Sharp LC-32SA1E

mada

New member
Sharp LC-32SA1E ma cenę stosunkowo przystępną, wygląd taki sobie (pewnie odstrasza niektórych surowym, prostym wyglądem).
Ale.....uwaga....czas reakcji tylko 6! Czyli lepiej iż większośc konkurencji w tym samym pułapie cenowym.

Pytanie: czy ktoś zna ten konkretny model, może go ma w domu i moze napisze parę słów?
(Ja wybieram między Sharpem
LC-32SA1E i droższym o co najmniej 250 zł Samsungiem LE32R71B (ten drugi ma czas reakcji 8, ale za to spory kontrast dynamiczny: 5000 <Sharp 1200 rzeczywisty i 3000 dynamiczny>.
:rolleyes: .........przy czym w sklepie wspomnainy sharp prezentuje obraz (na ustawieniach fabrycznych) dość blady w porównaniu do samsunga (i nie tylko)......ale wiem, że ustwienia fabryczne wpuszczają w maliny, bo po regulacji telewizor, który wygladał blado moze wyświetlac lepszy obraz niż konkurenci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgadzam się Sharp jest cieplejszy , jeśli więcej odlądasz Travel , Discovery czy TVP to bedzie extra .
Jesli wiecej do filmów i kompa - to oczywiscie Samsung.
 

mada

New member
1)Kiki pisze, że Sharp LC 32 Sa1E jest we współpracy z komputerem i dvd (?) nie tak dobry jak samsung LE 32 R71 B. O co konkretnie chodzi?

Na forum sa opinie, że na sharpie po podłaczeniu do komputera lub ps3 nie da się wyświetlić obrazu dokładnie w rozdz. 1366x768.
Czy na samsungu sie to uda?

(Może to cecha wszystkich typowych 32-calowców o rozdz. natywnej 1366x768 i Samsung pod tym względem jest taki sam jak konkurencja?)

2) czy różnica między czasem reakcji 6 i 8 jest zauważalna?
 

Remik82

New member
Dokladnie tak jak pisze kiki samsung jest bardziej uniwersalnym TV niema zadnego problemu z wspolpraca z komuterem, wyswietla wszystko bardzo dobrze, co do 6 i 8ms to nie zauwazysz zadnej roznicy
 

emilwoyek

New member
mada napisał:
Sharp LC-32SA1E ma cenę stosunkowo przystępną, wygląd taki sobie (pewnie odstrasza niektórych surowym, prostym wyglądem).
Ale.....uwaga....czas reakcji tylko 6! Czyli lepiej iż większośc konkurencji w tym samym pułapie cenowym.

Pytanie: czy ktoś zna ten konkretny model, może go ma w domu i moze napisze parę słów?
(Ja wybieram między Sharpem LC-32SA1E i droższym o co najmniej 250 zł Samsungiem LE32R71B (ten drugi ma czas reakcji 8, ale za to spory kontrast dynamiczny: 5000 <Sharp 1200 rzeczywisty i 3000 dynamiczny>.
:rolleyes: .........przy czym w sklepie wspomnainy sharp prezentuje obraz (na ustawieniach fabrycznych) dość blady w porównaniu do samsunga (i nie tylko)......ale wiem, że ustwienia fabryczne wpuszczają w maliny, bo po regulacji telewizor, który wygladał blado moze wyświetlac lepszy obraz niż konkurenci.

Witaj , posiadam tego sharpa, około dwóch miesięcy, przetestowałem go na wszystkie strony.
Pisz co cie interesuje,postaram się wszystko opisać z detalami, oraz moimi spostrzezeniami.
Te telewizorek wpełni mnie zaspokaja pod względem jakości.
A co sie tyczy "bladości" wszystko zalezy jak w sklepie go ustawili
jest dosyć dużo mozliwości manewrowania, ustawieiami.
Mogę tez zrobic fotki menu ustawien :))
 

mada

New member
Hej! To świetnie, że przetestowałeś ten model.
Chciałbym Cię zapytać o kilka rzeczy:
1) o rzeczywistą stopę kontrasu (dynamiczny to 3000:1, a "statyczny" to podobno?? 1200:1?.......Samsung R71B ma realny kontrast zaledwie 800:1 (przy dynamicznym 5000: 1) Wiele słyszałem o tym, ze kontrast dynamiczny to tylko lep na klientów, nieuczciwa reklama, ale czy tak jest rzeczywiście?
2) jak się sprawuje sharp w roli monitora komputerowego (czy da się ustawić rozdzielczośc wyższą niż 1024 x 768?)
3) czy znalazłeś w matrycy uszkodzony piksel/subpiksel
4) w sklepie, gdzie oglądałem sharpa pracował on na ustawieniach fabrycznych, czy też masz wrażenie, że przy takich ustawieniach obraz jest nieco...matowy (w porównaniu do obrazu w samsungach)...ciekawe jak wygląda obraz w wersji fabrycznej w porównaniu do obrazu po wyregulowaniu (może foto?).

