Sharp LC-32WD1E a Sharp LC-32RA1E

irek29

Member
Witam
Czy może mi ktoś krótko powiedzieć czym różnią się te 2 modele? Poza wyglądem oczywiście.
 

irek29

Member
A czy WD1E nie jest nowszym modelem RA1E? Zastanawiam się nad kupnem któregoś z nich i nie wiem który wybrać. Może doradzicie? Bo można kupić je za tyle samo.
 

Szymex

New member
WD1E nie ma funkcji truD czyli algorytmu poprawy jakości wyświetlanego obrazu, reszta chyba taka sama jak w RA1.
 

irek29

Member
A czy ta funkcja jest taka dobra i ważna? Jest widoczna poprawa obrazu? Gdzieś czytałem, że większość osób wyłącza tą funkcję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
funkcja jest potrzebna i extra działa przy słabych sygnałach SD - czyli progarmy TVP będą miały inną jakość.
Wd1 - nie ma TruD , RA1 - ma.
pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

helper

New member
WD1E zastąpiło serię GA8E/GD8E
RA1E/RD1E zastąpiło serię GA9E/GD9E

WD1E jest uboższy o funkcję truD poprawiającą płynność i bardzo przydatną. Nieprawdą jest, że większość użytkowników jej nie używa.
 

Romanoff

New member
helper napisał:
WD1E zastąpiło serię GA8E/GD8E
RA1E/RD1E zastąpiło serię GA9E/GD9E

WD1E jest uboższy o funkcję truD poprawiającą płynność i bardzo przydatną. Nieprawdą jest, że większość użytkowników jej nie używa.

Nie do końca jest tak jak piszesz.Seria WD1 nie ma truD ale za to posiada "Motion de-juddering software" (http://www.sharp.co.uk/invt/lc32wd1e&bklist=)
który poprawia w znaczny sposób płynność obrazu.De facto wygląda to lepiej niż na RA1/RD1.Dziś wystawiliśmy z kolegami WD1 i postawiliśmy blisko RA1 i zdecydowanie lepiej grał WD1.Posiada on także nowe, przeprojektowane menu-inne niż w RA1,XD1, oraz (uwaga,uwaga!!)-posiada 2xHDMI,osobne wejście component oraz osobne DSub-wreszcie:),hehe.Rozdzielenie tych dwóch ostatnich gniazd jest jak najbardzoej słusznym posunięciem ze strony Sharpa.Poza tym gniazda są umiejscowione jak w Philipsach, czyli wtyki są od dołu w środkowej części tylnego panelu-bardzo ułatwia to wieszanie telewizora blisko ściany.
Wejście DSub przyjmuje sygnał do 1360*768 więc jest spoko.

P.S. Wystawiliśmy również LC32RD2 i muszę przyznać że miałbym bardzo duży dylemat czy wybrać WD1 czy droższego o ponad 1200pln RD2.Płynność na obu bardzo dobra-oczywiście trochę lepsza na RD2(100Hz),ale czy warta dopłaty takiej kasy? Jedynie kolory odstają od Philipsów i JVC...
Konkludując-WD1 bardzo miło mnie zaskoczył,idę go trochę potestować.
Pozdrawiam
 

irek29

Member
To ciekawe co piszesz. Czyli można powiedzieć, że w wd1e Motion de-juddering software jakby zastępuje Trud-a (i lepiej)? Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami z testu wd1e. A gdybyś miał kupić któryś z tych dwóch TV, to który wybierasz?
 
Ostatnia edycja:

helper

New member
Romanoff napisał:
Nie do końca jest tak jak piszesz.Seria WD1 nie ma truD ale za to posiada "Motion de-juddering software" (http://www.sharp.co.uk/invt/lc32wd1e&bklist=)
który poprawia w znaczny sposób płynność obrazu.De facto wygląda to lepiej niż na RA1/RD1.Dziś wystawiliśmy z kolegami WD1 i postawiliśmy blisko RA1 i zdecydowanie lepiej grał WD1.Posiada on także nowe, przeprojektowane menu-inne niż w RA1,XD1, oraz (uwaga,uwaga!!)-posiada 2xHDMI,osobne wejście component oraz osobne DSub-wreszcie:),hehe.Rozdzielenie tych dwóch ostatnich gniazd jest jak najbardzoej słusznym posunięciem ze strony Sharpa.Poza tym gniazda są umiejscowione jak w Philipsach, czyli wtyki są od dołu w środkowej części tylnego panelu-bardzo ułatwia to wieszanie telewizora blisko ściany.
Wejście DSub przyjmuje sygnał do 1360*768 więc jest spoko.

P.S. Wystawiliśmy również LC32RD2 i muszę przyznać że miałbym bardzo duży dylemat czy wybrać WD1 czy droższego o ponad 1200pln RD2.Płynność na obu bardzo dobra-oczywiście trochę lepsza na RD2(100Hz),ale czy warta dopłaty takiej kasy? Jedynie kolory odstają od Philipsów i JVC...
Konkludując-WD1 bardzo miło mnie zaskoczył,idę go trochę potestować.
Pozdrawiam

Wydaje mi się, że jednak mam rację.
Zgadzam się, co do postępu w jakości i w wyposażeniu WD1E w stosunku do GA8/GD8. Nie jest tu kontynuowana ani linia wzornicza ani wyposażenie a jedynie miejsce w ofercie Sharpa. Została jeszcze wyeksploatowana linia SA, którą ma zastąpić seria AD5E.
 

irek29

Member
Teraz to już sam nie wiem jaki wybrać. Już miałem kupować RA1E ale z tego co piszecie wynika,że WD1E jest ciekawszym telewizorkiem. No i ceny internetowe takie same w przypadku obu modeli.
 

