TV LCD Sharp LC-60UI9362 - recenzja | test | opinie

drakmen

New member
Zainteresowanych chciałbym poinformować że na wbudowanej przeglądarce w Sharpie można oglądać filmy np na stronie CDA. Odtwarza w 1080p.
 

marcin_w1983

New member
Zainteresowanych chciałbym poinformować że na wbudowanej przeglądarce w Sharpie można oglądać filmy np na stronie CDA. Odtwarza w 1080p.

Używasz jakieś klawiatury/myszki do obsługi? bo pilotem to jest masakra
Są na tej platformie AQUOS net+ jakieś warte uwagi aplikacje np żeby apke CDA zainstalować? ogólnie w porwaniu do smarta LG to w Sharpie dosyć słabo to wygląda.

Ja też od kilku dni bawię się tym tv. Dźwięk rewelacyjny, obraz też chodź fakty jest minimalny clouding który w niczym mi nie przeszkadza i raczej w tym przedziale cenowym to norma (ja zapłaciłem 2600 = 3200 - mały tv który sprzedałem za 600. Tv działa płynnie, wideo 4k 60fps odtwarza rewelacyjnie nic się nie tnie. Ani razu TV się nie zawiesił. Jedynie czego żałuje to że nie wziąłem 70 ;)
 

pita1983

New member
Mi po kilku dniach użytkowania brakuje dobrego ustawienia kolorów, żaden z fabrycznych trybów do końca mi nie odpowiada. Wiadomo przydała by się profesjonalna kalibracja, ale u mnie w okolicy nikt nie świadczy takich usług. Swoją drogą jaki to koszt?
Druga rzecz to problem z dźwiękiem na netflixie, raz leci przez amplituner, raz nie. Nie rozgryzłem jeszcze tego zagadnienia.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

drakmen

New member
Ja mam kalibrację na "oko" od KIKI, natomiast jest ona wykonana dla źródła z HDMI. Przetestowałem ją na obrazie z DVB-T i niestety ale po kalibracji dla mnie obraz był nie do zaakceptowania (skóra szara, kolory wyblakłe, jak dla mnie dużo lepiej na standardzie). Jeszcze nie zrobiłem tej kalibracji dla źródła z HDMI - być może tam będzie poprawa.
 

stingeros

New member
Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest 70ui7652e. W końcu wystawili go na ściankę w MM. Jest dużo tańszy niż 70ui9362e a moim zdaniem lepszy. Widziałem na żywo i faktycznie czerń jest ładna czyli VA. Jest grubszy co świadczy o Direct Led. Oczywiście w MM cena zabójstwo 4599 ale jak widać po necie spokojnie za 3800 do kupienia.
Oczywiście pooglądałem go z grubsza i zapomniałem zapytać i sprawdzić czy można wyłączyć Active Motion.
Tutaj prośba do marcin w1983 oraz pita1983 proszę Was o sprawdzenie możliwości wyłączenia Active Motion podczas odtwarzania filmów z usb :)
 

pita1983

New member
Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest 70ui7652e. W końcu wystawili go na ściankę w MM. Jest dużo tańszy niż 70ui9362e a moim zdaniem lepszy. Widziałem na żywo i faktycznie czerń jest ładna czyli VA. Jest grubszy co świadczy o Direct Led. Oczywiście w MM cena zabójstwo 4599 ale jak widać po necie spokojnie za 3800 do kupienia.
Oczywiście pooglądałem go z grubsza i zapomniałem zapytać i sprawdzić czy można wyłączyć Active Motion.
Tutaj prośba do marcin w1983 oraz pita1983 proszę Was o sprawdzenie możliwości wyłączenia Active Motion podczas odtwarzania filmów z usb :)
Nie widzialem nigdzie opcji wyłączenia. Moim zdaniem jest on niezauważalny, widziałem "upłynniacze" w akcji na innych TV i faktycznie może być męczące na dłuższą metę.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

marcin_w1983

New member
ja też nie widziałem możliwości wyłączenia Active Motion, ale też nie jest on zauważalny.
Jestem ciekaw jak w tych modelach 60 i 70 z serii ui7652 wygląda problem z cloudingiem
 

stingeros

New member
To dziwne, że nie nie przeszkadza Wam active motion. Z reguły jest tak, że albo jest widoczny albo wyłączony, nie ważne już jaki stopień wygładzania. Jest metoda na sprawdzenie różnicy active motion a bez. Włączcie tryb ekranu GRA, wtedy dezaktywują sie automatycznie wszystkie ulepszacze.
Jeżeli chodzi o clouding w 7652e to w przelaczeniu między prezentacjami był czarny ekran i nie widzialem kompletnie żadnych plam czy poświat tylko jednolity czarny ekran.
 

drakmen

New member
To dziwne, że nie nie przeszkadza Wam active motion. Z reguły jest tak, że albo jest widoczny albo wyłączony, nie ważne już jaki stopień wygładzania. Jest metoda na sprawdzenie różnicy active motion a bez. Włączcie tryb ekranu GRA, wtedy dezaktywują sie automatycznie wszystkie ulepszacze.
Jeżeli chodzi o clouding w 7652e to w przelaczeniu między prezentacjami był czarny ekran i nie widzialem kompletnie żadnych plam czy poświat tylko jednolity czarny ekran.

Clouding
Pamiętaj że w sklepie tego nie zauważysz. Widać tylko w ciemności jak wszystki światła pogaszone i świeci tylko TV.
 

stingeros

New member
To fakt. W sumie czerń też jest inna. W domu to w ogóle tv wydaje sie nagle mały, świeci słabiej niż w sklepie itp itd.
 
Do góry