Sharp 46XL1E czy 52XD1E

darioosz

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, od dluzszego czasu przegladam forum w poszukiwaniu interesujacej mnie odpowiedzi na temat jaki telewizor kupic, aktualnie posiadam 32" ale to o wiele za malo do komfortowego ogladania filmow HD.

Moj wybor padl na jeden z tych dwoch Sharpow, cena jest podobna tylko parametry...
:hmm:Czy podazac ku wielkosci i wybrac 52" XD1E bez 100Hz
Czy wybrac nowsza technologicznie konstrukcje z tym ze mniejsza 46" konstrukcje 46XL1E ale z obsluga 100Hz


Dodam ze najbardziej interesuje mnie jak najlepsza jakosc i komfort ogladania filmow HD 1080p itp
tv bedzie uzywany takze do ogladania telewizji "n" via HDMI

Oba modele sa w podobnej cenie wiec wybor jest trudny i prosze o pomoc :)
 

darioosz

Klub HDTV.com.pl
vip
jesli chodzi o odleglosc to mysle ze moge sie ustawic tak aby bylo odpowiednio od 2m do 3,5m ale mysle ze najwygodniej bylo by tak okolo 2,5 m moze troche mniej
 

Romanoff

New member
JA bym uderzał na Twoim miejscu w nowy model.W dodatku odległość 2,5m do tv będzie według mnie zupełnym minimum do oglądania 46".Do oglądania materiału 1080p będzie idealnie.Do każdego innego sygnału myślę,że nawet trochę za blisko.Najlepiej porównaj jak grają oba modele.Na razie nikt się nie wypowiedział czy w 46XL1E układ 100Hz dziala przy syganle HD, a to jest sprawa bardzo istotna.Bo z SD jest to sprawa raczej oczywista ,że działa.

Pozdrawiam
 

darioosz

Klub HDTV.com.pl
vip
100Hz

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, zdecydowalem ze bede kupowal 46" jednakze jedna rzecz nie daje mi spokoju a mianowicie funkcja 100Hz w 46XL1E, czy dziala ona takze w trybie HD ? bo jesli nie, a telewizor bedzie uzywany tylko do ogladania ze zlacz HDMI (tv N i komputer), niebedzie odbieral sygnalu SD z anteny do tv naziemnej to czy jest sens doplacac do 46XL1E czy na to samo wyjdzie kupujac 46XD1E ? A za zaoszczedzone pieniedze mozna by kupic jakis odtwarzacz Blueray lub cos podobnego.:hmm:

Z gory dzieki za odpowiedzi :)
 

darioosz

Klub HDTV.com.pl
vip
Wielkie dzieki Romanoff za linka do intrukcji, jakos niepomyslalem ze mozna to tam sprawdzic :) znalazlem ze z funkcji 100Hz niemozna korzystac przy odbiorze sygnalu z PC, problem w tym ze niewiadomo czy chodzi im o sygnal z DVI-HDMI czy VGA :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach i elimiacji jakichkolwiek obaw - wybieraj 46 XL1 . W razie gdybyś miał na mysli oszczędność - sprawdź 46 XD1 - na prezentacji w domu.
Sprawdź nową akcję - jutro - Sharp Polska na ten model.
 

michux

New member
Witam,
ta nowa akcja promocyjna Sharpa brzmi bardzo interesująco, na chwilę obecną nie moge znaleźć żadnej dodatkowej informacji na ten temat. Może ktoś ma jakieś nowe wiadomości.
Pzdr
 

kgorski

New member
Dla sygnału SD wybrałbym 46 XL1, a dla sygnału HD przy takiej odległości w zupełności wystarczy 46 XD1

52 XD1 i nie widzę konieczności posiadania 100 Hz TV. Chyba, że ktoś lubi mieć TV najnowszej generacji.

Podobnie jest z samochodami. Można kupić nowy model wchodzący na rynek, ale przy okazji ma się przyjemność testowania samochodu i ewentualnie wizyt w serwisie.

Modele z serii XD1 poprawiono dopiero po kilku miesiącach.

Ale to już kwestia gustu i podejścia do zagadnienia.

Pozdrawiam
Krzychu
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Masz rację pisząc o nowych modelach !!!

Wszystkie drobne i większe wady wychodzą po kilku miesiącach, tak było i z 46XD1. Teraz to dopracowany model a cena korzystna. Każda nowość ma wygórowaną cenę więc warto chwilę poczekać i kupić sprawdzone modele !!!!! Pozdrawiam :) :) :)
 

sin111

New member
tez bym bral 46XL1E ze wzgledu na lepszy obraz SD. Na razie czekam na fotki od Kikiego aby porownac oba modele
icon7.gif
 

baba

Member
Co z porownaniem

Czy jest mozliowosc porownanie tych modeli jak w temacie tego forum ? Który lepszy ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry