X360 a 1080p na SHARPIE 46XD1E

opall

New member
Sprawa ma sie tak. Mam LCD Sharp 46XD1E . Wiem ze po componencie ten telewior sygnalu 1080p mi nie przyjmie (taka jego specyfika). Jednak gdy podlaczylem XO kablem VGA to w momencie kiedy ustawiam rodzielczosc na 1920x1080 to mam czarny ekran a w menu telewizora wyskakuje napis "Wskazówka: Poza zasięgiem". Ktos ma jakiekolwiek pojecie o co chodzi?? Szukałem rozwiązania tego problemu na forum i za bardzo dojsc nie moge dlaczego tak sie dzieje :/
 
Ostatnia edycja:

mk5461

New member
Ten TV (jak zresztą większość LCDTV) nie obsługuje rozdzielczości 1920x1080 na wejściu VGA. Najwyższa rozdzielczość to 1280x1024 (60Hz).
Jest to opisane w instrukcji.
FullHD uzyskasz z komputera tylko przez HDMI.

Pozdrawiam
MK
 
Ostatnia edycja:

octanedh

New member
update owszem ale 1080p dziala tylko z xboxem 360 elite lub premium z hdmi.
jesli masz "starszego" xboxa360 to o 1080p po componencie albo po vga mozesz zapomniec. mam sharpa 42xd1ea i 360tke i 1080i po componencie wyglada bardzo dobrze. szkoda tylko ze tv ma ograniczony tryb zgodnosci z pc i nie mozna ustawic na nim 1920x1080 przez kabel vga, bo wtedy byloby naprawde super.ale tak jak pisalem obraz jest ok.
 

octanedh

New member
ciekawych rzeczy sie tu dowiaduje....kurcze nie wiedzialem ze po componencie albo przez vga mozna uzyskac 1080p. :D a mam 360tke i full hd-ka juz prawie 2 lata...heh:D
 

grah

New member
To że XD1 nie potrafi wyświetlić sygnału 1080p po Componencie, wcale nie znaczy, że X360 takie sygnału po VGA czy Componencie wypuścić nie może. Bo może. Podłącz do praktycznie dowolnego Samsunga 1080p po componencie i zobaczysz.
 

octanedh

New member
teoretycznie masz racje.jak jednak ma sie 1080p po componencie i po vga skoro wszyscy,zwlaszcza na tym forum, twierdza ze component i vga nie sa cyfrowe a analogowe? wejdz na forum onlinecenter.pl i sam zobaczysz ze ludzie maja problem aby uzyskac full hd przez xboxa za pomoca component, czy tez vga. sam psxextreme pisal ze jedyny wyjsciem aby uzyskac 1080p na xboxie jest zakup wersji elite lub premium z wbudowanym zlaczem hdmi bo po componencie, ktory jest na wyposarzeniu "starszych" premiumow, i tak sygnal 1080p nie leci.owszem w dashboardzie konsoli jest opcja 1080p ale nijak ma to sie gdy masz xboxa z componentem
 

octanedh

New member
a propos: czy na 100000% polączenie nowego xa360 premium przez hdmi do 42xd1ea bedzie dzialac w 1080p????????????????????????????????????????????????????????????? pytam tak dla pewnosci, bo ma zamiar zakupic takiego xboxa.....
 
Do góry