Dylemat w sprawie zakupu lcd 32" do 3000

polifem

New member
Witam. Od kilku dni chodze po sklepach z zamiarem zakupu telewizora LCD jak w temacie. Bardzo wiele pochlebnych opinii, na forum, zostalo poswiecone telewizorkowi Sharp 32WD1E-natomiast gdy zobaczylem ow telewizor w sklepie przerazilem sie wyswietlanym przez niego obrazem. Rozumiem, ze telewizory w duzych sklepach sa czesto podlaczane pod 1 sygnal, ale w takim razie wszystkie powinny grac slabo, a w tym sklepie wsrod tych wszystkich telewizorow najgorzej wypadl WD1E ( Moze ktos z was ma w domu ten telewizor podlaczony do kablowki- prosze o podzielenie sie spostrzezeniami, jaka macie jakosc obrazu???). Dlatego zaczalem przekopywac forum w poszukiwaniu innego telewizora. Z tego wszystkiego co wyczytalem zamierzam sie dodatkowo przyjrzec takim telewizorkom :
JVC G80
Philips 7441

Jesli chodzi o parametry to z pewnoscia Sharp wypada najlepiej ale czy to sie przeklada w praktyce? W szczegolnosci zwracalem uwage na czas reakcji matrycy- u sharpa 6ms reszta 8. Jak wypada konfrontacja tych telewizorow mimo roznych parametrow.
Prosze o opinie i spostrzezenia.
 

Rokko32

New member
A może warto zobaczyć 32AD5 całkiem fajne parametry, cena atrakcyjna poniżej 3000zł, nowość na rynku a obraz na 26 calach jest extra na kablówce przynajmniej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 32 G 80 - ma rozwiązania , które powoduje że na prezentacjach w domu jest najcześciej wybierany.
 

polifem

New member
a na tym jvc nie wystepuje zjawisko smuzenia albo efekt echo? Pytam bo ma dosc slabą, jak na terazniejsze rozwiania, reakcje matrycy 8ms. pozdrawiam.
 

helper

New member
32AD5 Sharpa ma bardzo dobre parametry i wyposażenie. Kosztuje poniżej 3k i co ważne (jak na linię otwierającą) jest bardzo ładny.

Ps. Umów się ze Sprzedawcą, że chcesz dostawę do domu, a decyzję o zakupie podejmiesz po podłączeniu telewizora do własnego sygnału w domu.
 

irek29

Member
Ja od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem sharpa 32 wd1e (podkreślam szczęśliwym). Przy okazji podziękowania dla kikiego. Mam podłączone dvd, C+, i zwykłą antene dachową. Na DVD po HDMI super, cyfra też bardzo miłe zaskoczenie. Dużo się pisało o słabym sygnale C+ ale na tym tv śmiga b dobrze. Na zwykłej antenie też jest całkiem ok, choć bez rewelacji. Poza tym telewizorek ma wiele ciekawych rozwiązań. Ma np. ustawienia temperatury kolorów, czerni i to co mi się najbardziej spodobało:
3D-Y/C jest to redukcja zakłóceń w obrazie(rozmycie punktów i nakładanie się kolorów), są 4 takie ustawienia. Jest też super rozwiązanie: ustawienie MJC (Movie Judder Cancellation) zwiększa przejrzystość szybko poruszających się obrazów. I jeszcze kilka innych bajerów. No i wygląd zewnętrzny jak dla mnie bomba:grin: . Polecam.
 

irek29

Member
ArtS007 napisał:
Irek, jak wygląda sprawa czerni wieczorem, bez światła? Kusi mnie ten telewizorek. :rolleyes:

ArtS :)
Powiem Ci tak: Za te pieniążki warto go mieć. Jak już pisałem ja jestem zadowolony. Jeśli chodzi o czerń jest myśle na poziomie, ale jest opcja w ustawieniach zaawansowanych odnośnie czerni. Zaznaczasz ptaszka i jest już b. dobrze. Na pewno idealna nie będzie, takiej musisz szukać w telewizorkach z wyższej półki cenowej. Pamiętaj, że za ten tv dajesz 3 kawałki. Ja polecam. Uśmiechnij się do kikiego, (tak jak ja to zrobiłem) dostaniesz dobrą cenę.
 

polifem

New member
Jednak zdecydowalem sie na kupno sharpa 32AD5E. Wydaje mi sie ze ow telewizorek lepiej sobie radzi na sygnale z kablowki niz WD1 ( bynajmniej jak porownywalem u mnie w domu ), no i cena tez dobra 2600 zl. W kazdym razie jestem zadowolony, jedynie jakosc dzwieku nie jest zachwycajaca. Teraz do pelni szczescia pozostaje zakup kina domowego. W miare tanie i dobrze wygladajace jest kino domowe samsung HT-TQ25 za "jedyne" 650 zl ( moze ktos z forumowiczow ma ten sprzet w domu, jesli tak to prosze o opinie ). Poki co mam zwykla mante polaczona po komponencie.

ps. Czy jest duza roznica przy polaczeniu telewizora z dvd, przez komponent, miedzy kablem zwyklym za 9 zl a kablem za 60 zl? Jesli ta roznica jest nieznaczna, to po co przeplacac :)
 

Szymex

New member
Jeżeli chodzi o kable to ja taki za 9 zł wywaliłem (SCART) i kupiłem za 50 zł. Różnicę widać gołym okiem. Warto kupić lepszy kabel, szczególnie dla sygnałów analogowych.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dużo zależy od jakości wykonania. Kabel za 9 zł wcale nie musi być z założenia marny. Jednak z reguły tak bywa. Dobrze, aby był pełnożyłowy i ekranowany.

ArtS :)
 
Do góry