Sharp z wbudowanym tunerem satelitarnym

nagdob

Member
Bez reklam
Jak w temacie.
Otóż zakupiłem [FONT=&quot]Sharp LC-32CHE6242E[/FONT]. Nie wiem, czy tylko w tym modelu, czy w każdym innym z wbudowanym tunerem satelitarnym jest tak koszmarne układanie własnej listy programów satelitarnych? W ogóle nie można selektywnie (czyli z klawiszy numerycznych pilota) wybierać programów do ich np. przesuwania na liście! Można tylko strzałkami i przyciskami - KOSZMAR! Co mnie podkusiło, żeby go kupić!? Po prostu tego nie wiedziałem i nie spodziewałem się tego. Trudno, trzeba będzie oddać do sklepu. Kupiłem przedwczoraj w necie, więc nie będzie problemu. Nie można też po prostu dodawać dodatkowych programów satelitarnych do listy kanałów, bo nie ma takiej funkcji. Jest tylko i wyłącznie automatyczne wyszukiwanie programów, które kasuje poprzednią listę i proces układania programów trzeba niestety zacząć od nowa. Czegoś takiego nie widziałem nigdy. Nawet w 6-ścio letnim Sony jest lepiej, choć sortowanie też nie jest łatwe, ale przynajmniej można dodać nowe kanały i nie traci się wcześniej poukładanej listy.
Jak już piszę o negatywach, to napiszę też o pozytywach, choć dopiero kilka godzin się nim "bawię". Można powiedzieć, że programy przełączają się bardzo szybko. Działa też moduł dostępu warunkowego CI+. W moim przypadku to akurat włożyłem Diablo Cam 2 Twin - taki miałem po prostu w szufladzie i kartę splittera Clone+ (od NC+ ale oczywiście na karcie Cameleon). Działa bez zarzutu.
I to tyle mojej przygody z tym TV. Jak już pisałem, w poniedziałek oddaję i kupuję jakiś inny.
I tu znów dylemat, bo TV nie może być droższy niż niedużo ponad 1100 zł. W tej cenie jest jeszcze [FONT=&quot]LG 32LH570U[/FONT]. Nadmienię, że TV ma mieć koniecznie 32 cale, wbudowany tuner satelitarny i wejście na moduł CI+, w którym odkoduję Cyfrę+ (karta Cameleon + splitter) - to warunek absolutnie konieczny. Miłym dodatkiem jest oczywiście jakiś Smart do Internetu.
Może Ktoś odpowie i doradzi?
 

nagdob

Member
Bez reklam
Z tym, że ten link jest do innych modeli (starszych). W LC-32CHE6242E nie ma opcji exportu lub importu listy programów. Pozostaje tylko i wyłącznie klikanie przyciskami pilota, żenada.
A co do edytowania listy programów to nowsze Sony mają program i bez problemu można to robić. Oczywiście ktoś napisze to kup sobie Sony. Ale u mnie nie o to chodzi. Mam dwa, a ten trzeci ma służyć w mini klubie fitness i mam być tani :)
 
Do góry