Niedziałające HDMI - Sharp LC 60LE740E

plechu

New member
Witam. Mam taki nietypowy chyba problem ze swoim TV ;) Moja córka ostatnio bawiła się wyłącznikiem świateł na ścianie i omyłkowo kilka razy włączyła i wyłączyła ten odpowiadający za zasilanie na ścianie gdzie podpięty jest TV , NC+ i BR. Po włączeniu TV jeszcze trochę działał. Po 3h jak go włączyłem - pojawia się ciemny obraz i komunikat " brak sygnału " zarówno od dekodera NC+ jak i BR. CO dziwne do 3go złącza podłączone są Fidelio i je wykrywa. Dla próby podłączyłem laptopta przez HDMI i to samo co z NC+ " brak sygnału".

Czy to jasna oznaka że padło złącze HDMI w TV ? ( chociaż Fidelio wykrywa ).

Ktoś wie czy można jeszcze jakoś sprawdzić czy to nie jednak HDMI tylko coś się " rozregulowało " ? Robiłem reset ustawień do fabrycznych ale bez zmian :/

A i jeszcze nad złączami HDMI z boku jest złącze USB.. jak do niego podłączyłem Pendrive z muzyką to normalnie czyta ....
 

booli

New member
U mnie cos takiego stalo sie "samo z siebie" mam podpieta konsole, pc, dekoder, soundbar - kazde HDMI zajete i pewnego dnia hdmi z PC po prostu przestalo wykrywac sygnal, kilka dni pozniej hdmi dla dekodera, a przez kolejne 2 lata spokoj... ogolnie kompletna porazka - przez taka pierdole stracilem wiare dla telewizorow tej marki...
 
Do góry