Sharp LC-65UI7352E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero w poniedziałek przyjeżdża.
Ten będzie tańszy.
Będzie jeszcze UI93 w extra cenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , kontrast ponad 3000 :1
Jutro go rozkręcimy , sprawdzimy jaką ma matrycę.
I oczywiście wszystkie elementy.
Coś szczególnego mam sprawdzić ?
 

rederyk

New member
Mam ten (LC-65UI7352E) telewizor od dwóch miesięcy. Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek nie jest pozbawiony wad. Zacznę jednak od zalet, nie wiem jaką ma matrycę ale jest ona jak najbardziej OK. Podświetlenie równomierne bez żadnych cieni w rogach które występują w telewizorach różnych marek nawet ponad 2x droższych. Mnóstwo ustawień obrazu ale nie wszędzie (o czym za chwilę) nie zła czerń, dobry (jak na telewizor) dźwięk. Fajnie się ogląda filmy z HDR na Youtube (w manualu napisali że HDR nie działa na Netflixie i Youtube) ale na Youtube obraz jest świetny. Natomiast na Netflixie TRAGEDIA, obraz jakoś dziwnie rozjaśniony (jak za mgłą) nie ma żadnych jego ustawień, praktycznie brak czarnego koloru. Telewizor czasem potrafi się zawiesić (jak się za dużo nawciska ;)). Kilka razy na Youtube musiałem odłączyć zasilanie w celu restartu. Ogólnie oprogramowanie nie dopracowane, np. jak wyświetla się na ekranie cokolwiek z OSD, to telewizor nie reaguje na przełączenie kanału, EPG chyba samo się nie wyłącza (przynajmniej się nie doczekałem, zawsze sam wcześniej wyłączam). Generalnie jeśli UMC ogarnęło by oprogramowanie jakąś aktualizacją, to nie miał bym zastrzeżeń. Obraz oprócz Netfliksa, który trzeba oglądać poprzez podłączony komputer, jest jak najbardziej przyzwoity. Czekam na aktualizację oprogramowania, której jeszcze nie było.
 
Ostatnia edycja:

ClaudeB

Member
Co z tego że na matrycach z Japonii skoro wszyscy piszą, że tv robione prze Umc się ciągle wieszaja.
W Azji Sharp wypuścił nowa serię, z całą masą nowych technologii i porządnym procesorem.
Natomiast Umc robi cały czas telewizory wg schematów odziedziczonych w 2015. Zero rozwoju. Myślałem, że jak Sharp przejął Umc to się coś zmieni, ale jak na razie to wygląda dalej tak samo.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Co z tego że na matrycach z Japonii skoro wszyscy piszą, że tv robione prze Umc się ciągle wieszaja.
W Azji Sharp wypuścił nowa serię, z całą masą nowych technologii i porządnym procesorem.
Natomiast Umc robi cały czas telewizory wg schematów odziedziczonych w 2015. Zero rozwoju. Myślałem, że jak Sharp przejął Umc to się coś zmieni, ale jak na razie to wygląda dalej tak samo.

Zgodzę się z tym , To że matryca z Made in Japan to co zmienia ? Nic , może siedzieć i matryca Made in Korea ( Samsunga ) i co zmieni ? Nic , Ważne jest to co podaję się na matrycę ( płyta główna + tcon )

To co ma być wyświetlone na matrycy zależne jest od tego jakie elementy są umieszczone na płycie itp
Jak procek będzie technologią z 2015 -2016 itp to matryca taki obraz wyświetli jaki procek itp jej prześlę !!!
 

Andre67

New member
Hey
Czy można coś więcej o tych nowych SHARP'ach. (60UI7xxxE, 60UI9xxxE)
Jaka jasność matrycy?
Jak wygląda obraz SD, HD?
Płynność?
Efekt HDR widoczny?
Te nowe modele maą podobno tylko USB2.0, jak z filmami 4K z dysku (M2TS)?
Pozdrawiam
 

gutoslaw

New member
Ktoś powie coś więcej o tym Sharpie LC-70UI7652E? Ma Direct LED i sensowną VESE w przeciwieństwie do LG UK6500 dla którego musiałbym dodatkowo zmienić uchwyt na ścianie. Pytanie czy w cenie 3800 z groszami jest to mega okazja czy przeciętniak i kolejne miesiące przyniosą wysyp tanich, a znacznie lepszych 70tek. Dodam, że nie zależy mi na żadnych smart bajerach, bo 30% czasu na tv to dekoder sat, a 70% mibox z netflixem/kodi także im mniej tego tym lepiej.
 

pita1983

New member
Ktoś powie coś więcej o tym Sharpie LC-70UI7652E? Ma Direct LED i sensowną VESE w przeciwieństwie do LG UK6500 dla którego musiałbym dodatkowo zmienić uchwyt na ścianie. Pytanie czy w cenie 3800 z groszami jest to mega okazja czy przeciętniak i kolejne miesiące przyniosą wysyp tanich, a znacznie lepszych 70tek. Dodam, że nie zależy mi na żadnych smart bajerach, bo 30% czasu na tv to dekoder sat, a 70% mibox z netflixem/kodi także im mniej tego tym lepiej.

wg specyfikacji ma direct led: https://www.displayspecifications.com/en/model/3bbc1688
sam przymierzam się do nowego sharpa, mój wisi już 11 lat (bezawaryjnie) i tego też życzyłbym sobie od nowego :). Ja jednak poluję na model wyższy lc-70ui9362e, niestety póki co nie znalazłem żadnej konkretnej recenzji tego sprzętu -więc cierpliwie czekam.
 

peepeeX

New member
Witajcie
lc-65ui7352e kupiłem i moje pierwsze spostrzeżenia
wygląd i wykonanie ok
obraz bardzo fajny chociaż nie mam porównania
niestety wg mnie system bardzo nie dopracowany mało aplikacji, co dziwne nie ma nawet HBO GO, przeglądarka wolno pracuje o odtwarzaniu filmów np. z CDA trzeba zapomnieć , org soft wywalał komunikat o braku pamięci, po aktualizacji (dostałem z serwisu) błąd nie występuje.
Netflix i Youtube pracują ok, chociaż brak jest możliwości korekcji obrazu i Netflix wygląda gorzej
Cały czas się zastanawiam czy nie oddać go… ale mam nadzieje że pojawi się porządna aktualizacja
Co się dowiedziałem do tej pory ale to nie są pewne dane:
Procesor: ????
Flash: 4GB ?
RAM: 1.5 lub 2 GB
Płyta to: B16097093 ms6488E.u703
Panel SAMSUNG: LSC650FN04
 

rojam

New member
Manufacturer SAMSUNGModel Name LSC650FN04-W Screen Size 65 inch Screen TypeCELL, a-Si TFT-LCD Pixel Number 3840(RGB)×2160 (UHD) Bezel Area(mm)Treatment Viewing Angle89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
icon_question.gif
Response 8 (Typ.)(G to G) ms Good View atSymmetryWork Mode SPVA, Normally Black, Transmissive
 
Do góry