Telewizor

Krystian1

New member
Witam wszystkich członków HDforum. Mam na imię Krystian . Jestem przed decyzją kupna telewizora ,myślę że będzie to Sharp albo Samsung wielkości 42" , LCD .Proszę o poradę jaki wybrać typ Sharp czy Samsung.Znajomi namawiają mnie na Sharpa 42 xd1, czy ktoś wie jaką ten telewizor ma matrycę (IPS,MVA,PVA,WVA)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze Samsung jeszcze nie produkuje na Polskę telewizorów LCD w wielkości 42 " . Więc tu masz tylko Sharpa.
Sharp ma szybszą matrycę i lepsze skalowanie w SD , o czym przekonało się już dużo osób.
http://www.sharp.pl/index.php?id=263&L=19&tx_ttnews[tt_news]=1192&tx_ttnews[backPid]=262&cHash=d1d055877f
tu masz dane techniczne.
pozdrawiam
 

k70

New member
Witam
Mam dylemat z wyborem Sharpa tzn. czy wybrac 42XD1E czy 42RD2E ?
Odbiór sygnału bedzie z cyfry+ poprzez odbiornik Fergusona AF8018. Kanałami najczęściej oglądanymi bedą programy dla dzieci no i oczywiscie filmowe.
Wcześniej zdecydowałem się na XD1E lecz akurat nie był dostepny model 42 w sklepie, po kilku dniach czytania postów na tymże forum mam mętlik z wyborem pomiedzy tymi modelami.
A może wybrać 46 cali? Odległość od tv około 3m.
Dzieki za wszelką pomoc w wyborze.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
k70 napisał:
Witam
Mam dylemat z wyborem Sharpa tzn. czy wybrac 42XD1E czy 42RD2E ?
Odbiór sygnału bedzie z cyfry+ poprzez odbiornik Fergusona AF8018. Kanałami najczęściej oglądanymi bedą programy dla dzieci no i oczywiscie filmowe.
Wcześniej zdecydowałem się na XD1E lecz akurat nie był dostepny model 42 w sklepie, po kilku dniach czytania postów na tymże forum mam mętlik z wyborem pomiedzy tymi modelami.
A może wybrać 46 cali? Odległość od tv około 3m.
Dzieki za wszelką pomoc w wyborze.
pozdrawiam

dla Ciebie jak najbardziej 46 RD2
3m to spora odleglość

pozd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
k70 napisał:
więc jednak RD2 nie XD1E ? dzięki za podpowiedź, jednak zostanę chyba przy 42 calach.

RD2 gdyż lepiej będzie współpracował z Ferdkiem.Dziecko będzie miało lepszy obraz.Ferdek ten to nie jest najwyższy szczyt techniki.
Jeżeli to nie problem finansowy to bierz jednak 46". Te 4" przy XD1 to zupelnie inna matryca a przy RD2 to tylko większy obraz ale nawet te 4" to jest dużo i warto dopłacić. Tak się tylko wydaje że to mało ale popatrz na TV 17" i 21" to właśnie 4" różnicy a jaka kolosalna różnica w wielkości ekranu.

pozd
 
Do góry