Sharp 32AD5

Tocki

Member
Witam.
Kupilem niedawno Sharp 32AD5... i chce podlaczyc go z kompem.
"Wejścia: terminal HDMI x 2, SCART x 2, Component, AV/S-video,PC-in"
Jak to podlaczyc ? najlepiej jakimi kablami ?
HDMI-DVI ? oraz Kabel Mały Jack -2xRCA ? czy D-sub?
A do czego sluzy to "PC-in" prosze o rade....

takie 2 kable wystarczy ? dodam ze chce zeby dzwiek szedl z TV jak ogladam film z kompa.
http://allegro.pl/item209956170_kabel_hdmi_dvi_10m_zloty_profesj_f_vat_khdg10.html
http://allegro.pl/item209855097_kabel_maly_jack_2xrca_10m_golddigi_podl_pc_wie.html
http://allegro.pl/item213314045_kabel_wt_3_5_str_2xrca_prolink_exclusive_10m.html
 
Ostatnia edycja:

Rokko32

New member
Ja swojego LCD26AD5 podłączam do kompa kablem RGB takim jak pisze w instrukcji, poprostu odłączam kabel z monitora D-SUB i przypinam go do TV do złącza EXT7 nastepnie odłaczam minijacka z monitora o podłaczam go do złącza w TV EXT5/7, nastepnie w kompie ustawiam rozdzielczośc na 640x480 a na TV 1360x768 i tak z Tv robi mi się monitor:)
W TV 32AD5 z tego co wiem są takie same złącza i powinno działać bez problemu. Życze powodzenia..:)
 

Rokko32

New member
Jeszcze chcą dodać że to jest sposób oczywiście bez zakupu dodatkowych kabli poprostu wykorzystuje się kable z kompa...:)
 

Tocki

Member
Rokko32 napisał:
Jeszcze chcą dodać że to jest sposób oczywiście bez zakupu dodatkowych kabli poprostu wykorzystuje się kable z kompa...:)



Ok sproboje tak tez, akle ja mam 10 metrow od kompa wiec nie zrbie tego z standardowym kablem.. Mozesz mi pokazac mniej wiecej jaki to ma byc kabel (np na allegro) Poza tym ja chce dzwiek z TV przy ogladaniu filmu z Kompa... wiec tez da sie tak zrobic ? a z HDMI nie bedzie lepsza jakosc?
 

Rokko32

New member
Witam ponownie, oczywiście że przez HDMI jakoś będzie lepsza, gdyż sygnał cyfrowy będziemy przesyłać, i myślę że wystarczy dokupić kabelek DVI-HDMI który przysła zarówno obraz jak i dźwięk. Sam mam zamiar kupić taki kabel i jestem skłonny wybrać ten pierwszy tylko jak widze on jest 18 pinowy a wiem że są też 24 pinowe ale niepotrafie powiedzieć czym ta różnica skutkuje także sam musze się jeszcze dokształcić a może ktoś zna się bardziej na tym ode mnie to proszę o informacje:)
 

Romanoff

New member
Rokko32 napisał:
Witam ponownie, oczywiście że przez HDMI jakoś będzie lepsza, gdyż sygnał cyfrowy będziemy przesyłać, i myślę że wystarczy dokupić kabelek DVI-HDMI który przysła zarówno obraz jak i dźwięk. Sam mam zamiar kupić taki kabel i jestem skłonny wybrać ten pierwszy tylko jak widze on jest 18 pinowy a wiem że są też 24 pinowe ale niepotrafie powiedzieć czym ta różnica skutkuje także sam musze się jeszcze dokształcić a może ktoś zna się bardziej na tym ode mnie to proszę o informacje:)
Kabelkiem DVI-HDMI nie prześlesz dżwięku.Jedynie sam obraz.Dżwięk trzeba podłaczyć oddzielnym kabelkiem.
Pozdro
 

Tocki

Member
A jeszcze jedno skoro podlacze Jack -2xRCA do karty dzwiekowej.. to co z glosnikami ?(zestw 5.1) musze je za kazdym razem wylanczac i podlaczac ten kabel Jack -2xRCA ? czy jest jakas przejsciowka
 

Tocki

Member
Tocki napisał:
A jeszcze jedno skoro podlacze Jack -2xRCA do karty dzwiekowej.. to co z glosnikami ?(zestw 5.1- zestaw ten narazie nie podlanczam!, Chce dzwiek z TV ) musze je za kazdym razem wylanczac i podlaczac ten kabel Jack -2xRCA ? czy jest jakas przejsciowka
I gdzie mam podlaczyc ten kabel w ktore wejsc ?;] tv Sharp 32AD5
 

Tocki

Member
podlaczylem hdmi/dvi i sa pixelki i tv mi sie zepsul ;p... chyba sprzedam te kable i kupie d-suba.. jesli chce ktos wiecej wiedziec o ci jak niech pisze do mnie ;]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dostałeś kontakt do szefa serwisu centralnego. Więc już masz z pewnością całą i pełna wiedzę.
 

Tocki

Member
od jakiegos tygodnia moj Sharp 32ad5 wydal 2 razy dziwny dzwiek. Strzelilo w nim cos wsrodku i to bardzo glosno.. ale nic sie nie stalo. Czy ktos wie co to moze byc ?
 
Do góry