Sharp BL5EA

Soulider

New member
Jest upłynniane.
Wyniki kalibracji masz już na FB , wczoraj wrzuciłem tam zdjęcia.

Czy można gdzieś jeszcze znaleźć wyniki tej kalibracji, a może jakieś ustawienia obrazu ? Mam ten telewizor od jakiegoś czasu, nie mam do niego większych zastrzeżeń ale czuję że obraz to jeszcze nie jest to, co powinien wyświetlać.
 

wodaaa

New member
Witam posiadam ten model w wersji 55 od 2 miesięcy.
Ogólnie za ta kwotę i ta wielkosc jakość jest akceptowalna, android łapie czasami przywieszki jeżeli chodzi o aplikacje typu emby, ale da się przeżyć, jedynie nad czym ubolewam to kwestia płynności obrazu która mnie nie zadowala, gdyż w starym LG 42ln575s z opcją truemotion jest o niebo lepsza.
I tu powstaje pytanie czy w Sharpie istnieje gdzieś taka opcja która by to poprawiała? Przeszukałem całe menu i niestety nic takiego nie uraczylem... Jak wygląda obraz po kalibracji?
 

Kicak

New member
Witajcie, jestem zadowolonym użytkownikiem SHARP 50BL2EA, trafiony za 1300zł nowy. W moim odczuciu oferuje bardzo wiele, a jakość obrazu, dźwięku i możliwości systemu znacząco przewyższają moje potrzeby.

Jednak mam jeden duży problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Mówiąc kolokwialnie telewizor bardzo marnie ciągnie internet (LTE z routera Huawei). Inne urządzenia w sieci nie mają żadnych problemów, a telewizor zachowuje się tak, jakby nie umiał "rozpędzić" internetu. Stoi 4m od routera, laptop postawiony w tym samym miejscu i podpięty kablem HDMI do TV bez mrugnięcia odtwarza filmy w HD, ściąga pliki itd.. Natomiast dla telewizora stanowi to wielki kłopot. Choćby ściągnięcie pliku 15MB SmartTubeNext programem Downloader jest właściwie niemożliwe, a przez telefon to minuta. Film z CDA w 360p idzie na raty i co 2 minuty buforowanie, na laptopie 480p odtwarza na bieżąco i na lajcie.

O co w tym chodzi, jak to zmienić?

Sharp jest zaktualizowany, ma dużo wolnej pamięci, robiłem internetowe triki z "czasem z internetu" i resetem, niestety bez efektu. Po kupnie telewizora i przed aktualizacjami tego problemu nie było.
 
Ostatnia edycja:

Kicak

New member
Zagadka rozwiązana. Żadne resety, aplikację, porady z YouTube nie dawały żadnego efektu. Rzeczywistą przyczyną mega zamulania internetu przez mój telewizor Sharp jest ustawienie czasu. Automatyczne pobieranie czasu z internetu, choć czas w telewizorze wygląda na prawidłowy, z jakiegoś magicznego względu, jest powodem problemów z transferem danych w tym telewizorze.

Wystarczy ustawić ręczne czas i datę, i internet zasuwa jak szalony. Po ponad roku mojej męki, to banalne ustawienie odmienia rzeczywistość. Niekiedy po ponownym włączeniu trzeba sprawdzić i skorygować aktualny czas, jeśli odbiega od rzeczywistego.
 
Do góry