SHARP LC-26AD5E czy JVC LT-26A80

zw1erz

New member
Witam. Mial ktos okazje zetknąć sie z tym nowym sharpem, bo o jvc opinie sa dobre. Cena praktycznie taka sama więc prosiłbym speców zeby cos doradzili:)

Pozdr
 

Rokko32

New member
Ja mam ten TV od 5 dni i musze przyznać że obraz jest na nim super a odbieram programy z kablówki, jedynie co to miałem problem z przełączaniem kanałów jak zmieniałem programy to 3 razy zawiesił mi się i jedyna rada na odwieszenie było wyciągniecie wtyczki z gniazdka ale wymieniłem Tv na nowy egzemplarz i jest teraz OK. Polecam ten model SHARPA jakby nie było jest to Made in Japan:)
 

Rokko32

New member
Mam jeszcze takie pytanko może ktoś wie lepiej ode mnie na czym polega dokładnie opcja OPC oraz funkcja "teks na obrazie"??
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Funkcja OPC w pozycji wł.powoduje że telewizor analizuje światło otoczenia i automatycznie dostosowuje jasnośc wyświetlacza .
Wydaje mi się że chodzi o ;telegazetę; jest tam funkcja która pozwala na wyświetlenie po lewej stronie normalnego obrazu , a po prawej teletekst.
 

Rokko32

New member
Dziekuje za odpowiedź i chciałem jeszcze dopytać gdzie w menu tv jest ta opcja żeby ją włączyć bo wydaje mi się że w Moim LCD nie ma tej opci włączenia jej a ten model ma OPC czy możliwe że ona poprostu jest włączona na stałe i nie da się jej włączyć i wyłączyć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polecam Sharpa - gra extra w kablówce i jest mocnym punktem Sharpa w klasie cenowej.
 

Rokko32

New member
To fakt obraz z kablówki na tym Sharpie jest super, żywe i ostre kolory nie mówiąc już o HD. Jeśli ktoś nie szuka wyrafinowanego telewiora to za taką niską cene zdecydowanie polecam Sharpa z serii AD5....
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Rokko32 napisał:
Dziekuje za odpowiedź i chciałem jeszcze dopytać gdzie w menu tv jest ta opcja żeby ją włączyć bo wydaje mi się że w Moim LCD nie ma tej opci włączenia jej a ten model ma OPC czy możliwe że ona poprostu jest włączona na stałe i nie da się jej włączyć i wyłączyć?
W moim RD1E wchodzę :
Menu - Obraz
Tryb AV
OPC ( wł.-wył.)
 

Rokko32

New member
Dzięki *DIANA za odpowiedź, właśnie sprawdzałem i niestety w Moim AD5 nie mam w menu opcji OPC być może w tym modelu jest Ona włączona na stałe, przynajmniej gdzieś czytałem że jest taka możliwość w niektórych modelach. Ale najważniejsze że obraz jest extra:)
 
Do góry