Sharp lc-55ui8652e

Mixxer5

New member
Cześć,
zacznę od tego, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o TV- jeszcze tydzień temu nie planowałem żadnego kupować... kiedykolwiek. Mam duży (32`) monitor do komputera, ale kupiłem PS4 Pro i okazało się, że nie bardzo da radę grać z kanapy. Trochę poczytałem, w zasadzie dalej niewiele rozumiem, ale zaciekawił mnie SHARP LC-55UI8652E, bo jest w rozsądnej cenie (2100) i wg displayspecifications (nie mogę dodać linku przed napisaniem 5 wypowiedzi) lepszą matrycę od analogicznego Samsunga (tzn Sharp ma FRC). Byłbym wdzięczny za radę czy warto. TV już zamówiłem, ale mogę jeszcze anulować jeśli znajdę coś lepszego. Z góry dziękuję!

EDIT: Dodam jeszcze, że nie interesują mnie w ogóle funkcje smart- TV będzie podpięty pod PSa albo komputer i ma służyć do oglądania Netflixa/HBO Go i gier.
 
Ostatnia edycja:

Kain.

New member
Witaj,
Sam niedawno kupiłem LC-65UI7552E za 2,5k i powiem Ci, że jestem więcej niż zadowolony. Jakość obrazu dobra już od 720. Bardzo dobra FullHD. Do 4k nie czuję potrzeby się zbliżać z 3,5-4m.
Myślę, że będziesz zadowolony. Zwróciłbym tylko uwagę na modele z pełnym podświetleniem- Direct led. Pozwoli zmniejszyć stres z cloudingiem i rozjaśnionymi literami.
Gry na Ps4 wyglądają super. A wszelkie ewentualne mankamenty wynagradza rozmiar:)
 
Ostatnia edycja:

Mixxer5

New member
Witaj,
Sam niedawno kupiłem LC-65UI7552E za 2,5k i powiem Ci, że jestem więcej niż zadowolony. Jakość obrazu dobra już od 720. Bardzo dobra FullHD. Do 4k nie czuję potrzeby się zbliżać z 3,5-4m.
Myślę, że będziesz zadowolony. Zwróciłbym tylko uwagę na modele z pełnym podświetleniem- Direct led. Pozwoli zmniejszyć stres z cloudingiem i rozjaśnionymi literami.

Dzięki! Na temat tej poprzedniej generacji akurat trochę info jest, niestety jeśli chodzi o nowe to znalazłem 7 recenzji na amazon.de... I nic więcej. To oczywiście nic nadzwyczajnego przy nowym modelu, ale sharp jest niezwykle...hm. Oszczędny w podawaniu info, bo różne modele mają praktycznie tę samą specyfikację na ich stronie, więc trudno się na coś zdecydować.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Poczekaj - dozbieraj kasy i kup Philipsa 55PSU8303 albo 49PUS 8303 za 3200 zł. BĘDZIESZ MEGA ZADOWOLONY ! - Żaden Sharp ...
 

Kain.

New member
z tego, co sam szukałem, często różnicą jest kolor ramki.
System sharpa jest dość oszczędny. Jednak idzie ustawić kolory pod siebie, a programy przerzuca szybko, w porównaniu do tv sprzed kilku lat). Sam youtube działa tak jak w samsungu. Netflixa nie używałem.
Za 200zł można sprowadzić smartv boxa, który odpali Ci wszystko co potrzebujesz, a jeszcze jest mobilny i łatwy w wymianie (upgrede na nowy, wywóz na działkę).
 

Mixxer5

New member
Dobra, po paru tygodniach testowania mogę z czystym sumieniem polecić. Teraz cena skoczyła o 150-200zł, ale nadal uważam, że warto. Jakość obrazu jest bardzo dobra, HDR działa (no, po skonfigurowaniu wszystkiego) całkiem ładnie. W 4k obraz jest naprawdę świetny, porównywałem z droższym OLEDowym LG (niestety nie pamiętam modelu), kupowanym za ponad 6000zł trzy miesiące temu i Sharp się całkiem nieźle broni (nie tylko ceną). Jeśli chodzi o gry, to trochę pograłem, na PS Pro God of War 3, Horizon: Zero Dawn i parę innych, jest płynnie zero ghostingu czy cloudingu (w Fifę nie grałem). Na komputerze gram w Subnauticę i to 4k naprawdę robi robotę, wygląda nieziemsko. Z minusów- aplikacje Smart TV to tragedia, zacina się, telefon potrafi wyrzucić "brak pamięci" przy ładowaniu, a taki Netflix nie obsługuje HDR (odpalane eksperymentalnie, bo obraz i tak leci z PC albo PS). Active Motion koniecznie trzeba wyłączyć przy starszych filmach (o niższej rozdzielczości), bo artefaktuje strasznie, przy nowszych produkcjach spisuje się dużo lepiej, minus jest taki, że wygląda często mało naturalnie.

Niemniej- za tę cenę przekracza oczekiwania, myślę że spokojnie mógłby kosztować tysiąc złotych więcej.

EDIT: Jeszcze w kwestii dźwięku- tu jestem zupełnie zielony, bo do tej pory miałem tylko tanie głośniki od Logitecha (Z313) i równie tanie słuchawki. TV może grać naprawdę głośno (jak na brak zewnętrznych głośników) i jakość uważam za bardzo dobrą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry