Problem z Sharpem LC 26AD5E-BK

energon

New member
Witam tydzień temu dostałem w prezencie od taty telewizor LCD Sharp model jak w tytule. Przez tydzień użytkowania zauważyłem 2 wady wyświetlacza:
1. W trybie auto oraz panorama rozciąga obraz, najlepiej to widać jak na TVP3 lecą napisy na dole ekranu, to telewizor je rozszerza na bokach, a ściasnia w środku ekranu jakby jakiś odkurzacz je wsysał :)
2. Strasznie irytujące smużenie ekranu, postacie zostawiają za sobą taką smugę, poświatę nie wiem jak to nazwać i czasami obraz tak faluje jak np. jest zbliżenie na jakomś postać np. w wiadomościach gdy rusza facet głową to zostawia za sobą smugę. Nie zawsze to zauważe ale jest i nie wiem czy to wina wyświetlacza, czy za mały dynamiczny kontrast tylko 1200:1, gdy telewizory w tej klasie powinny mieć conajmniej 5000:1 - konkurencja wypada o wielelepiej, bardzo mnie to zniesmaczyło i jest niewygodne w oglądaniu filmów.
Byłem w serwisie i facet powiedział mi że to normalny objaw :|, troche mnie to zdziwiło bo miałem wrażenie jakbym kupował psującą się pralke i facet by powiedział że to normalne, że bedzie sie tak psuć. Jeżeli kupuję już tak dobry telewizor jak Sharp to żądam aby był w każdym calu doskonał, a niestety tak nie jest. Drodzy forumowicze, specjaliści i złote rączki - bardzo proszę o pomoc, powiedzcie mi czy powinienem iśc z tym telewizorem do wymiany, czy może jak ktoś posiada identyczny to niech podzieli się ze mną swoimi informacjami, doświadczeniami. Z góry dziekuję. Czekam na wasze propozycję.
PS. Mój tata ma telewizor Loewe Concept 32 czy jakośtak, który ma o wiele gorsze parametry od mojego Sharpa, a tam nie ma takich problemów.
 

Wicherek

New member
Sharp 26

Witaj synu bogatego taty.
Ja niestety swojego sharpa kupiłem za własne pieniądze do mojej własnej sypialni. A teraz do rzeczy.

ad 1. To jest normalne. Tryb 'Panoramiczny' rozciąga tylko brzegi obrazu nadawanego w nieszerokokątnym trybie, żeby np. twarze prezenterów telewizyjnych nie były nienaturalnie rozciągnięte. Oglądaj programy nadawane w proporcjach ekranu 16:9 albo zmień na inny tryb.

ad 2. Wyłącz "DNR" (digital noise reduction). Ten tryb wycina zakłócenia rozmywając śnieżenie słabego odbioru z anteny, ale przy okazji rozmywa wszystko.

Generalnie współczuję temu, kto musiał przystąpić z tobą do konfrontacji o wymianę na telewizor doskonały w każdym calu. Loewe taty też jest zepsuty, bo powinien wyświetlać obraz jeszcze przez 12 godzin od wyciągnięcia jego wtyczki z gniazdka sieciowego, a nie wyświetla wcale. Sprawdź.
 

klolik

New member
energon napisał:
Jeżeli kupuję już tak dobry telewizor jak Sharp to żądam aby był w każdym calu doskonał, a niestety tak nie jest.
A czego Ty sie spodziewasz od tv w kwocie ok 2000?
Ja użytkuję swojego AD5 od jakiegoś czasu i nie zauważam aż takich problemów jak Ty. Owszem występuje może lekkie smużenie, ale dla mnie nie zauważalne. Tak już niestety ma technologia LCD. Współczynnik kontrastu zależy od...metody badania tegoż współczynnika. Każdy producent podaje inaczej.
Dać takiemu i jeszcze marudzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry