SHARP series XL1 a FULL HD w PC

gajo333

New member
Witam mam pytanie

Czy SHARP XL1 obsługuje pełne FULL HD 1900x1080 w grach PC ?
Ma ktoś taki i może to potwierdzić ?

Dziękuję i Pozdrawiam
 

mk5461

New member
SHARP series XL1 a FULL HD w PC Odpowiedz na ten wątek

gajo333 napisał:
Witam mam pytanie

Czy SHARP XL1 obsługuje pełne FULL HD 1900x1080 w grach PC ?
Ma ktoś taki i może to potwierdzić ?

Dziękuję i Pozdrawiam

Jeżeli podłączysz po HDMI to tak.
Jeżeli po złączu PC to nie.
 

cezy001

New member
A mnie bardzo interesuje jak wygląda obraz z PC przy rozdzielczości innej niż 1920x1080. Np. 1280x1020 lub 1024x768

Słyszałem, że OK., ale nie mam potwierdzenia.

Chodzi mi o to, że monitory LCD w rozdzielczościach innych niż natywna wyglądają bardzo źle.

Czy ten problem w TV nie występuje?
 

mk5461

New member
cezy001 napisał:
A mnie bardzo interesuje jak wygląda obraz z PC przy rozdzielczości innej niż 1920x1080. Np. 1280x1020 lub 1024x768

Słyszałem, że OK., ale nie mam potwierdzenia.

Chodzi mi o to, że monitory LCD w rozdzielczościach innych niż natywna wyglądają bardzo źle.

Czy ten problem w TV nie występuje?

Tylko raz podlaczylem laptopa do XL1E w celu pmeczenia znajomych zdjeciami z wakacji ;-). Przy rozdzielczosci 1280x1024 mozliwe sa dwa ustawienia - przeskalowanie do pelnego ekarnu (obraz rozciagniety) lub nieskalowany - wtedy mamy czarna ramke ze wszyskich stron (obraz zajmuje srodkowa czesc ekranu). W pierwszym przypadku obraz byl rozciagniety w poziomie (zdjecia wygladaly nienaturalnie, choc nie bylo widac efektu przeskalowania); w drugim obraz super (wyswietlany w rozdzielczosci natywnej).

Pozdrawiam
MK
 
obraz na sharpie z PC

Więc u mnie po hdmi na 1920 na 1080 wszystko śmiga. Niestety żeby uciągnąć w grach tą rozdzielczość trzeba mieć BARDZO mocny sprzęt.
Najgorzej jest z przesyłaniem dzwięku z gier, ja to rozwiązałem dzięki analogowemu połączeniu karty dzwiękowej z amplitunerem. Czasem trzeba ręcznie zmienić rozdzielczość w grach po standardowo nie ma takiej opcji. Mniejsze rozdzielczości rozciągnięte na 1920 na 1080 wyglądają według mnie średnio. Najgorzej jest z tekstem bo jest prawie niewidoczny w niektórych grach np. Neverwinter Nights 2, lub Total Commander

Ogólnie w porównaniu z monitorem jak dla mnie dużo lepiej.

Pozdrawiam
 

gajo333

New member
tigerheart napisał:
Więc u mnie po hdmi na 1920 na 1080 wszystko śmiga. Niestety żeby uciągnąć w grach tą rozdzielczość trzeba mieć BARDZO mocny sprzęt.
Najgorzej jest z przesyłaniem dzwięku z gier, ja to rozwiązałem dzięki analogowemu połączeniu karty dzwiękowej z amplitunerem. Czasem trzeba ręcznie zmienić rozdzielczość w grach po standardowo nie ma takiej opcji. Mniejsze rozdzielczości rozciągnięte na 1920 na 1080 wyglądają według mnie średnio. Najgorzej jest z tekstem bo jest prawie niewidoczny w niektórych grach np. Neverwinter Nights 2, lub Total Commander

Ogólnie w porównaniu z monitorem jak dla mnie dużo lepiej.

Pozdrawiam


A jak wyglada na takim FULL HD rozdziałka 1360x768 w grach. Czy ładnio to wyglada np z 2 metrów ?

CZym pozatym lepieł łaczyć D-SuB czy HDMI-DVI ????

Pozdrawiam
 
Do góry