TV LCD Sharp LC-60UI9362 - recenzja | test | opinie

Karol1976

Active member
Bez reklam
Znalezione w necie:
Sharp zamierza wprowadzić na polski rynek łącznie cztery modele telewizorów, w tym po dwa z podświetlaniem krawędziowym (Edge LED) oraz pełnym (Direct LED). Modele z podświetleniem Edge LED będą miały oznaczenia: LC-60UI9362E lub LC-70UI9362E. Jak można wywnioskować po numeracji pierwszy z nich zostanie wyposażony w ekran 4K o przekątnej 60 cali, drugi z kolei będzie posiadał panel 70-calowy. Identycznie wygląda sprawa w przypadku telewizorów z podświetleniem Direct LED, które cechują się większą ilością niezależnych stref podświetlenia (choć producent nie zdradza szczegółów na temat konkretnej liczby tychże stref), a więc i lepszą czernią oraz kontrastem statycznym. Tutaj oznaczenie dwóch kolejnych telewizorów wygląda następująco: LC-60UI7652E lub LC-70UI7652E dla odpowiednio 60 oraz 70 cali. Modele z podświetleniem Edge LED bazują na matrycach IPS, natomiast modele Direct LED używają matrycy VA. Z kolei deklarowana jasność maksymalna wynosi 400 cd/m². Obecnie ceny telewizorów plasują się mniej więcej na takim poziomie: 3199 złotych za Sharp LC-60UI9362E, 5399 złotych za Sharp LC-70UI9362E, 2799 zł za Sharp LC-60UI7652E oraz 4599 złotych za Sharp LC-70UI7652E.


reasumując: model 60" i 70" UI9362 - Edge Led i matryca IPS
model 60" i 70" UI7652 - Direct Led i matryca MVA

Nie MVA a VA a to jest różnica !
 

stingeros

New member
Ten clouding u Darkmena to jakaś masakra. Jak producenci w 21 wieku mogą Nas karmić takimi rzeczami. Tak szczerze powiedziawszy gdybym trochę nie poczytał o tym zjawisku to w życiu bym o nim nie wiedział gdyż mój LG 55la620s kupiony w 2013r. kompletnie nie ma tego zjawiska. Na czarnym tle jest wszystko równomiernie czarne. Strach kupować teraz TV skoro modele za 10k maja takie badziewne plamy wrrr.


Wracając do Sharpa to jednak wg mnie niższe modele wygrywają gdyż matryca VA to lepsza czerń i kontrast ale gorsze kąty. IPS to tylko lepsze kąty.... No i cena za 70UI7652 poniżej 4 tysiaków kusi :)
 

pita1983

New member
Z tym ips to chyba jakiś błąd (przynajmniej mam taką nadzieję) w większości źródeł podają ze to VA, na display spec mowa nawet o direct led.
https://www.displayspecifications.com/en/model/77d6168a
Kiedyś trafiłem na jakiś artykuł, z omówieniem tych dwóch rodzajów matryc i ich różnic, bylo tam o ilościach stref mozliwych do wygaszenia, może ktoś podklei linkiem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

rojam

New member
chyba najlepiej będzie jak się wypowie ktoś z dystrybucji tego modelu o- jaka matryca i jakie podświetlenie zostało zastosowane w powyższych modelach Sharpa - może Kiki zajmie się wyjaśnieniem tego - bo jest to bardzo ważna informacja dla kupujących
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
według mnie oba mają VA , widziałem Twoje zdjęcia i oglądam też fotki u kikiego i nie wygląda to an IPS
 

drakmen

New member
Do udostępnionego folderu na 5 stronie dodałem test matrycy - VA czy IPS. Smugi po palcu pozostają więc wychodzi na to że to jednak matryca VA.
 

rojam

New member
Do udostępnionego folderu na 5 stronie dodałem test matrycy - VA czy IPS. Smugi po palcu pozostają więc wychodzi na to że to jednak matryca VA.
nie chce być złośliwy -ale w 21 wieku żeby "testem palca" wyjaśniać rodzaj matrycy w tv ? :) od tego jest producent, żeby takie dane podawać
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
nie chce być złośliwy -ale w 21 wieku żeby "testem palca" wyjaśniać rodzaj matrycy w tv ? :) od tego jest producent, żeby takie dane podawać

To wyślij zapytanie do producenta jaki model i na jakiej matrycy jest dany model , Zobaczysz jaką dostaniesz odpowiedz
 

rojam

New member
To wyślij zapytanie do producenta jaki model i na jakiej matrycy jest dany model , Zobaczysz jaką dostaniesz odpowiedz
po obejrzeniu zdjęć z cloudingu w modelu 60" --wyleczyłem się szybciutko z modelu 70" :) jednak prosta zasada --chcesz mieć jakość - zapłać odpowiednią kasę. Do oglądania TV w dzień i grania na konsoli (ekran 70 ") może i się nadaje --ale już ciemny pokój z filmami słabo to widzę.
 

drakmen

New member
po obejrzeniu zdjęć z cloudingu w modelu 60" --wyleczyłem się szybciutko z modelu 70" :) jednak prosta zasada --chcesz mieć jakość - zapłać odpowiednią kasę. Do oglądania TV w dzień i grania na konsoli (ekran 70 ") może i się nadaje --ale już ciemny pokój z filmami słabo to widzę.




Zdecydowanie się z Tobą zgadzam, jeżeli masz wydać około 5000 tysięcy na 70 cali to chyba lepiej zejść do 65 cali i kupić coś z serii NU8000 od Samsunga. Niestety jak widać SHARP to telewizory budżetowe. Też się zastanawiałem nad tym modelem 55 cali z serii NU8000 tylko że koszt to ok 3500zł. A ten nie dość że tańszy to jeszcze z drugim TV w gratisie.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Po koniec roku coś tam mają lepszego wprowadzać. Może uda im się zbliżyć do dawnej świetności.
 

pita1983

New member
Od dzisiaj wisi u mnie 70ui9362e, pierwsze wrażenia są raczej pozytywne. Po pierwsze rozmiar, wcześniej wisiało stare 42" z poprzedniego mieszkania, miałem obawy czy nie przeszacowalem rozmiaru. Jest idealny do moich warunków. Wizualnie sama obudowa minmalistyczna co tez mi bardzo odpowiada. Jakość obrazu satysfakcjonująca. Dźwięk jest... (posiadam zestaw stereo, nie używam głośników tv, ich ocenę pominę)
Co do funkcji smart, uzywam tylko netflix i yt, działają plynnie. Wadą jest (być może inne marki też tak mają) brak możliwości zmiany ustawień obrazu gdy apka jest uruchomiona.
Potwierdzam również występowanie cloudingu, widoczny na czarnym tle. (do zaakceptowania, wcześniej nie wiedziałem o tym zjawisku, dowiedziałem się kilka postów wcześniej... żałuję że już wiem na czym ono polega :) )
Reasumując- wszystkie "wady" rekompensuje mi rozmiar i cena, odliczając drugi TV z zestawu, wychodzi moim zdaniem dość dobry duży TV w bezkonkurencyjnej cenie.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Podświetlenie direct LED nie = się strefowe wygaszanie. Zatem nie musi dawać lepszego efektu za to tv jest grubszy.
 

QQQ_QQQ

New member
Cześć,
Czy podłączaliście do tego TV komputer/konsolę? Ciekawy jestem jaki jest input lag, czyli czy da się na tym grać czy opóźnienie sygnału jest zbyt duże
 
Do góry