Sharp LC-32WD1E

radzix

Member
Jest to mój pierwszy post na HDTV więc proszę o wyrozumiałość!!!
Moje pytanie jest następujące jaka jest różnica pomiędzy Sharp LC-32WD1E, a Sharp LC-32BV9E. Wiadomo na pierwszy rzut oka widać inną obudowę natomiast główne parametry są identyczne (czas reakcji, kontrast, jasność, oraz obydwa modele posiadają truD). Czy warto zatem zaoszczędzić 500zł bo najtańsza oferta WD1E za 32 cale to ok. 3550zł, natomiast BV9E kosztuje najtaniej 4040zł. O BV9E przeczytałem cały wątek i jest to bardzo dobry lcd, ale jak on wypada w porównaniu z WD1E? Czy ktoś posiada może lcd z tej serii:?:

Poza tym mam dylemat bo rozważam kupno jednego z tych Sharpów lub Panasonic LX70P albo LG LB2R. Ostatnio rozważam również plazme Panasonic TH-37PV70P. Co prawda jest to zupełnie inna bajka, ale za 37 cali w tej cenie (3640zł) byłbym skłonny się skusić.Co polecacie w cenie do 4000zł?
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
WD1E nie ma jednak truD, ma za to DVB-T (w Polsce mało użyteczne, ale może wkrótce coś się zmieni), Cena też jest dużo atrakcyjniejsza ok. niż w kwietniu - 3150zł na www.skapiec.pl można sprawdzić. Bardzo zbliżonym cenowo modelem jest RA1E z truD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharpy WD1 wjadą w piątek.
Kilka osób ma być na porównaniu , więc jakaś opinia powinna sie wyłonić.
 

reters

New member
Dzięki Kiki.czekam z niecierpilwościa na opinnie o nim:) Mam nadzieje ze pozytywne.Bardzo mi sie spodobał i chciałbym go kupic.
 

reters

New member
radzix napisał:
WD1E nie ma jednak truD, ma za to DVB-T (w Polsce mało użyteczne, ale może wkrótce coś się zmieni), Cena też jest dużo atrakcyjniejsza ok. niż w kwietniu - 3150zł na www.skapiec.pl można sprawdzić. Bardzo zbliżonym cenowo modelem jest RA1E z truD.

To już niewiem co jest z tym truD.W wiekszosci opisów piszą że ma truD.Kiki niedługo powinnien napisac cos konkretniejszego o WD1E i wtedy sie przekonamy co i jak:)
 

Romanoff

New member
Sharp LC32WD1E nie ma TruD.Ma za to Motion De-Juddering software czyli oprogramowanie które likwiduje efekt skakania ruchomego obrazu,wygładza ruch,sprawia że jest płynny.Moim zdaniem to o wiele bardziej przydatna funkcja niż TruD.Posiada również dużo lepsze formatowanie obrazu.Jest funkcja "Automatyczny" gdzie TV sam dostosowuje obraz do matrycy-podobnie jak to jest w Philipsach.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Coś mało piszecie o tym modelu.

W menu obraz występuje regulacja o nazwie Podświetlenie. Czy chodzi o regulację jasności świecenia lampy podświetlającej panel?

W instrukcji piszą o trzech rodzajach menu: A, B i C. Czy są to menu występujące dla różnych źródeł sygnału?

Jak oceniacie czerń?

Jak oceniacie dźwięk?

Jak sobie radzi z obrazem 4:3 Letterbox (obcinanie pasów)?

ArtS :)
 

oclass

New member
Czern lekko zachodzi na zielonkawy ale trzeba sie przyjzec zeby to zobaczyc
Dzwiek jak to dzwiek bez jakiejs rewelacji
Jesli chodzi o obraz 4:3 to niema zadnych pasow ale niewiem dlaczego w kanalach HD mam poziome pasy na gorze i dole:roll:
 

SevenOfNine

New member
32WD1E - ustawienia obrazu

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum zatem witam wszystkich serdecznie i z góry przepraszam za ewentualne wpadki:)

Od kilku dni jestem zadowolonym posiadaczem omawianego w tym wątku modelu. Męczy mnie jednak pewna sprawa. Otóż w trakcie oglądania np. filmu na dvd, zdarza się, że przy przechodzeniu do jakiejś bardzo jasnej sceny telewizor na około sekundę traci ostrość. Dość trudno mi to opisać... Poprostu gdy obraz jest bardzo jasny przez chwile nic nie widać i po ok. sekundzie wszystko zaczyna wracać do normy. Wygląda to jak błysk lampy w aparacie, który na chwile oślepia. Po zmniejszeniu kontrastu wydaje mi się, ze ten efekt w przypadku filmów prawie nie występuje, jednak po podłączeniu konsoli (Wii) i wejściu do bardzo jasnego (praktycznie czysta biel:) ) menu głównego jest on bardzo wyraźny.

Jeżeli jest to normalny objaw, być może ktoś zna najlepsze ustawienia dla tego modelu, tak by go zminimalizować.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
 
Do góry