Romanoff

New member
Faktem jest ,że w RA1E obraz skacze jak szalony w porównaniu do WD1E.
Samo to przemawia już za WD1E.Matryce mają pewnie te same(6ms-kontrast 1200).Za WD1E przemawiają też większe możliwości w sferze formatowania obrazu(można np przemieszczać go w osiach x i y).

Dziś potestowałem również LE40m86 i powiem tylko tyle że PADAKA.TV nie wyrabia się z odtwarzaniem płynnego ruchu.Przyspiesza i zwalnia-jak na karuzeli.Nie wiem o co chodzi?Jak można tak niedopracować TV!!!
Wszystko się zaczeło jak włączyłem testowa płytkę Philipsa z przykładami Digital Natural Motion.Ujęcie pokazuje panoramę centrum Miami(tak mi się wydaje)-ukazany jest samolot lecący na tle wieżowców no i właśnie w tym momencie Samsung robi totalną wysiadkę.Próbuje odtworzyć to płynnie i przez chwilę mu się udaje,ale zaraz potem szarpie i znowu chwile płynnie i znowu szarpie.Załamka.Ja wiem,że to sygnał testowy ale zauważyłem to zjawisko również w czasie oglądanie tv, dvd, w czasie co bardziej skomplikowanych scen.Jak dla mnie skandal!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy WD1 i Ad5 oraz Ra1 - będą w tym tygodniu - to się przekonamy.
Samsung oczywiście że nie wyrabia

icon1.gif

Wyczekiwane fototesty Sharpa RD2E!! Testy przeprowadził kiki ale ja je umieszcze bo chce odciążyć kikiego:cool: Konkurenci Sharpa to:


SAMSUNG 40M86BD
-Rozdzielczość 1920x1080 (Full HD)
-Kontrastu 15,000:1
-Złącza: HDMI (1,3) x3 (jedno złącze HDMI-CEC), SCART x2, Component x1
-Funkcja Movie Plus - redukcja efektu smużenia
-Czas matrycy 8ms
CENA: 6800zł

TOSHIBA X3030D
-
Rozdzielczość 1366x768
-Czas matrycy 8ms

-Kontrast 3200:1
-Złącza: 2xHDMI, SCART x2, Component x1
Cena: ??

VS

SHARP RD2E
-Rozdzielczość 1366x768
-Kontrast 10000:1
-Złącza HDMI x2, SCART x2, Component AV/S-video; PC-in
-Czas Matrycy 4ms!!! A nie tak niektórzy mówili że 6ms!!
-System 100Hz
-TruHD-niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
CENA: Model 32cale 4200zł a 37 5400zł będą dostępne 42 ale nie wiadomo kiedy. Między modelami 32 a 37 nie ma różnicy w parametrach tylko rozmiar.

FOTOTESTY:
CZASS MATRYCY:

TOSHIBA



p1000267np8.jpg



SHARP



p1000272ia6.jpg


SAMSUNG

p1000276pp3.jpg
 

irek29

Member
Dajcie znać co do tych Sharp-ów. Chodzi mi głównie o WD1E. Czy wiecie już jaka będzie cena u was za 32WD1E? Proszę o w miare szybką odpowiedź ponieważ jestem skazany na 21" thomsona z 1995 roku.
 

kojak_ct

Member
Ale te samsungi M86 nie wyrabiają z Movie+ czy wogóle przy każdym sygnale? Dziwi tym bardziej przy sygnale z DVD pownieważ HD ma znacznie więcej informacji i obliczeń więc to była by całkowita dyskfalifikacja. A co jeśli z konsoli mamy stałe 60FPS przy 1080p? Wtedy obraz będzie się zacinał? Można to reklamować jako wadę? A może nowy soft rozwiązuje problem? :/
 

Aristos

New member
Jeżeli chodzi o konsole to na razie (z tego co czytałem oczywiście :)) nie ma gry która chodziłaby w 1080p przy 60FPS - przy tej rozdziałce optymalizują gry do 30FPS bo sprzęt nie wyrabia...Także ciążko byłoby taki ewentualny defekt LCD sprawdzić - choć oczywiście uważam że to kwestia czasu aż programiści dopracują silniki graficzne gier dla Cell-a aby ciągnęły 60FPS w FullHD. Osobiście nie byłbym pocieszony gdyby taki zonk się pojawił zwłaszcza że planuję zakup combo LCD + PS3 na jesieni..;)
 

lukasszol

New member
Jeżeli chodzi o gry w 60fps i 1080p, to w tym trybie na pewno chodzi Ridge Racer 7 i Gran Turismo HD na PS3. Na tym materiale można sprawdzić czy LCD wyrabia czy nie (sony x2000 wyrabia).

Pozdrawiam
 
Do góry