Zanik obrazu w Sharpie LCD na komponencie

phoenixoz

New member
Witam,

Ostatnio zauwazylem, ze podczas ogladania Polsatu Cyfrowego na moim Sharpie BV9E obraz na chwile zanika na jakies 5 sekund. Dzieje sie to sporadycznie ale mysle, ze cos jest nie tak. Na poczatku myslalem, ze to wina dekodera ale przy ogladaniu filmu na Playstation wydarzylo sie to ponownie. Dekoder i Playstation mam podlaczone za pomoca komponentu (kabel Profigold'a). Czy zauwazyliscie u siebie podobna sytuacje?
 

awujotka

New member
Bez reklam
U mnie jak mam podłączone dvd componentem (tv Philips) to tez mam zaniki obrazu - na 1-2 sekundy wchodzi czarny ekran. Czy u ciebie jest tak samo? Bo ja już myslałam, że albo cos nie tak z tv albo z kablami. Dla wyjasnienia podam, że napewno to nie sprawa dvd, bo oprócz mojego były jeszcze podłączane jeszcze 2 inne i jest to samo. I nie ma zalezności w częstotliwości wyświetlania tych czarnych ekranów - czasami co minutę, a czasami np. raz na 10 min.:(
 

phoenixoz

New member
No dokladnie mam to samo. Nie wiem czy z tego powodu zareklamowac telewizor czy moze takie chwilowe zaniki obrazu zdarzaja sie rowniez u innych uzytkownikow i jest to normalne. Troche sie zawiodlem, poniewaz telewizor jest "Made In Japan", wykonanie idealne a jednak cos nie gra. Jesli macie podobny problem to napiszcie bede wiedzial przynajmniej czy sobie odpuscic czy wymienic egzemplarz na inny.
Pozdrawiam
 

ein

New member
Moze

macie jakies problemy z napieciem? Moj znajomy, posiadacz plazmy LG, mial niezla jazde z nieodpowienim napieciem z sieci i UWAGA musial podlaczyc ekran kablem przedluzaczem z pomieczenia obok. Czeka go klopotliwa wymiana instalacji elektrycznej. Objawy to blackout`y (w kazdym trybie pracy odbiornika) losowo co kilkanascie/dziesiat minut oraz sporadyczne zwiechy telewizora. Coz - licho nie spi
 

phoenixoz

New member
Jeszcze jedna wzmianka. Podczas tych zanikow obrazu, dzwiek pozostaje, czyli tak jakby cos bylo nie tak na komponencie w wejsciu odpowiedzialnym za sam obraz.Sharp nie ma bezposrednich pieciu wejsc komponentowych, tylko jedno vga, do ktorego jest przejsciowka na 3 kable komponent odpowiedzialne za obraz. Przejsciowka dolaczana jest fabrycznie wraz z telewizorem. Obok jest osobne wejscie typu jack na dzwiek. Wszystko mam podlaczone tak:do przejsciowki 3 kable profigolda odpowiedzialne za obraz plus 2 kable to rozgaleznika na dzwiek. Skoro obraz zanika a dzwiek pozostaje, mysle ze moze ta przejsciowka jest nienajlepszym rozwiazaniem. Gdyby 3 kable wchodzily bezposrednio do tv a nie za pomoca przejsciowki, problemu pewnie by nie bylo.
 

kufel

New member
zanik obrazu sharp

Cześć
U mnie pojawiła się usterka polegająca na całkowitym braku obrazu przesyłanego przez łącze komponentowe. Serwis wymienił płytę gniazd. Prawdopodobnie był zimny lut.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Spróbój coś skorygować w ustawieniu wejścia component , przypominam sobie że w moim Sharpie 55 też cos takiego było ale pogrzebałem w ustawienich tego wejścia i pomogło - niestety nie powiem Ci co zrobiłem bo nie mam juz tego TV i nie pamietam co robiłem w opcjach.Dodatkowo napewno kombinowałem u ustawieniach ogólnych typu przeplot - coś koło tego.
 

Asar

New member
ja mam ten sam problem z dm 7000s i cyf.:shock: tez zanika obraz po komponecie ale do drima mam podlaczonego bellwooda 300u gdzie jest preskanowanie obrazu na 720 i nic takiego sie nie dzieje wiec nie jest to problem zlacz tylko prawdo podobnie zaniku jakiegos sygnalu synchronizacji dm 7000s chodzi na 576

:|

przypomnialo mi sie ze zalezy tez to do softu jaki mam zainstalowamy
 
Ostatnia edycja:
Do góry