Sharp LC-42XD1E - problemy z podłączeniem laptopa

pin99

New member
Witam!
Chciałem podłączyć laptopa firmy toshiba (karta graficzna GeForce FX Go5700) za pośrednictwem kabla RGB (zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta LCD podłączałem kablem "monitorowym" VGA - VGA) do LCD i niestety ekran LCD cały czas jest czarny pomimo wielu zmian w ustawieniach karty graficznej. Może ma ktos jakieś uwagi albo sugestie w czym tkwi problem??
Pozdrawiam
pin99
 

acz74

New member
jak podłaczyłes laptopa do LCD kabelkiem D-sub /monitorowym/ to musisz puscić sygnał na wyjście w laptopie. Służy do tego kombinacja klawiszy "klawisz funkcyjny + F4". Dzięki temu masz mozliwość opcji:
1. Obraz tylko na laptopie
2. Obraz na laptopie i na LCD
3. Obraz tylko na LCD
Przełączanie pomiędzy opcjami to kolejne wciskanie tej samej kombinacji "klawisz funkcyjny + F4"

U Ciebie może po prostu nie dałeś sygnału na wyjście :)

A czy po podłączeniu LCD zainstalował Ci się telewizor jako monitor?
 

pin99

New member
Po wyszukaniu nowego sprzętu znalazł monitor LCD SHARP.
We właściwościach karty graficznej ustawiałem już wcześniej:
1. Obraz tylko na laptopie
2. Obraz na laptopie i na LCD
3. Obraz tylko na LCD
i nic sięnie działo.
Muszę dodać że podłączałem tego laptopa do zwykłego monitora CRT i od razu po zastosowaniu zmian w ustawieniach karty graficznej pojawił mi się pulpit laptopa na monitorze.
 

zbart4

New member
A ustawienia telewiora są ok ? Zdaje się że jest to wejście EXT3 i trzeba w menu telewizora wybrać między Component a PC. U mnie przy podłączaniu sygnału z dekodera przez component był właśnie czarny ekran bo wybrany był PC. Może u Ciebie jest odwrotnie.
 
Do góry