SHARP 46XD1E vs 46XL1E

kgorski

New member
Witam ...

Proszę forumowiczów o wypowiedź na temat wymienionych modeli: 46XD1E vs 46XL1E. Czy warto poczekać na debiut rynkowy modelu z rodziny XL1E ??

Podejrzewam, że różnica cen może być znacząca, jednakże przy ratach tego nie odczuje.

Zastanawiam się, czy lepiej dopłacić i kupić 52XD1E, czy też poczekać i kupić 46XL1E (100 Hz).

Dla przypomnienia z poprzednich moich postów:
Pokój: 35 m2 (7x5)
Odległość: 3,5-5 m
Sygnał: Aster z pakietem programów cyfrowych

Pozdrawiam
Krzychu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Spodziewam na podstawie obserwacji Sharpa modelu HD 1 - że Jakość z sygnału HD bedzie wręcz szokujaca - ale również z podziałem na dobry i słaby sygnał z Hd.
Ale założeniem serii XL 1 jest że ma lepiej działać / płynniej/ w Palu.
Jesli ktoś widział różnice pomiędzi RD1 a RD 2 - to wie o czym mówię.
Nie wiem też jaka będzie różnica cenowa, bo dopiero ona pozwoli okreslić - wartość sprzętu.
Bo z całą pewnością 46 Xd1 przy swojej obecnej cenie jest najlepszą ofertą na rynku. A nawet gdyby kosztował wiecej - to też by był.
 

nowy66

New member
Tu i ówdzie słychać dużo dobrych opinii nt 100Hz u Sharpa. Ale zdażają się tez (niestety) nie najlepsze.... (RD2).

Wg cen (raczej przewidywanych) we Francji - to XL1E jest nawet ... tańszy od XD1E. Moim zdaniem - na dzisiaj (dopóki nikt nie przetestuje - na sobie - XL1E) brałbym w ciemno 52 XD1E. Wg informacji ze żródła - problemy z bandingiem sa marginalne no i buczenie w 52 nie występuje. Mam 46 od listopada 2006 i z całą stanowczością polecam do tej wielkości pokoju i popieram słowa Kiki'ego : imo najlepszy LCD na rynku.

Tak od razu nie znikną XD1E więc będzie mozliwość porównania w rzeczywistości z XL1E a nie tylko na papierze.

pzdr
 

kgorski

New member
Dzięki za odpowiedź, jestem zwolennikiem większych telewizorów.
Ale żona twierdzi, ze będzie za duży.

Mimo wszystko zaczynałem poszukiwanie od 37"-42", a teraz 46",50" (507XA) czy też 52". Jak tak dalej pójdzie wyląduje przy HITACHI 55" (to tylko 3")

Mimo wszystko poczekam do lipca i wliczę wymarzony telewizorek w koszty firmy :)

Pozdrawiam
Krzychu
 

kcv

New member
kgorski napisał:
... Mimo wszystko poczekam do lipca i wliczę wymarzony telewizorek w koszty firmy :)

Pozdrawiam
Krzychu
Krzychu uważaj z tymi kosztami. Nie wiem jaką masz działalność, ale znam przypadek znajomego, który kupił TV niby do sklepu. Po roku miał niemiłą przygodę z US.
 

kgorski

New member
Witam ...

Pytałem księgowej i twierdzi, że nie ma problemu. Muszę tylko odpowiednio uzasadnić koszty. Prezentacja moich projektów, rozwiązań dla potencjalnych kllientów jest odpowiednim wytlumaczeniem.

Pozdrawiam
Krzychu
 

kcv

New member
I tu masz plus. Tylko czy sprzęt nie za drogi do takich celów:?: Wszystko zależy od dochodów.
Ja niestety nie wliczę w koszty firmy:(. Chyba że prezentacja ładowności auta w FullHD:mrgreen:.
Pozdro dla imiennika.

