Sharp - odległość oglądania

mac81

New member
42" LCD odległość oglądania pilne!!!

Witam. Mam pytanko do użytkowników 42” LCD. Zamierzam kupić
Sharp LC-42XD1E ale chcę go postawić na ścianie na której mógł bym oglądać go z odległości 3 – 3,5m. Sygnał będzie albo z cyfry albo z nTV. Proszę napiszcie czy to nie za blisko ale chodzi mi o wasze osobiste doświadczenia a nie jakieś zasady z przesuwaniem przecinków.

Pozdrawiam
 

radzix

Member
mac81 napisał:
Witam. Mam pytanko do użytkowników 42” LCD. Zamierzam kupić
Sharp LC-42XD1E ale chcę go postawić na ścianie na której mógł bym oglądać go z odległości 3 – 3,5m. Sygnał będzie albo z cyfry albo z nTV. Proszę napiszcie czy to nie za blisko ale chodzi mi o wasze osobiste doświadczenia a nie jakieś zasady z przesuwaniem przecinków.

Pozdrawiam

Przede wszystkim nie pisz czarną czcionką.

Co do odległości to sam musisz ocenić jaka będzie dla Ciebie optymalna.
Wg. mnie w Twoim przypadku 42'' będzię ok. choć z pewnością, ktoś powie bierz 50''. Niedawno na temat odległości oglądania był wątek.
Najlepiej sprawdź to empirycznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to są wartosci graniczne - co to oznacza?
Że jednym pasuje super , innym super nie pasuje.
Dlatego taka decyzję powinieneś podjemować samemu / oczywiście z rodziną/ ale u siebie w domu.
 

Mibars

New member
KiKi ma racje - wszystko zależy od tego, co nazywasz "akceptowalnym poziomem".

Sami posiadamy tego Sharpa, tylko w wersji 37" i zastanawialiśmy się nad 42"... Nie wzieliśmy, bo jakość obrazu okazała się być za słaba...

...Ale tylko w sklepie!

Później podpatrzyłem, że sygnał HD (Discovery) w MediaMarkt, gdzie ten telewizor stał na wystawie był podawany nie poprzez HDMI, nie poprzez komponent, czy nawet kompozyt, a poprzez kabel amtenowy! A olbrzymią różnicę w sygnale SCARTem, a kablem antenowym widać nawet w przypadku sygnału SD i zwykłego telewizora przy Cyfrze plus...

Obecnie w LC37XD1E uważam, że statyczne obrazki da się oglądać nawet z odległości jednego metra (Np zdjęcia z aparatu, nieruchome sceny w Cyfrze), obraz ruszający się i z anteny naziemnej w akceptowalnej dla mnie jakości, to już około 2 metry (elektronika nie zawsze nadąża za poprawnym przetworzenem przeplotu na normalny sygnał i czasem na mniej, niż sekundę widać "grzebienie" na krawędziach). Dla porównania sygnał "HD" w Media Markt z tej odległości był niemal nie do zaakceptowania...
 

Mac6

New member
mac81 napisał:
Witam. Mam pytanko do użytkowników 42” LCD. Zamierzam kupić
Sharp LC-42XD1E ale chcę go postawić na ścianie na której mógł bym oglądać go z odległości 3 – 3,5m. Sygnał będzie albo z cyfry albo z nTV. Proszę napiszcie czy to nie za blisko ale chodzi mi o wasze osobiste doświadczenia a nie jakieś zasady z przesuwaniem przecinków.

Pozdrawiam
Dla osoby o przeciętnym wzroku optymalna odległość do oglądania obrazu w formacie 1080i (nSPORT, Discovery HD, MGM,...) na monitorze o przekątnej 42", to około 170 cm. Gdy usiądziesz dalej, to nie będziesz widział tylu szczegółów, ile oferuje ten format obrazu. Przy oglądaniu na tym monitorze obrazu SD optymalna odległość, to ok. 320 cm.
 

Mibars

New member
A ja właśnie się przekonałem, że na 37" przy full HD tracę calą masę detali, jeśli siedzę dalej, niż 2 metry...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
piaslismy o tym wielokrotnie.
Kupowanie na zapas telewizora Full Hd - mija się z celem.
Bo za kilka lat - potrzebować bedziemy znacznie wiekszy ekran - a kosztować bedzie on 1/4 dzisiejszej ceny. Więc zakup dziś wymaga starannego doboru.
 
Do góry