Tuner DVB-T w 32WD1 czy dziala w MPEG4 ?

xchicken

New member
Zastanawiam sie nad kupnem tego TV i w zwiazku z tym mam pytanie, od razu napisze ze nie spodziewam sie ze sam z siebie bedzie dzialal w MPEG-4, ale poniewaz TV jest wyposazony w zlacze CI zastanawiam sie czy ktos z poznania, warszawy czy gdzie tam jeszcze sa prowadzone testy w DVB-T w MPEG-4, odbiera sygnal uzywajac modulu CI transkodujacego MPEG4 do MPEG2 ? Mam rowniez pytanie o wspolprace tego TV z xboxem360 czy ktos porownywal ja z takimi tv jak panas 32LX70, Samsung 32R81/82 ? Jesli tak bede wdzieczny za wszelkie opinie. Pozdrawiam
 

SevenOfNine

New member
xchicken napisał:
Mam rowniez pytanie o wspolprace tego TV z xboxem360 czy ktos porownywal ja z takimi tv jak panas 32LX70, Samsung 32R81/82 ? Jesli tak bede wdzieczny za wszelkie opinie. Pozdrawiam

Gralem troche na 32LX70 i efekt był świetny. Teraz podlaczylem konsolke pod WD1e i obraz rowniez jest b.dobry jednak wyjdaje mi sie, ze kolory sa nieco bardziej sprane jak rowniez obraz mimo prob z regulacja podswietlenia matrycy/jasnocia jest nieco ciemniejszy. Niestety porownanie moze nie byc obiektywne poniewaz gralem w zupelnie odmiennych warunkach (panas w malym pokoju i praktycznie z nosem w tv; sharp z odleglosci ok 2 metrow, znacznie wiekszy pokoj - w obu przypadkach w pomieszczeniach panowalo zupelnie inne oswietlenie poniewaz telewizory byly ustawione roznie wzgledem okien). Choc tu tez odleglosc od tv w czasie grania ma zapewne duze znaczenie, dzwiek w panasie wydawal mi sie nieco lepszy. Mimo to i tak trzeba kupic jakies glosniki;). Moim zdaniem panas ma mniejsze mozliwosci konfiguracji obrazu i gorzej spisuje sie przy skalowaniu w SD. Jezeli jednak bedziesz tylko gral na x'ie, chyba sklanialbym sie ku lx70. Mimo to musisz sam zobaczyc, ktory odbiornik w/g Ciebie spisuje sie lepiej.

Co do tunera podlaczam sie do pytania poprzednika.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
-tunery w Sharpach pracują w standardzie MPEG-II
-trwają prace by w nowych odbiornikach był standard tunera DVB-S/S2 dekodujący sygnał mpeg4 / H.264/
 

xchicken

New member
Ja wiem ze wbudowany w ten tv tuner DVB-T pracuje w standardzie MPEG-2, ale mi chodzilo o wspolprace tego tunera z modulem transkodujacym takim jak np. ten http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=735 . Na forum Sat Kuriera jest informacja ze Sony V2500 z zainstalowanym modulem Viaccess CI MPEG-4 z procesorem NP4 odbiera kanaly kodowane w MPEG4 (nadajnik DVB-T Śrem). Chodzilo mi o to czy ktos w podobnej konfiguracji (z modulem MPEG4) odbiera kanaly kodowane w MPEG4 przy pomocy tunera wbudowanego w Sharpa 32WD1E. Pozdrawiam
 
Do góry