Żeby nie zbaczać z tematu. Też jestem "na etapie" kupna nowego TV. Już miałem brać 46XD1E, jak na forum pojawiły się wieści o XL1E i HD1E.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś miałem dwie wizyty w Wawie . Wszyscy po miesiącu strwierdzili tak jak większość :
telewizor 50 " przy odległości 4 metrów jest za MAŁY :D . Mimo że przy zakupie strach wielkości ekranu paraliżował kupujących. Dla Twoich warunków jak podałem
46 lcd lub 52 "
50 plazma
55-56 " Hybryda lub tylna projekcja.
A nowości będą zachwycające - ale droższe.
 

kgorski

New member
Dzięki za odpowiedź :)

O dochody się nie martwie, bo dostanę kwartalną premię.
I właśnie w tym celu chce wygenerować dodatkowe koszty.

Przy podatku liniowym i tak jest dobrze, ale jak jest możliwość, dlaczego nie skorzystać.

Ale wracając do meritum ...

HD1E jest drogie i myślę, że trzeba poczekać z 6 miesięcy, zanim dojdzie do odpowiedniego poziomu cenowego. Oczywiście parametry i możliwości są bardzo interesujące i trudno znaleźć podobne u konkurencji. Dlatego skupie się na XD1E oraz XL1E.

Wygląda na to, że zdecyduję się na LCD XD1E 52".
Już prawie przekonałem żonę, a prawdopodobnie skończy się na przysłowiowej łapówce :) Poczekam jeszcze na testy XL1E.

Mam nadzieję, że po przejrzeniu wyników i opinii, podejmę ostateczną decyzję. To już jest kwota "okrągła" i nie chciałbym za 2-4 tygodnie żałować, że nie kupiłem innego.

Generalnie, opinie znajomych, potwierdzają, że 46XD1E daje sobie wspaniale radę z sygnałem SD z kablówki. Nie wspomne o HD. Lepsze opinie przy Aster w stosunku do UPC.

A słyszeliście o firmie Multimedia Polska ?? Są ograniczeni terytorialnie, jednakże oferta programów HD wygląda całkiem nieźle.

Pozdrawiam
Krzychu
 

kgorski

New member
Dzięki za odpowiedź :)

O dochody się nie martwie, bo dostanę kwartalną premię.
I właśnie w tym celu chce wygenerować dodatkowe koszty.

Przy podatku liniowym i tak jest dobrze, ale jak jest możliwość, dlaczego nie skorzystać.

Ale wracając do meritum ...

HD1E jest drogie i myślę, że trzeba poczekać z 6 miesięcy, zanim dojdzie do odpowiedniego poziomu cenowego. Oczywiście parametry i możliwości są bardzo interesujące i trudno znaleźć podobne u konkurencji. Dlatego skupie się na XD1E oraz XL1E.

Wygląda na to, że zdecyduję się na LCD XD1E 52".
Już prawie przekonałem żonę, a prawdopodobnie skończy się na przysłowiowej łapówce :) Poczekam jeszcze na testy XL1E.

Mam nadzieję, że po przejrzeniu wyników i opinii, podejmę ostateczną decyzję. To już jest kwota "okrągła" i nie chciałbym za 2-4 tygodnie żałować, że nie kupiłem innego.

Generalnie, opinie znajomych, potwierdzają, że 46XD1E daje sobie wspaniale radę z sygnałem SD z kablówki. Nie wspomne o HD. Lepsze opinie przy Aster w stosunku do UPC.

A słyszeliście o firmie Multimedia Polska ?? Są ograniczeni terytorialnie, jednakże oferta programów HD wygląda całkiem nieźle.

Pozdrawiam
Krzychu
 

kcv

New member
kgorski napisał:
...

Wygląda na to, że zdecyduję się na LCD XD1E 52".
Już prawie przekonałem żonę, a prawdopodobnie skończy się na przysłowiowej łapówce :) Poczekam jeszcze na testy XL1E.