Pozdrawiam (i cieszę się, że telewizor nie sprawia Ci kłopotu, jest o prawie 300 zł tańszy od samsunga R71, a przy tym niektóre parametry ma nieco lepsze, może miałeś okazję porównać oba modele?).
 

dark2

Member
Gdzieś już o tym pisałem - testowałem Sharpa Sa pod kątem podłączenia z kompem - da się - ale większej rozdzielczości niż 1024* nie da się uzyskać. W moim przypadku to dyskwalifikuje ten tv. Samsunga (B72) też męczyłem - wspólracuje z komputerem bez problemu, tylko na tym tv najsłabiej wyglądały takie gradacje - tzn plansza np w lewym dolnym rogu - ciemno zielona w prawym górnym - jasno zielona - bardzo niepłynnie te kolory przechodziły, na sharpie ładniej. Test z wygaszaczem ekranu pokazuje że mniej smuży Sharp..
Dlatego chyba kupie LG - w wersji 2R o ile robią matową ramke :)
Aha i sharp ma malo wejsc..(komponent pożeniony z z VGA - to średni pomysł)
Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp mniej smuzy od Samsunga.
Sharp - nie mielismy jeszcze uszkodzonych pixeli na ekranie - na kilkadziesiąt telewizorów i nikt takich problemów do nas nie zgłaszał.
Kontrast dynamiczny odłóż - dla marketingu.
Samsung lepiej współpracuje z komputerem.
 

mada

New member
HDMI: rozdzielczości pośrednie

Czyli mówiąc krótko: Sharp jest we wszystkim lepszy od samsunga, oprócz współpracy z komputerem.

Planuję połączyć Playstation3 z telewizorem przez HDMI. W PS3 jest przeglądarka internetowa, można zainstalować Linuxa, w tym edytor tekstu ( mamy taki para-komputer).
Ciekawe czy przez HDMI da się wyświetlić obraz o dowolnej rozdzielczości oferowanej przez system operacyjny (Linuxa), o rozdzielczości np. 1300x768 (czyli zbliżonej maksymalnie do rozdz.natywnej panelu telewizora), czy może w grę wchodzą tylko sztywne: 720p, 720i, 1080i.
 

urlich

New member
Mam ten tv (32 sa1) niecały miesiąc.Testowałem go na różne sposoby no i...
Z kablówki z ok 3m obraz całkiem znośny(zależy od programu tvn-y najlepiej), z dvd (wiwa 228) całkiem dobrze ale z bliska już nie tak dobrze.
Podłączyłem laptopa (ati x600) kabelkiem monitorowym (vga) i było ok. ale max rozdziałka to 1024 i obraz jakiś taki płaski (w tv takim połączeniem nie da się ustawić obrazu typu panorama,16/9, 14/9 itp.)
Po dvi - hdmi obraz jest jakby zbyt dokładny i może nawet gorszy niż po vga, jedynie 720p wyświetla poprawnie ale pulpit wychodzi poza ekran, filmy 720p wyglądają bardzo ładnie ale w jasnych scenach trochę mruga (jest to dość drażniące) w scenach ciemniejszych widać nidoskonałości kodowania filmu( z bliska) ogólnie tv super za tą cene.
Pozdrawiam!
 

mada

New member
PS3(LINUX)+ sharp= obraz idealnie dopasowany do ekranu?

Podłączyłbym do sharpa PLAYSTATION 3, z zainstalowanym systemem operacyjnym: Linuxem.
Przez HDMI. (Innej możliwości nie ma)
Boję sie tylko żeby obraz był równo dopasowany do ekranu. Czy jest ryzyko, że nie będzie ?? (Pewnie mało kto ma ps3 i mi na to pytanie odpowie)
Myślę o linuxowych: edytorze tekstu, przeglądarce internetowej itd.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Mogli dać 2 x HDMI , naprawdę w tej chwili jedno wejście to za mało.Sharpie popraw się ;) , w kablówce którą posiadam wchodzi cyfra:p i z jednym wejściem HDMI nie poszaleję , a kupowanie dodatkowych rozdzielaczy sygnału drenuje budżet.Poza tym TV naprawdę OK.
 
Do góry