba będzie najlepszy. Teraz tylko pytanie który ??
Różnica między nimi 100zł.
Najwięcej oglądane to sport i przyrodnicze.
TV mam kablowa i DVD Yamaha
I im dłużej czytam tym większy mętlik w głowie. Nie wiem co lepsze przy 32" 100Hz czy Full HD
Stąd mój dylemat :/
 

mariusz_nowak

New member
nowy13 napisał:
A ja mam pytanko co do LCD z tematu. Też mam dylemat który wybrać mam do TV 2metry więc 32" chyba będzie najlepszy. Teraz tylko pytanie który ??
Różnica między nimi 100zł.
Najwięcej oglądane to sport i przyrodnicze.
TV mam kablowa i DVD Yamaha
I im dłużej czytam tym większy mętlik w głowie. Nie wiem co lepsze przy 32" 100Hz czy Full HD
Stąd mój dylemat :/

Przy twoich warunkach uważam, że lepiej wziąc 100 Hz niż Full HD. Full HD to zobaczysz tylko przy bardzo dobrym sygnale (BR) a przy 32 calach to i tak troszkę bez sensu. Zastanów się jeszcze nad rozmiarem, żebyś potem nie żałował, że mógł być większy. Może ktoś sie jeszcze wypowie, pozdrawiam
 

nowy13

New member
No dziś porównałem sobie oba telewizorki i zdecydowanie 100Hz wygrywa nad X20. Tylko rozmiar. Bo jak usiadłem i popatrzyłem to większy fajniejszy. Ustawiłem sobie fotel w mniejwięcej takiej odległości jak w domu i chyba jednak 37" wezmę.
 

Zbih

New member
Witam
byłem dzisiaj w saturnie z myślą utwierdzenia się w zakupie 32X20E
, ale jak zobaczyłem jak to gra, prawdę mówiąc zwątpiłem. Mój Samsung 26R72B gra o niebo lepiej, w sharpie zero ostrości, obraz dosłownie jakby był za jakąś szarą szybą, brak czeni i kolory do żywych zdecydowanie nie należały. Nie wiem czy to przez złe podłączenie, ale nie sądze, żęby było tak tragicznie. Było kilka tych telewizorów, na jednym discovery HD, na drugim harry potter w dvd leciał na innym jakiś koncert i można to tylko jednym słowem podsumować .. tragedia.

Chciałem kupić 32 z fullHD, ponieważ zależy mi na rozdzielczości, bo tv ma służyć jako monitor+do oglądania dvd i filmów 720p, 1080p+do grania czasem. Hd Ready zdecydowanie odpada, bo jednak wszystko jest za duże i do aplikacji biurowych oraz internetu średnio się sprawdza.

Spodziewałęm się, że jak dopłacę 2000zł to moje oczy uświadczą coś naprawdę dobrego(3700 za 32" to jednak nie jest mała suma). Większy telewizor odpada, czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tego Sharpa? Czy porównywał ktoś go z serią Samsunta R przy dobrym sygnale?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wydaje mi się że nie sprawdziłeś dokładnie.
Jak był podłączony ?
jak był ustawiony ?
Bo do twoich celów to obecnie jeden z najlepszych na rynku.
Poproś o prezntację.
 

Zbih

New member
Nie byłem tam za długo, jutro będę miał czas to wstąpie jeszcze raz i ewentualnie do media-markt .. poproszę, żeby mi go jakoś zaprezentowali. Był podłączony tak jak inne obok, ale nie miałem czasu, żeby wnikać w cokolwiek, wiem, że na tle innych blado wyglądał. Tych Sharów mieli podłączonych kilka sztuk, na każdym leciało co innego naprawdę nie byłem zachwycony. Przejdę się jutro i wtedy napiszę dokładnie, ale pierwsze wrażenie było
fatalne.
 
Do góry