LC37RD1E i sygnał z satelity

ontario

New member
witam,
posiadam tytułowego lcd'ka i kłopot, który nie daje spokojnie obejrzeć tv z cyfry/polsatu... zauważyłem, że pewne powierzchnie są nieostre, rozmazane, a znajdujące się na nich drobne elementy poruszają się bez związku z ruchem tej powierzchni. Najlepiej jest to widoczne na czołach ludzi - zwykle jest to (nie wiadomo czemu) jedna plama (np. nie widać zmarszczek) a jeśli ktoś ma jakiś detal na czole i rusza głową ten detal porusza się w lewo i prawo jakby nie mógł znaleźć swojego miejsca. Sama powierzchnia czoła też dziwnie zachowuje się wobec samej twarzy i włosów. Nie wiem co się dzieje, czy to wina sygnału (siła 75%) ? czy po prostu tak dobry lcd nie jest w stanie obsłużyć sygnału polskiej tv ? Jest też problem z opisywanymi już duszkami... wygląda to tak jakby na ekran była nałożona dodatkowa powierzchnia, która wyświetla kopię obrazu w delikatnej szarości z dużym opóźnieniem. Z dvd przez hd jest perfect, po prostu marzenie.
:sad:
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Posiadam 42RD1E który mam połączony kablem HDMI z Nrecorderem i obraz jest naprawdę b.dobry.Podczas oglądania nie widzę żadnych duszków(nakładanie się powierzchni),żadnego smużenia ,oczywiście są kanały które nadają słaby sygnał wtedy jest zauważalny obraz gorszej jakości ale objawy które są u Ciebie u mnie nie występują.Myślę że wpływ na taki obraz ma dekoder i słaby sygnał który jest nadawany przez platformy.
 

jasiuq1

New member
slaby obraz

Witaj ontario
mam ten sam problem tyle, ze z 46'tka. Zwykle c+, hbo nie da sie ogladac, czasem obraz jest najwyzej znosny(zalezy od filmu, no i oczywiscie podczas reklam to jest nawet dobry), duze lepiej jest np na tvn7.Zjawiska opisane przez Ciebie sa najbardziej widoczne na ciemnych scenach.
Jestem na 100% pewny, ze poprostu tak kiepski sygnal jest nadawany przez c+ (moze placa operatorom satelity za ilosc przeslanych danych i oszczedzaja w ten sposob). Dla mnie jest to nie do przejscia i predzej zrezygnuje z cyfry niz wroce do starego tv. Jest tylko problem - co innego jesli nie cyfra, nikt nie ma takiej oferty programowej. Moze jakis uokik albo inna instytucja bylaby w stanie ich do porzadku przywolac. Bo znajac polskie firmy i madrych prezesow, to pewnie predzej splajtuja niz wysluchaja uwag niezadowolonych klientow.
Pozdrawiam
 

ontario

New member
jedyne do czego doszedłem to to, że w trybie miękki i wyłączonym DNR jest całkiem dobrze, ale i tak zmienie cyfre na "n" ...
 
Do góry