Sharp 37WD1E czy 32" ? a może 32RA1 ?

dnx

New member
Witam serdecznie,

jak wiele osób na tym forum zastanawiam się nad zakupem nowego TV i również mam mętlik w głowie. Wstępnie myślałem o Sharpie, ze względu na bardzo dobre opinie o TV tej marki na forum. Nie wiem jednak do końca czy warto kupić 37 czy 32 cale. Głównie TV będzie używany do SD, DVD, w przyszłości może do N-ki. Chciałbym sporadycznie podłączać do niego laptop. W najbliższym czasie dosyć "dużym" użytkownikiem TV będzie moje małe dziecko.

Warunki odległościowe: 2.20m - 2.40m, dziecko pewnie będzie oglądało bliżej ;).
Warunki świetlne pokój - strona południowa. Głównie oglądamy TV po południu - wieczorem.

Zastanawiałem się nad 37WD1E ewentualnie 32WD1E lub 32RA1 lub inny TV. Koszt tak w przedziale 3000 - 4000 PLN.

1. Co polecacie wybrać 32" czy 37" ?
2. WD1E czy RA1 czy coś innego, ewentualnie innej firmy ?
3. Czy TV Sharpa mają PIP lub PAP ? Nie jest to napisane w opisie modelu na stronie Sharpa. A PAP by się przydał czasami (jeden TV w mieszkaniu)

Dzięki za wszyskie przyszłe porady :)..

Pozdrawiam
dnx
 

GigeR

New member
Ostatnio miałem okazje podłączyć pod jeden sygnał z DVD (była to płyta z koncertem Żana Miszel Żara :) z koncertu w chinach) trzech telewizorków obok siebie Sony 32 S2520, Samsung 32 R82, Sharp 32 WD1.

Koncert obfitową w duże ilości czerni, ponieważ odbywał się nocą. Z moich obserwacji wysuwają się następujące wnioski:

-na Samsungu obraz z odległości 1,5 metra był nie za dobry, w oczy rzucał się problem z przejściami pomiędzy różnymi odcienami czerni, obraz był ziarnisty i pełen jakichś brudów.

-na SOny troszeczke lepsza jakośc obrazu, mniej brudów na ekranie troszeczke lepiej radził sobie z czeraniami, ale wszystko jakośtak rozmyte było.

-Sharp wypadł najlepiej z tej trójki bardzo ładnie radził sobie z przeskalowaniem obrazu do swojej rozdzielczości obraz o wiele gładszy i czystszy niż u poprzeników.

Także kupując WD1 z pewnością będziesz miał najlepszą jakośc obrazu z DVD i telewizji nie w wysokiej rozdzielczości.


Pzdr
 
Do góry