Migający pasek Sharp 40LE540E

Michaelred

New member
Witam
Posiadam ten TV od prawie 2 lat, kupiony dzieki opiniom z tego forum :)
(zostal doslownie tydzien do konca gwarancji). Po okolo pol roku uzytkowania pojawil sie problem. Bez wzgledu na zrodlo obrazu (Ps3, Ps4, xbox, DVB, PC) i w obojetnie jakim gniezdzie HDMI czasem po wlaczeniu pojawia sie pionowy migajacy pasek pikseli. Umiejscowiony jest praktycznie na samym srodku ekranu. Nie pojawia sie jednak zawsze, czasem za 1 uruchomieniem jest wszystko ok a czasem musze wlaczac i wylaczac TV po kilka razy zanim pasek zniknie (chyba nie musze pisac jakie to jest irytujace). Mam tez wrazenie ze problem ostatnio sie nasila...
Dorzucam zdjecia pogladowe. Dla testow robilem je na planszy Viewing angle - Lagom LCD test . Problem widac na literze A (szerokosc na oko 8 pikseli a moze i wiecej).
Czy ktos spotkal sie z podobnym probleme w Sharpie? W tej chwili jestem w stanie zyc z tym mankamentem bo z TV oprocz tego jestem bardzo zadowolony! Gwarancja sie jednak konczy a boje sie ze ta wada moze bedzie sie poglebiac i TV niedlugo przestania dzialac calkowicie. TV kupilem w RTV EURO AGD i w zasadzie pojecia nie mam jak wyglada procedura reklamacyjna (czy trzeba dzwonic do sklepu, czy do serwisu?) Moze ktos ma doswiadczenie i doradzi? Troche sie wacham bo tak jak pisalem jestem w stanie z tym zyc :) a wiadomo jak to w serwisach, przyjdzie w gorszym stanie niz zostal wyslany albo wymienia na gorszy model. Jednak obawiam sie ze moze to bym pierwszy znak jakichs powazniejszych problemow z TV

Czekam na jakas podpowiedz z tym moim problemem :blagam:

ZDJECIA (trzeba kliknac zeby powiekszyc):


 
Ostatnia edycja:

Artur 26

New member
Na Twoim miejscu jak najszybciej zgłosiłbym reklamacje do Sharpa, pasek 8 pikseli i Ty chcesz go zostawić? Nie przeszkadzają Ci w tym modelu syczące i szeleszczące głośniki (śśćśććssssss). Kiedyś reklamowałem tv przez stronę Sharpa (trochę to trwa) - efektem była akceptacja wymiany na nowy po sprawdzeniu go przez autoryzowany serwis Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Podobna przypadłość była parę lat temu w Toshibie która była na matrycy Samsunga i wymieniali matryce. Zgłaszaj jak najszybciej póki jest jeszcze gwarancja .
 
Do góry