Pozdrawiam
Krzychu
Ja też muszę przekonać tą niby "lepszą połówkę":mrgreen:. Zaczynałem od 37", teraz jestem na 46". może dojdę do 52":-D.
Także poczekam również na porównanie serii XD i XL. HD wydaje się zdecydowanie za drogie w związku z licznymi bajerami.
Najlepiej kupiłbym matrycę bez HDD, tunerów i innych tego typu fajerwerków. Sygnał video podaję z zewnętrznych źródeł, a dźwięk trafia do systemu audio. Czy żaden producent nie może wypuścić na rynek samego monitora z parametrami obrazu serii HD:?:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kcv - powinieneś w takim razie skierować się w stronę :
http://www.loewe.pl/tv,loewe_individual,individual_compose.html

compose461.jpg



lub
http://www.pioneer.pl/pl/products/62/925/12269/PDP-5000EX/index.html



i Sharp też wypuścił LCD -same monitory o najwyższej jakości , ale o cenę lepiej nie pytaj. Prezentacja /z zachwytami ekipy technicznej /odbyła się w studio TVN .
http://www.pioneer.pl/pl/products/62/925/12269/PDP-5000EX/index.html
 

slavi

New member
telewizja cyfrowa w sieci MULTIMEDIA

kgorski napisał:
A słyszeliście o firmie Multimedia Polska ?? Są ograniczeni terytorialnie, jednakże oferta programów HD wygląda całkiem nieźle.
Póki co w jakości HD w sieci MULTIMEDIA jest tylko jeden program (National Geographic). Pozostałe programy to w większości powielenie oferty analogowej (całego pakietu analogowego w jakości cyfrowej nie ma). Biorąc pod uwagę dopłatę 19 zł do pakietu analogowego, z którego nie można zrezygnować to na razie IMHO platformy cyfrowe są bardziej konkurencyjne.

Pozdr.
 

kcv

New member
Kiki, dzięki.
Czytałem już o tych monitorach, ale dlaczgo cena jest wyższa od TV:?::?::?:
Czyżby te matryce były aż takie drogie w produkcji:?:. Może jakby było więcej klientów na taki sprzęt = RYNEK:!:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na razie klienci mają zaufanie większe do telewizorów - szczególnie w Polsce. Po za tym sprzęt jest zdecydowanie najwyższej klasy światowej.
Liczy się też innowacyjność, materiały- absolutnie topowe, jakość i trwałość produktu - oraz niecodzienny design.
 

helper

New member
kcv napisał:
Ja też muszę przekonać tą niby "lepszą połówkę":mrgreen:. Zaczynałem od 37", teraz jestem na 46". może dojdę do 52":-D.
Także poczekam również na porównanie serii XD i XL. HD wydaje się zdecydowanie za drogie w związku z licznymi bajerami.
Najlepiej kupiłbym matrycę bez HDD, tunerów i innych tego typu fajerwerków. Sygnał video podaję z zewnętrznych źródeł, a dźwięk trafia do systemu audio. Czy żaden producent nie może wypuścić na rynek samego monitora z parametrami obrazu serii HD:?:

Skontaktuj się z jakimś dobrym dealerem Sharpa, poniekąd mogą sprowadzić na życzenie klienta monitor 46" full HD. Podobno kłopot z dostępnością, ale cena ok i jakość poniekąd "laboratoryjna"
 

fidon72

New member
XD czy XL

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku tygodni trapi mnie problem, który można dokładnie sformułować "Sharp 46XD1E czy 46XL1E". Czy warto dopłacać do XL'a ? Może poczekać na spadek cen ?

Bardzo proszę o Wasze opinie.
Pozdrawiam.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Mam ten sam problem ;) (zreszta wiele osob tu na forum ma)
Dla mnie jedyna przeszkoda w zakupie XL to cena - na dzisiaj okolo 8500, a XD juz jest za 6559 (skapiec).
Roznica w jakosci jest na pewno na korzysc XL ale czy az tak bardzo duza??
Ja coraz bardziej kieruje sie w strone XD. Wiem ze XL jest lepszy ale czy az o 2tys zl? ;)
pzodrawiam
 
Do góry